خط و خطبازی با ستارههای جام/ دفاع برزیلی، حملهی آرژانتینی
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: خط و خطبازی با ستارههای جام/ دفاع برزیلی، حملهی آرژانتینی

 1. #1


  محل سکونت
  s fun
  نام واقعی
  محمدرضا
  استاتوس
  پرسپولیس یعنی زندگی
  شغل و حرفه
  دیوونه ی پرسپولیس
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Chelsea | NetherLand
  نوشته ها
  2,882
  تشکر
  9,423
  تشکر شده 13,208 بار در 2,574 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 68 تاپیک

  خط و خطبازی با ستارههای جام/ دفاع برزیلی، حملهی آرژانتینی
  پرستارهترین خط هافبک در اختیار اروپاییهاست؛ آلمان و اسپانیا
  خط و خطبازی با ستارههای جام/ دفاع برزیلی، حملهی آرژانتینی
  در هر یک از خطوط چهارگانه، کدام تیمها ستارههای بیشتری دارند؟


  آی اسپورت- بالاخره زمان انتظار به پایان رسید و جام جهانى ٢٠١٤ نیز با تمام حواشى مربوط به آمادهسازى آن در سرزمین قهوه کلید خورد. از امروز گمانهزنىها پیرامون مدعیان قهرمانى و بهترین بازیکنان جام در پستهاى مختلف به اوج خود خواهد رسید. اما در هر یک از خطوط چهارگانه، کدام تیمها ستارههای بیشتری دارند؟

  خط دروازه: اسپانیا
  دروازهبانان: ایکر کاسیاس (رئال مادرید)، خوزه مانوئل رینا (ناپولى) و داوید دخهآ (منچستر یونایتد)
  اسپانیا همواره در طول تاریخ دروازهبانان مطرحى را به خود دیده است. از آندونى زوبى زارتا گرفته تا کنون که ایکر مقدس وظیفهى حراست از این پست حیاتى را بر عهده دارد. اما اسپانیا همانند جام جهانى ٢٠١٠ دو دروازهبان سرشناس هم روى نیمکت خود دارد. پهپه رینا که یکى از کمفرازونشیبترین دروازهبانان دنیا محسوب مىشود و داوید دخهآ که بهزودى به یکى ازستارگان پست دروازهبانى دنیا تبدیل خواهد شد و احتمالاً جایگزین کاسیاس در تیم ملى. اما فعلاً هر دوى این دروازهبانان شایسته در این جام زیر سایه کاسیاس خواهند بود، مگر آنکه تزلزل کاسیاس در بازی اول نظر سرمربی اسپانیا را به سمت دو دروازهبان دیگر برگرداند.

  خط دفاع: برزیل
  مدافعان: تیاگو سیلوا (پاریسن ژرمن)، داوید لوییز (چلسى)، دانته (بایرن مونیخ)، هنریکه (ناپولى)، دنى آلوز (بارسلونا)، مایکون (رم)، مارسلو (رئال مادرید)، ماکسول(پاریسن ژرمن)
  بله! تعجب نکنید. برزیل بر خلاف رقیب دیرینهى خود آرژانتین، این بار پرمهرهترین تیم، نه در فاز حمله بلکه در خط دفاعى است که با وجود مربى چون فیلیپائو (لوییز فیلیپه اسکولارى) که خط دفاع همواره جزو نقاط قوت تیمهاى او بوده چندان هم شگفتانگیز نیست. زوج کاپیتان سیلوا و لوییز که گرانقیمتترین زوج خط دفاعى تاریخ جامهاى جهانى است، آنقدر با یکدیگر هماهنگ شدهاند که یکى از بهترین مدافعان دو فصل اخیر بوندسلیگا (دانته) دیگر مجالى براى خودنمایى نداشته باشد. مدافعان کناری برزیل هم نقطهى قوت این تیم را رقم مىزنند هر چند از نظر سنى کمى بالا هستند که با توجه به حساسیت بالاى این منطقه حداقل در جام جهانى منطقى به نظر مىرسد. شاید به همین دلیل فیل بزرگ ماکسول را به فیلیپه لوییس ترجیح داده است.

