سایت رسمی ویژه برنامه جام جهانی - معینی درخصوص ارزیابیاش از گروه B جام جهانی ۲۰۱۴ گفت: اسپانیا و هلند دو تیم قدرتمند هستند که در گروه B قرار گرفتند و شانس این دوتیم نسبت به دو تیم دیگر این گروه برای صعود از مرحله گروهی بیشتر است.
به گزارش بیست چهارده ، فریدون معینی درخصوص ارزیابیاش از گروه B جام جهانی ۲۰۱۴ اظهار داشت: به نظرم استرالیا در گروه B شانسی برای صعود ندارد اما شیلی تیم خوبی است و احتمال صعودش به مرحله بعد وجوددارد.

معینی بیان کرد: همچنین تیم شیلی در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی بازیهای خوبی انجام داد و به طور حتم رقابت تنگاتنگی با اسپانیا و هلند در این دوره از رقابتهای جام جهانی خواهد داشت.

کارشناس فوتبال عنوان کرد: به نظرم بازی اسپانیا و هلند دربازی اول گروه B جذاب و دیدنی خواهد بود و به نوعی تداعی کننده بازی این دو تیم در جام جهانی گذشته است.

وی درخصوص ارزیابیاش از احتمال قهرمانی مجدد اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل گفت: اسپانیا یکی از تیمهای قدرتمند جهان است که تیمهای باشگاهیاش به نامهای بارسلونا و رئال مادرید در اروپا جزو شاخصترین تیمها هستند. به هر حال تیم اسپانیا یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل است.

معینی اظهار داشت: هشت تیم که بتوانند به دور یک چهارم نهایی راه یابند شانس قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را دارند. هر تیمی که کمتر اشتباه کنند و از موقعیت هایش سود ببرد و از لحاظ روحی وروانی آماده باشد از شانس بیشتری برای قهرمانی برخوردار است.

کارشناس فوتبال در خصوص اینکه ناکامیهای هلند در عدم قهرمانی در جام جهانی به پایان میرسد اظهار داشت: هلند یک تیم باطراوت و شادابی دارد و بازیکنان این تیم با یکدیگر همدل هستند.

اسپانیا هم ساختار فوتبالش از هلند نشات گرفته و همچنین فرهنگ فوتبال هلند را با فوتبالش تلفیق کرده است. بازیهای تیم هلند نسبت به سالهای گذشته بهتر شده است و به نظرم این تیم می تواند به مرحله نیمه نهایی راه یابد. فن خال سرمربی هلند تغییرات زیادی در سیستم و سرعت تیم هلند داده است.

وی درمورد اینکه لژیونرهای تیمهای گروه B چقدر می توانند در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برای تیمهایشان موثر باشند؟ گفت: لژیونرها کیفیت بالاتری نسبت به دیگر بازیکنان دارند. آنها در باشگاههای خوب اروپایی بازی میکنند ومی توانند برای تیمهایشان در جام جهانی موثر باشند.

کارشناس فوتبال در خصوص اینکه بازیهای تدارکاتی برگزار شده چقدر در روند بازیهای گروه B تاثیر گذار است؟ اظهار داشت: همه تیمهای این گروه حساب ویژهای روی بازیهای تدارکاتی داشتند تا از لحاظ جسمانی و روانی آماده مسابقات جام جهانی شوند. بر این اساس تیمهای این گروه بازیهای تدارکاتی خاصی تدارک دیدند تا با انرژی مضاعف پا به مسابقات جام جهانی برزیل بگذارند. به نظرم هلند و اسپانیا تیمهای آماده گروه B هستند که میتوانند به مرحله بعد صعود کنند.

معینی بیان کرد: هیچ گروهی در جام جهانی آسان نیست چراکه همه تیمها با آمادگی کامل به این مسابقات میآیند. بازیهای اول خیلی موثر است و تیمها میکوشند در اولین بازی امتیاز از دست ندهند.
تدابیر و استراتژی برای هر بازی تعیین کننده برای تیمها است.هر چقدر که از زمان بازیهای جام جهانی بگذرد شانس برخی از تیمها هم برای صعود به مرحله بعد کمتر میشود واین به جذابیت بازیهای جام جهانی میافزاید.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به نظرم امسال جام جهانی برزیل جذابیت خاصی دارد و اهالی فوتبال از تماشای بازیهای جام جهانی لذت خواهند برد.