وقت کشی برای مذاکره جدی درباره تمدید قرارداد کروش/ همه چیز به نتایج تیم ملی در جام جهانی بستگی دارد


سوال بزرگ این روزهای فوتبال ایران این است که آیا قرارداد کروش تمدید می شود یا نه؟

گرچه مردم از عملكرد كارلوس كروش راضی هستند و دوست دارند او در راس كادر فنی تیم ملی بماند، اما هنوز فدراسیون فوتبال در این رابطه اقدام جدی انجام نداده و اتفاقات طوری رقم خورده كه بسیاری از رسانه ها پیش بینی كرده اند كروش بعد از جام جهانی از ایران می رود. كروش پیش از این گفته بود اگر فدراسیون فوتبال تا پیش از مسابقه با نیجریه با او مذاكره جدی نكند، پس از جام جهانی در ایران نخواهد ماند.

اما حالا اتفاقاتی مابین خواسته های كروش و فدراسیون فوتبال رقم خورده است. از طرفی فدراسیون می خواست بعد از پایان جام جهانی و با توجه به نتایجی كه ایران در این جام می گیرد با كروش مذاكره كند و از طرفی خود كروش قصد داشت حتما پیش از شروع جام جهانی تكلیفش روشن شود. اما مذاكره روز شنبه كروش و كفاشیان، شرایط را به گونه ای دیگر رقم زد.

روز شنبه كفاشیان با كروش جلسه ای گذاشت و در آن آخرین حقوق كروش از قراردادش با ایران را پرداخت كرد و گفت كه پاداش كادر فنی را هم كه 800 هزار دلار است، به زودی می دهد. اما به طور صریح و قطعی با كروش در مورد ابقای او صحبت نكرد. كفاشیان اعلام كرده كه مسئولان بالادستی دوست دارند كروش در تیم ملی بماند. اگر نتایج ایران در جام جهانی با نشاط عمومی همراه باشد، مسئولان حتما می خواهند كه كروش در تیم ملی بماند اما در صورتی كه نتایج خوبی كسب نشود، احتمالا مسئولان دولتی هم كمكی برای نگه داشتن كروش نخواهند كرد. بنابراین كفاشیان طی مذاكراتی كه با كروش داشته از او قول هایی گرفته است. خود كفاشیان در جمع خبرنگاران در این مورد گفت: «ما مذاكرات را با كروش مسكوت گذاشتیم تا جام جهانی برگزار شود.»

رئیس فدراسیون فوتبال در این رابطه هم گفت: «یك قول هایی از كروش گرفته ام و كم و بیش در مورد تمدید قرارداد مذاكره می كنیم.» این صحبت های كفاشیان نشانی از احتمال تمدید قرارداد كروش دارد و نشان می دهد رئیس فدراسیون فوتبال مذاكرات مقدماتی را با این مربی انجام داده تا اگر بعد از جام جهانی فدراسیون مجبور شد قرارداد او را تمدید كند، كروش از این دلخور نباشد كه چرا پیش از جام جهانی با او هیچ مذاكره ای نشده است.

حالا همه چیز به این بستگی دارد كه ایران در جام جهانی چه نتایجی می گیرد. كسب نتایجی كه منجر به رضایت عموم مردم شود، فدراسیون را مجبور می كند كه قرارداد كروش تمدید شود.