  خط هافبک: آلمان/ اسپانیا
  آلمان: باستین شوان اشتایگر (بایرن مونیخ)، سامى خدیرا (رئال مادرید)، فیلیپ لام (بایرن مرنیخ)، تونى کروس (بایرن مونیخ)، مسعوت اوزیل (آرسنال)، ژولیان دراکسلر (شالکه)، کریستف کرامر (بروسیا مونشن گلادباخ) (صفحه آلمان در فیفا ماریو گوتزه را مهاجم اعلام کرده است)
  اسپانیا: سرخیو بوسکتس (بارسلونا)، ژابى آلونسو (رئال مادرید)، خاوى مارتینز (بایرن مونیخ)، ژاوى (بارسلونا)، سسک فابرگاس (بارسلونا)، آندرس اینیستا (بارسلونا)، سانتى کاسورلا (آرسنال)، داوید سیلوا (منچسترسیتى)، سزار آسپیلیکوئتا (چلسى)، کوکه (آتلتیکو مادرید)
  تراکم در خط هافبک اسپانیا و آلمان به شکل شگفتانگیزى بالاست. از این رو مجبور شدیم هر دوى این تیمها را بهعنوان پرستارهترین در خط هافبک انتخاب کنیم. البته این شرایط براى اسپانیا دیگر عادى شده است اما به هر حال حضور ١٠ هافبک در لیست ٢٣ نفرهى اسپانیا قابل توجه است. درست است که اسپانیا با سیستم ٤-٣-٣ در جام بازى مىکند و این سه نفر بوسکتس، ژاوى و آلونسو هستند اما چندپسته بودن این هافبکها باعث مىشود تا دلبوسکه بتواند اینیستا و سیلوا و فابرگاس را درحمله استفاده کند و مارتینز را در دفاع. از میان این ١٠ هافبک،٧ تاى آنها در جام جهانى ٢٠١٠ نیز حضور داشتهاند و به همین دلیل میانگین سنى خط هافبک اسپانیا (۲۷.۶) بالاتر از آلمان (۲۵.۴) و میانگین بازىهاى ملى آنها (۶۶.۹) نیز بالاتر از ژرمنها (۵۲.۲) است. البته حضور مهرههاى بالاى ٣٠ سال همچون اینیستا، ژاوى و آلونسو مىتواند این تیم را کمى از نظر بدنى دچار مشکل کند.
  اما تیم آلمان که با مصدومیت مارکو رویس یک شوک بزرگ را قبل از جام تجربه کرد، فیلیپ لام، خدیرا، شوان اشتایگر و اوزیل را از جام قبلى با خود به همراه دارد و البته ابهامات در مورد خط هافبک آلمان در قیاس با اسپانیا بیشتر است. با فرض اینکه یواخیم لو از فیلیپ لام در دفاع راست استفاده کند، از میان کروس و خدیرا یکى در کنار شوانى به میدان خواهد رفت که شانس کروس با توجه به عملکرد درخشان در این فصل و هماهنگى بیشتر با شوان اشتایگر به واسطهى همبازى بودن و همچنین مصدومیت ٦ ماهه خدیرا در این فصل بیشتر است. هر چند خدیرا هافبکى بهمراتب جنگندهتر از کروس محسوب مىشود. در پست هافبک هجومى نیز با توجه به مصدومیت رویس و سن و تجربه کم دراکسلر، اوزیل با وجود عملکرد نهچندان موفق در آرسنال از شانس بیشترى برخوردار است. هر چند احتمال حضور گوتزه نیز در این پست وجود دارد.

  خط حمله: آرژانتین
  مهاجمان: لیونل مسى (بارسلونا)، سرخیو آگوئرو (منچسترسیتى)، گونسالو هیگواین (ناپولى)، اسکیل لاوتزى (پاریسن ژرمن)، رودریگو پالاسیو (اینتر)
  هر ٥ نفر ستاره و هر ٥ نفر در بزرگترین تیمهاى باشگاهى اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و انگلیس توپ مىزنند ولى به نظر مىرسد شانس پالاسیو و لاوتزى از بقیه کمتر است. البته احتمال حضور لاوتزى در خط هافبک به دلیل تراکم در این پست نیز وجود دارد. به هر حال انتخاب ٣ نفر از بین این ٥ مهرهى آماده برای بازی یک خط جلوتر از آنخل دىماریا که بهترین فصل فوتبالى خود را زیر نظر آنچلوتى سپرى کرد و ماکسى رودریگز باتجربه که سومین جام جهانى خود را تجربه مىکند، کار بسیار سختى است. وظیفهى دشوارى که بر عهدهى الخاندرو سابهیایى قرار دارد که مهمترین تورنمنت زندگى خودرا تجربه خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید.  خداحافظ 24 ابدی


 2. 2 کاربر مقابل از oscar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  shahrzaaaad (14th June 2014), پرسپولیس.قهرمان (14th June 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  ایران
  نام واقعی
  nima
  استاتوس
  10دقیقه10نفر برای ما کافیست
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | NetherLand
  نوشته ها
  3,968
  تشکر
  3,083
  تشکر شده 3,597 بار در 1,704 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 6 تاپیک
  هلند چیزی نداره؟مگه میشه پس روبن و فن پرسی چی؟خط حمله زهر دار هلندن

 4. کاربر مقابل از پرسپولیس.قهرمان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  oscar (14th June 2014)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا