همين که به جام جهاني صعود کرديم بايدخوشحال باشيم
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: همين که به جام جهاني صعود کرديم بايدخوشحال باشيم

 1. #1


  محل سکونت
  esfahan
  نام واقعی
  shahrzad
  استاتوس
  عشق فقط پرسپولیس
  شغل و حرفه
  بازیگر آینده
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  800
  تشکر
  3,649
  تشکر شده 2,239 بار در 705 ارسال
  یاد شده
  در 1 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک

  همين که به جام جهاني صعود کرديم بايدخوشحال باشيم

  خبرآنلاين:امير عابديني، مردي از جنس فوتبال. او در اصل يک سياستمدار بود اما آن قدر به فوتبال علاقه نشان داد که امروز همه او را به عنوان يک مدير فوتبالي مي شناسند. مديري که به زعم خيلي ها موفق ترين مدير عامل تاريخ باشگاه پرسپوليس بوده است. روزهايي که او مدير عامل باشگاه پرسپوليس بود باشگاه ريالي کمک نمي گرفت و حتي به سود آوري هم رسيده بود.اما او امروز تنها عضوي از کميته فني است و البته به اين هم افتخار مي کند.
  شروع جام جهاني بهانه اي شد براي گفتگو با امير عابديني، بازيکن سابق تيم پيکان که در برهه اي از زمان پيراهن تيم ملي را برتن کرد. پس به ما حق بدهيد که سوال خود از امير عابديني را از تيم ملي شروع کنيم و جام جهاني...

  *با کدام باور به استقبال جام جهاني برويم؟ اينکه نبايد از تيم ملي انتظار صعود داشت يا اينکه بايد به تحقق استراتژي کروش که کسب چهار امتياز از تيم هاي نيجريه و بوسني و صعود از مرحله گروهي است، خوشبين بود؟

  نگاه واقع بينانه مي گويد ما بايد از حضور در جام جهاني خوشحال باشيم. ما ورود به جام جهاني را جشن گرفتيم. در آوردگاهي حضور داريم که خيلي از تيم ها در آن حضور ندارند. ايران به عنوان تيم نخست گروه و شايسته و با اقتدار به جام جهاني صعود کرد. بي تعارف همين جاي خوشحالي دارد. منبعد هر اتفاقي رخ دهد را نبايد توقع معني کنيم. اين يک موفقيت و يک حادثه بزرگ خواهد بود.حال اگر کروش آمده و تحليل کرده که ايران مي تواند نيجريه را شکست دهد تحليل درستي کرده، اين از مربي حرفه اي چون کروش طبيعي است. مربي حرفه اي به تيمش باور مي دهد، اعتماد به نفس مي دهد. کروش بر اساس باورها و واقعيت ها تحليل کرده، او از مساوي با آرژانتين حرف نزده يا پيروزي در برابر نيجريه و بوسني. او چهار امتياز و صعود از گروه را کارشناسي کرده است و به نظر من اين تحليل کاملا درستي است.حال اگر اين اتفاق صورت نگرفت چي؟ آنوقت نبايد او را شماتت کنيم. قابل تحسين است که او هدفمند حرکت کرده است و بايد بگوئيم بضاعت ما همين بوده است.در برزيل همه تيم ها تلاش خواهند کرد اما قرار نيست همه آرزوها محقق شود.

  *خيلي ها مي گويند تدارک تيم ملي در مسير حضور در جام جهاني اصلا خوب نبوده است و نبايد انتظار صعود داشت.

  اشتباه نکنيد. همه تيم هاي ملي مسير مشابه با تيم ملي را طي کردند. اينطوري نبوده که در آنسوي مرزها ليگ ها تعطيل شود براي تيم ملي. طبيعي است چون قالب تيم ملي در بازي هاي داخلي يا همان ليگ شکل مي گيرد. البته لژيونرها هم هستند. بيشتر بها کروش به بازيکناني ايراني شاغل در ليگ هاي خارجي بوده. از نگاه او بازيکني که در ليست تيم هاي اروپايي جاي مي گيرد دست کم 8 کيلومتر مي دود در حالي که ميزان دوندگي در ليگ برتر ما کمتر از 8 کيلومتر است. فرصت او بيشتر به بازيکناني است که تحمل فضاي سنگين مسابقه را دارند. کروش براي خط حمله بيشتر بازيکناني را انتخاب کرده که در خارج از کشور توپ مي زنند. رضا قوچان نژاد، اشکان دژاگه و عليرضا جهانبخش. البته کريم انصاري فرد هم هست که در بين بازيکنان داخلي يک نمونه خوب است که مي تواند در ميادين بين المللي عيار خود را نشان دهد. براي خط هافبک ما هم بازيکناني بازي مي کنند که که حرفه اي بودن را باور کرده اند. در خط دفاع چاره اي جزء تکيه به بازيکنان داخلي نبوده که البته بضاعت بسيار خوبي است و بايد به ياد داشته باشيم که ما در دفاع ترانسفري نداشته ايم.کروش براي موفق شدن نهايت تلاش خود را بکار گرفته و سيستم تاکتيکي او هم روان است و طبيعتا در بعد روحي و رواني هم خيلي تلاش داشته است. با اين شرايط کسب سه امتياز در جام جهاني جاي تشکر دارد و اگر تيم ملي موفق شود 4 امتياز بگيرد بايد تشکر ويژه اي از کروش داشته باشيم.

