اسطوره فوتبال آرژانتين معتقد است که لوئيس سوآرس بهترين مهاجم جام جهاني 2014 برزيل است.

لوئيس سوآرس اروگوئه اي يکي از آماده ترين مهاجمان حال حاضر فوتبال جهان به شمار مي آيد. او فصل رويايي را با ليورپول پشت سرگذاشت و يکي از اميدهاي اصلي اروگوئه براي درخشش در جام جهاني 2014 برزيل به شمار مي آيد.

ديگو آرماندو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتين و جهان به ستايش از سوآرس پرداخت و او را بهترين مهاجم حال حاضر فوتبال جهان لقب داد. ال ديگو در گفتو گويي که با کانال 12 تلويزيوني اروگوئه داشت، گفت: پيش بيني مي کنم که سوآرس روزهاي خوبي در برزيل داشته باشد و بتواند با تيم ملي کشورش در اين رقابت ها بدرخشد. سوآرس اين شايستگي را دارد که در جام جهاني به ميدان رود چرا که شجاعت بازي کردن در اين رقابت ها را دارد. بازيکني که شجاعت ندارد شايسته حضور در مستطيل سبز نيست و بايد فوتبال را ترک کند.

او افزود: اروگوئه مهاجمان بسيار خوبي در اختيار دارد. ادينسون کاواني و ديگو فورلان از بهترين مهاجمان فوتبال جهان به شمار مي آيند، اما بايد بگويم که سوآرس از آنها بهتر است. او بهترين مهاجم جام جهاني است.

لوئيس سوآرس ماه قبل زانوي خود را به تيغ جراحان سپرد و هنوز به شرايط بازي نرسيده است اما کادر پزشکي تيم ملي فوتبال اروگوئه تلاش ميکند تا اين بازيکن را به بازيهاي نخست جام جهاني برساند. سوآرس سه شنبه درتمرين اروگوئه شرکت کرد تا نشان دهد که به شرايط بازي رسيده است. اوسکار تابارس سرمربي تيم ملي فوتبال اروگوئه گفت: سوآرس يک مهره کليدي براي ما به شمار مي آيد. او شايسته حضور در جام جهاني است و دوران آسيب ديدگي خود را پشت سرمي گذارد. ما به اين مهاجم توانا نياز داريم و اميدواريم که هر چه سريعتر به شرايط بازي برسد.

سوآرس هر چند در فصل قبل ليگ جزيره چند بازي نخست را به خاطر آسيب ديدگي از دست داد اما بازگشت بسيار خوبي داشت و به عنوان بهترين گلزن انتخاب شد تا سهم بسزايي در کسب سهميه ليورپول براي ليگ قهرمانان فصل بعد داشته باشد. او هر چند به تازگي قراردادش را با ليورپول تمديد کرده اما رئال مادريد به شدت به دنبال جذب اوست و احتمال دارد که با رقم سنگيني در فصل جدايي تابستاني از قرمز پوشان آنفيلد جدا شود و به فوتبال اسپانيا برود.