دوپینگ غیر عمدی بکنید، جریمه اش فقط اخطار کتبی است
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: دوپینگ غیر عمدی بکنید، جریمه اش فقط اخطار کتبی است

 1. #1


  محل سکونت
  اصفهان
  نام واقعی
  عليرضا
  استاتوس
  تير آرش در کمانم...نام ايران بر زبانم... قله ها در زير پاي
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Arsenal | England
  نوشته ها
  2,996
  تشکر
  2,339
  تشکر شده 4,736 بار در 1,653 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک

  دوپینگ غیر عمدی بکنید، جریمه اش فقط اخطار کتبی است

  بالاخره از طرفی انتخابات فدراسيون نزدیک است و همه به دنبال ایجاد نوعی وفاق درون سازمانی! هستند. از طرف دیگر پای لیگ قهرمانان به میان آمده و قرار است همه را جو ملی بگیرد! انگار نه انگار که می روند در گروه چهار تیمی، چهارم می شوند و بر می گردند، این وسط روسیاهی این همه مصلحت اندیشی و ذبح حقیقت می ماند برای فوتبال سراپا تقصیرمان اما خب تا کی خون جگر خوردن؟ توی فوتبال این سرزمین تا بوده همین بوده تا باد چنین بادا!

  راستش هر چیزی توی این فوتبال قصه ای است برای خودش. کمیته ضد دوپینگش قصه است، خود دوپینگش قصه است، آن که دوپینگ کرده قصه است و آن که نکرده هم البته قصه است، غصه است، درد است...!
  اینجا همه وقایع بار دراماتیکی بالایی دارند. یکی هم می بینیم این وسط هوار می کشد؛ یکی بود، یکی نبود. زیر گنبد کبود، همین دور و بر توی یکی از این جاده های همیشه امن بین شهری جوانی در حال رانندگی بود. این جوان از قضا فوتباليست بود و برای فوتباليست جماعت بین خودشان که نه اما نزد مردم مهم بوده و هست که برچسب دوپینگی نخورد روی پیشانی شان. آهان داشتم می گفتم؛ جوان قصه ما همینطور که داشت می راند و می راند یکهو تصادف کرد، چه تصادفی!

  محسن بياتي نیا را بعد از تصادف در جاده همیشه استاندارد بین شهری، مستقیم بردند بیمارستان و جراحی کردند. روزها و هفته ها گذشت تا این جوان توانست با بازیابی بهبودی کامل و آمادگی جسمانی لازم به شغلش یعنی فوتبال برگردد اما از آن جا که چرخ بازیگر از این بازیچه ها بسیار دارد، بازی کردن همان و قرعه به نامش افتادن همان. افسر کنترل دوپینگ نمونه ناقابلی از او گرفت و برد تحویل بانک کمیته مربوطه داد و دوستان دور هم این نمونه ها را فرستادند به آزمایشگاه مورد تایید فیفا در شهر کلن آلمان و آن از خدا بی خبرها هم نه گذاشتند و نه برداشتند، اعلام کردند نمونه شماره فلان مثبت است و این قدر هم درک نداشتند که بدانند اگر چه نمونه اسم ندارد اما تابلو است که مال بیاتی نیاست. چرا؟ چون در فوتبال پاک ایران که صد سال هم بگردی یک سر سوزن ناپاکی پیدا نمی کنی، هیچ بازیکنی، تاکید می کنم هیچ بازیکنی دوپینگ نمی کند و هیچ مربی و پزشک و مدیری هم به این کار اصرار ندارد و کامیون کامیون مکمل ها و آمپول های نامدار وارد ایران نمی شوند و اگر هم بشوند فقط برای ترانزیت است. یعنی فقط از کشور ما رد می شوند، بروند به بلاد ناپاکان، این وسط مواظبند مبادا کف کامیون سوراخ باشد و به طور کاملا اتفاقی یکی، دو تا از این مواد «جیز» بیفتد در خاک ایران که البته اگر هم بیفتد باکی نیست چون هر آن کس که پیدایش کند می برد مثل بچه آدم تحویلش می دهد و آن که تحویل می گیرد نه به منظور فروش در بازار آزاد که برای معدوم کردنش این کار را می کند، آن هم برای انجام وظیفه و خدمت به مردم، برای ثوابش!

  به این ترتیب کلنی های نادان باید می دانستند که بیاتی نیا چون عمل جراحی داشته و دکترها سر خود مواد نیروزا بهش تزریق کرده اند نمونه اش مثبت شده وگرنه فوتباليست های ما چه بعضی بازنشسته هایش که اصلا تابلو نبود و قطره قطره مواد نيروزا ازشان نمی چکید و چه بعضی از آنها که شاغلند خصوصا آن دسته که اواخر فوتبالشان است اصلا اهل دوپینگ نبوده و نیستند. همین بیاتی نیا دفعه دوم هم دچار اشتباه شد وگرنه دفعه اول هم خطا از جانب جراحش بوده، به بیاتی نیا چه!
  جان مطلب این که یکی مثل محسن بیاتی نیا به خاطر آن چه کمیته ضددوپينگ که استعمال عمدي مواد نیروزا نبوده چند ماه محروم شد اما مهدی امیر آبادی، میثم حسینی و مهرداد پولادی (حسین کیانی مقدم خوش شانس هم قاطی اینها) به دلیل آنچه کمیته ضددوپينگ که استعمال عمدي مواد نيروزا نبوده فقط و فقط اخطار كتبي دریافت کردند.

  اصلا این طور فرض می کنیم (فرض محال هم که محال نیست) که فوتبال ما در سطوح بالای مدیریت جهانی قرار دارد! و احکام صادره (همان چهار تا اخطار واقعا تاثیرگذار!) طبق آیین نامه بوده و یک خط از مسیر قانونی خارج نشده است. آقایان لطف کرده توصیح دهند دلیل چنین تناقض وحشتناکی بین 2 حکم پیش گفته چیست؟
  جز این که بیاتی نیا عضو دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نبوده دیگر چه تفاوتی بین او و سه نفر دیگر هست؟ شما که همان موقع ادعای غیر عمدی بودن او را پذیرفتید که اگر ادعایش نادرست بود، چرا پذیرفتید؟ ضمن این که بعید می نماید قانون جهانی دوپینگ بین عمدی و غیرعمدی بودن این عمل تفاوتی قایل شده باشد که اگر این طور باشد همه ورزشکاران، مکمل مصرف می کنند و همه آنها بارها تحت درمان پزشکی قرار می گیرند پس همیشه بهانه ای برای غیرعمدی بودن دوپینگ هست. اگر این طور باشد و قضیه با یک اخطار كتبي فیصله پیدا کند که خب همه بروند دوپیینگ غیرعمدی کنند دیگر. همه بروند «جک تری دی» مصرف کنند یا مکمل های مشابه را، خودشان را هم بزنند به آن راه که نه «متیل هگزامین» دارد نه هیچ ماده ممنوعه دیگری! این معقول است آیا؟

  کمترین انتظار از فدراسيون نشین ها اینست که روش همیشه را در پیش نگیرند. یعنی دو کار زننده را به عادت مالوف انجام ندهند. یک؛ نیایند بگویند قانون این را می گوید و ما خوبیم و ما کاملیم و همین است که هست . دو؛ ماست مالی نکنند قضیه را لابه لای انواع شانتاژهای خبری و زمانی. بیایند درست و دقیق قضیه را بشکافند، توضیح دهند (نه آن طور که در یکی، دو روز گذشته داده اند) و ابهامات موجود را برطرف کنند. ابهام داشتن، طرح سوال کردن و توضیح خواستن حق مردم و رسانه هاست. در مقابل، توضیح دادن هم وظیفه مدیران و مسولان است. به امید آن روز کذایی!

  پسر جرمت چیست؟

  جرمت چیست که یک ملت نام تو را فریاد میزند؟

  جرمت چیست که مادری با فرزند ۷ ماهه مریضش که مشکل مالی دارد به سراغ تو میآید؟

  جرمت چیست که هواداران دو آتشه تیم رقیبت تو را عاشقانه دوست دارند؟

  جرمت چیست که وقتی یک استادیوم نام تو را میخواند صدای ورزشگاه را از تلویزیون ضعیف میکنند؟

  جرمت چیست که همین فضای مجازی روزهاست از 8 مقدس پر شده؟

  ما فکر نمیکنیم فقط یک "مچ بند سبز" جرم تو باشد

  جرم تو اسطوره بودن است
  اینها از اسطوره میترسند

  این عادت این جماعت است
  آنها از تختی ترسیدند ... از حجازی ترسیدند

  از تو میترسند .... از تو میترسند
 2. 2 کاربر مقابل از Aliparsa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  ghalbeghermez (22nd February 2012), sara93 (22nd February 2012)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا