سایت رسمی ویژه برنامه جام جهانی- سفیر برزیل در ایران گفت: بازیکنان تیم ملی ایران بسیار شجاعانه فوتبال بازی می کنند و برای آنان در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل آرزوی موفقیت می کنم.
به گزارش بیست چهارده ، ˈسانتایاگو ایزابل مورواˈ که روز پنجشنبه در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت با بیان اینکه به فوتبال علاقه زیادی دارد و بازی های جام جهانی را دنبال خواهد کرد،افزود: فوتبال را خیلی دوست دارم اما به صورت حرفه ای تا به حال بازی نکردم اما به طورحتم این رقابت ها را دنبال خواهم کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا اسطوره ای از فوتبال را می شناسد یا خیر نیز گفت: پله را به عنوان یک اسطوره می شناسم و او را دوست داشتم و دارم چرا که او قهرمان من بوده است.
سفیر برزیل در ایران در پاسخ به این پرسش که شرکت ایران در جام جهانی ۲۰۱۴برزیل چه تاثیری بر روند مناسبات ایران و برزیل خواهد گذاشت، تصریح کرد: اول باید بگویم خیلی خوشحالم که تیم ملی ایران جز ۳۲ تیم راه یافته به جام جهانی است و برای ما خیلی مهم است که ایران به این رقابت ها راه یافته است همانطور که برای شما هم صعود تیم ملی کشورتان به جام جهانی مهم بوده است و به طور حتم این صعود تعاملات بین دو کشور را در زمینه های مختلف افزایش خواهد داد.
ایزابل موروا درباره شناخت مردم برزیل از کشور ایران نیز اضافه کرد: تلویزیون رسمی برزیل از مدت ها قبل درباره فرهنگ، آداب و رسوم و اعتقادات مردم تیم های راه یافته، برنامه های متنوعی را تدارک و پخش کردند که کشور ایران نیز در این برنامه ها به طور کامل به مردم برزیل معرفی شده است.
به گفته وی ملت برزیل با آغوش باز تیم ملی فوتبال ایران را می پذیرند و از آنان استقبال خوبی خواهند کرد.
سفیر برزیل در ایران درباره وضعیت فوتبال در برزیل نیز گفت: مردم کشورم فوتبال را خیلی دوست دارند و به طورحتم رقابت های جام جهانی در برزیل بسیار قشنگ و زیبا خواهد بود و امیدوارم تماشای آن را از دست ندهید.
وی در پاسخ به سووال دیگری مبنی براینکه اگر دو تیم برزیل و ایران در جام جهانی با یکدیگر روبه رو شوند از چه تیمی طرفداری خواهد کرد نیز گفت: هر چیزی در فوتبال امکان پذیراست اگر این اتفاق بیفتد به طور حتم از برزیل حمایت خواهم کرد.