  *بهترين تصميم براي آينده اين فوتبال چيست؟ حفظ کروش يا رسيدن به مربي داخلي چون حسين فرکي؟

  نه در فوتبال بلکه در مديريت اين گونه نيست که هر تصميمي مدير اتخاذ کرد به مرحله اجراء در آيد. گاهي اوقات تصميم گرفته مي شود اما شرايط اجرا وجود ندارد.براي تصميم گيري در اين زمينه بايد صبور باشيم. بايد اجازه دهيم جام جهاني تمام شود و بعد از جام جهاني تصميم بگيريم.امروز شايد علي کفاشيان تصميم بگيرد که کروش باشد اما کروش نخواهد. مثلا او دستمزدي را براي کروش تعيين کند اما کروش دستمزدي مازاد بر توانمندي فدراسيون فوتبال ارايه دهد. شايد کروش به اين نتيجه برسد که ديگر چيزي براي عرضه کردن به فوتبال ايران ندارد و بضاعت فوتبال ايران همين است.البته من شنيده ام که کروش هنوز رقمي را تعيين نکرده، شايد تيم ملي در جام جهاني به گونه اي موفق عمل کند که گرايش کروش براي کار در ايران بيشتر شود و فدراسيون فوتبال هم تمايلي بيش از اندازه براي تمديد قرارداد پيدا کند و شايد ناکامي ايران در جام جهاني او را وادار کند تا مدت ها پاسخگوي ناکامي باشد. در چنين شرايطي نه او رغبت کار در تهران خواهد داشت و نه فدراسيون فوتبال علاقمند خواهد بود که به همکاري اش ادامه دهد. بنابراين بايد منتظر بمانيم و ببينيم در جام جهاني چه شرايطي پيش خواهد آمد.

  *آيا اکنون کميته فني به علي دايي در انتخاب بازيکن مشورت مي دهد؟

  کميته فني وظايف تعيين شده و تعريف شده اي دارد. اين کميته براي تقابل شکل نگرفته است. براي تعامل، حمايت و هدايت علي دايي شکل گرفته است. کميته فني کميته مزاحم نيست. اصلا هيچ تيم، هيچ سازماني نمي آيد که کميته مزاحم شکل دهد. شاخص ترين وظيفه تعريف شده براي اين کميته تعامل با سرمربي تيم است. اينکه اين کميته دير تشکيل شده يا زود بحث ديگري است اما بر اساس مصوبه امضاء شده کار را با حمايت از علي دايي پيش خواهيم برد.اکنون هر برنامه اي علي دايي به مدير عامل ارائه دهد ما حمايت خواهيم کرد اما از سال بعد نقش مشورتي بيشتر خواهد شد. سرمربي خواسته هاي خود را به مدير عامل مي دهد و در ادامه به جاي هيات مديره اين کميته فني است که برنامه ها را مطالعه و اظهار نظر خواهد کرد. اعضاي هيات مديره اعلام کرده اند که نظر کميته فني نظر آنهاست. البته کميته فني تلاشش فقط در تيم بزرگسالان خلاصه نخواهد شد. اکنون تصميماتي از سوي عليرضا رحيمي و حسين عبدي براي آکادمي فوتبال گرفته شده که اين مورد تاييد من و کاشاني هم هست. يک بار ديگر تاکيد مي کنم همه تلاش ها و برنامه ريزي هاي کميته فني براي کمک به باشگاه و تحقق اهداف از پيش تعيين شده است و اصلا ما به دنبال تقابل نخواهيم بود. همه عضو يک خانواده هستيم و هدف مشترک را دنبال مي کنيم.

  *به عنوان آخرين سوال براي امير عابديني که روزي مدير عامل باشگاه پرسپوليس بوده الان سخت نيست که فقط عضوي از کميته فني شده؟

  هر کسي در اجتماع جايگاهي دارد و سعي مي کند که از جايگاه خويش مراقبت کند. اما يک شآن عمومي هم داريم. وقتي بحث سرمايه ملي و حفظ از آن پيش مي آيد ادعا بس است. وگرنه نه علي پروين و نه امير عابديني و نه ديگران حاضرند مي شوند که شاءنشان زير سوال رود. اکنون مجموعه اي است به نام پرسپوليس که ميليون ها طرفدار دارد. حال جايگاه مهم نيست. مهم اين است که فرصت ها سوزانده نشود. من آمده ام به کميته فني براي کمک به جوانان و چرا اين را قبول کردم به اين خاطر که شان مردم غالب بر شان امير عابديني است.

  زندگی جاریست...

 2. کاربر مقابل از shahrzaaaad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  AliReza (11th June 2014)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا