قدم به قدم با ایران - نیجریه
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: قدم به قدم با ایران - نیجریه

 1. #1


  محل سکونت
  ...
  نام واقعی
  24 ابدی
  استاتوس
  24 ابدی
  شغل و حرفه
  .
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Germany
  نوشته ها
  7,935
  تشکر
  24,878
  تشکر شده 17,577 بار در 6,034 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 52 تاپیک

  قدم به قدم با ایران - نیجریه
  بازی تیم ملی اول ما با تیم ملی نیجریه است. تیمی قدرتمند با ستارگان بزرگ و جهانی و نماینده ای بسیار بزرگ برای قاره آفریقا که با حضور در جام جهانی پنجم خود می خواهد که به مراحل بالاتری برود. کاری که دو بار در اولین و دومین حضورش در جام جهانی در سال 1994 و 1998 موفق به آن شده است و استفان کشی سرمربی امروز و بازیکن آن سالهای درخشان نیجریه اعتقاد راسخی به آن دارد.

  نیجریه در این دوره با یک تیم آُسیا و یک تیم از شرق اروپا و یک تیم از آمریکای جنوبی رو به رو است.

  در سوی دیگر تیم ملی ما قرار دارد. تیمی که برای چهارمین بار پای به عرصه بزرگ جام جهانی می گذارد و شاید نخستین توقع معقول از این تیم ارائه بازی های قابل قبول در این جام جهانی باشد.

  ایران نیز با یک تیم از آمریکای جنوبی و یک تیم از شرق اروپا و یک تیم آفریقائی رو به رو می شود.

  ویل دورانت مورخ بزرگ می گوید "
  آنهائی که از تاریخ درس نمی گیرند مجبور به تکرار دو باره آن تجربه ها هستند " و از این رو است که ما دوست داریم نگاهی دوباره به تاریخ حضور این دو تیم در جام های جهانی و حریفان و خصوصا بازی اول آنها داشته باشیم.

  نیجریه در سال 1994 در اولین بازیهای جام جهانی خود با دو تیم از شرق اروپا یعنی یونان و بلغارستان رو به رو شد که هر دوی این دو تیم را برد و بازی دوم را در مقابل حریفان تقریبا ثابتش در جام جهانی یعنی آرژانتین با نتیجه 2 به 1 باخت. البته نیجریه در این دوره با حریف سوم اروپائی خود یعنی تیمی از غرب اروپا یعنی ایتالیا در مرحله حذفی بازی کرد و با نتیجه 2 به 1 بازنده شد. نیجریه در این دوره 7 گل زد و 4 گل خورد و در بازی اول با 3 گل بلغارستان را شکست داد. نیجربه در مقابل فینالیست و بازنده فینال حذف می شود.

  ایران در سال 1978 در گروه چهارم مسابقات با دو تیم اروپای غربی یعنی اسکاتلند و هلند و یک تیم آمریکای جنوبی مسابقه داشت. که در گروهش آخر شد. ایران در اولین بازی خود در جام جهانی با نتیجه 3 بر صفر بازی را به فینالیست همان دوره یعنی هلند می بازد. در بازی دوم خود با حریفی از مکتب فوتبال انگلیسی یعنی اسکاتلند مساوی می کند و بازی آخر را به حریف آمریکای جنوبی خود پرو می بازد. ایران در این بازی ها 2 گل می زند و 8 گل می خورد و در گروهش آخر می شود.

  نیجریه در سال 1998 بار دیگر با دو حریف اروپائی رو به رو می شود و هر دو یعنی بلغارستان و ایتالیا را می برد و در دیدار اولش به اسپانیا 3 گل می زند و 2 گل می خورد در بازی دومش یک گل به حریف اروپای شرقی اش یعنی بلغارستان می زند و صعود می کند و در بازی سوم تشریفاتی اش سه به یک به یک حریف آمریکای جنوبی یعنی پاراگوئه می بازد و به مرحله بعد صعود می کند و باز به یک حریف اروپائی البته از شمال اروپا یعنی دانمارک با 4 گل می بازد و تنها یک گل را جواب می دهد. نیجریه در این دوره 6 گل زده و 9 گل می خورد.

  ایران هم چون نیجریه در سال 1998 دومین جام جهانی را تجربه می کند و با دو حریف اروپائی یکی از شرق یعنی یوگوسلاوی و دیگری از غرب یعنی آلمان و یک نماینده از کونکاکاف یعنی آمریکا روبه رو می شود. در دیدار اولش با یک گل شکست می خورد. در بازی دوم آمریکا را 2 بر 1 می برد و به اولین و تنها بردش در جام جهانی تا به امروز می رسد و در بازی آخر بازی را 2 به صفر به آلمان می بازد. ایران در گروهش سوم می شود و 4 گل می خورد و دو گل می زند.

  نیجریه در سال 2002 سومین جام جهانی را تجربه می کند. بار دیگر حریفانش دو اروپائی و بار دیگر آمریکای جنوبی آشنا یعنی آرژانتین است. نیجریه بازی افتتاحیه را می بازد و بازی دوم را هم به سوئد می بازد و چون ایران در اولین مصافش با فوتبال انگلیسی یعنی انگلستان به تساوی می رسد. نیجریه حذف در مرحله مقدماتی را تجربه می کند. تنها یک امتیاز کسب می کند. تنها یک گل می زند و سه گل خورده دارد.

  ایران در سال 2006 سومین جام جهانی را تجربه می کند. تیم ما در این دوره با نمایندگان کونکاکاف و اروپا و آفریقا رو به رو می شود و بازی افتتاحیه این بار در برابر نماینده کونکاکاف یعنی مکزیک بازی می کند و سه بر یک می بازد و روند شکستهای بازی افتتاحیه را تکرار می کند. در بازی دوم هم در پرتغال بازی را واگذار می کند و در برابر حریف آفریقائی اش یعنی آنگولا به تساوی می رسد و این بار هم یک امتیاز می گیرد و دو گل می زند و 6 گل می خورد و در گروهش چون دوره اول آخر می شود.

  نیجریه چهارمین جام جهانی را در قاره خودش یعنی آفریقا در سال 2010 تجربه می کند. این تیم در بازی افتتاحیه چون دوره قبلی حضورش با آرژانتین بازی می کند و بازی را یک به صفر می بازد. این بار به حریف اروپای شرقی اش یعنی یونان هم بازی را 2 به 1 می بازد و در بازی آخر و تشریفاتی خود در اولین مصافش با یک حریف آسیائی یعنی کره جنوبی 2 بر 2 متوقف شده و در گروهش با یک امتیاز آخر می شود. در این دوره نیجریه سه گل می زند و 5 گل می خورد.

  نیجریه و ایران بازی های افتتاحیه خود را تا به امروز این گونه برگزار کرده اند:

  جام جهانی 1994
  نیجریه 3 بلغارستان 0

  جام جهانی 1998
  نیجریه 3 اسپانیا 2

  جام جهانی 2002
  نیجریه 0 آرژانتین 1

  جام جهانی 2010
  نیجریه 0 آرژانتین 1

  ماحصل دو برد در مقابل تیمهای اروپائی و دو باخت در مقابل تیم آرژانتین که این بار هم با هم همگروه هستند. نیجریه در بازی های افتتاحیه اش 6 گل زده و 4 گل خورده است.

  ایران بازی های افتتاحیه خود را این گونه بوده است:

  جام جهانی 1978
  ایران 0هلند 3

  جام جهانی 1998
  ایران 0 یوگوسلاوی 1

  جام جهانی 2006
  ایران 1 مکزیک 3

  ماحصل سه باخت و 7 گل خورده و یک گل زده و باخت به دو تیم اروپائی یکی از شرق دیگری از غرب و یک تیم از کونکاکاف است.

  نیجریه یک بار در برابر نماینده آسیا در بازی آخر مقدماتی جام جهانی 2010 قرار گرفته و 2 به 2 مقابل کره جنوبی متوقف شده است. همین اتفاق در جهت معکوس برای ایران رخ داده و در بازی آخر مقدماتی جام جهانی 2006 در مقابل نماینده آفریقا یعنی آنگولا 1 به 1 به تساوی رسیده است. لازم به تذکر است که ایران و نیجریه بازی باخته خود را به تساوی رسانده اند.

  ایران در برابر نماینده شرق اروپا یعنی یوگوسلاوی بازی را باخته است در حالیکه نیجریه در مقابل بلغارستان دو بار به پیروزی رسیده است. در برابر یونان یک برد و یک باخت رسیده است.

  ایران در برابر نماینده آمریکای جنوبی پرو یک باخت دارد در حالیکه نیجریه سه بار در مقابل آرژانتین و یک بار در مقابل پاراگوئه باخته است.

  نیجریه در مقابل نمایندگان غرب اروپا کارنامه قابل قبولی ندارد در مقابل ایتالیا و سوئد و دانمارک باخته است و اسپانیا را برده و با انگلستان به تساوی رسیده است.

  ایران در مقابل نمایندگان غرب اروپا به هلند و آلمان و پرتغال باخته است و یک تساوی در مقابل اسکاتلند دارد.

  حال باید دید که این بار تاریخ چه ورقی خواهد خورد.
  ویرایش توسط UniQue : 12th June 2014 در ساعت 23:35


 2. 2 کاربر مقابل از UniQue عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Con$tan†!N (10th June 2014), Mohammadreza (10th June 2014)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا