استقلاليها لاغرترند يا پرسپوليسيها؟!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: استقلاليها لاغرترند يا پرسپوليسيها؟!

 1. #1


  محل سکونت
  کرج
  نام واقعی
  delαrαм
  استاتوس
  мeѕтro αlι ĸαrιмι
  شغل و حرفه
  انتظار
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  4,446
  تشکر
  2,077
  تشکر شده 4,842 بار در 1,791 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 63 تاپیک

  استقلاليها لاغرترند يا پرسپوليسيها؟!

  آيا ميدانيد رنگها ميتوانند تاثير بهسزايي روي اشتها و در نتيجه چاق و لاغر شدن ما داشته باشند؟ رنگها حتي ميتوانند روي طعم غذا يا بويي که حس ميکنيم اثر بگذارند. در واقع اين تاثيرگذاري رنگ روي حواس را در اصطلاح «جابه جايي حسي» ميگويند. هرگاه رنگي را ميبينيم به يمن وجود حواس بينايي، چشايي و بويايي و حواس ديگرمان نيز تحريک ميشوند.  رنگ سبز نسبتاً روشن، ممکن است بوي سبزه و سبزيهاي خوشطعم را به شما تلقين کند. به طوري کلي هر يک از حواس ما در مسير خود به سمت مغز، گذرگاه خاص خود را دارند و با هم به طور موازي در حرکت هستند اما بعضي مواقع با هم تداخل پيدا ميکنند که احساسي متفاوت را برميانگيزند؛ براي مثال ديدن رنگ ليمويي ممکن است به شما احساسي از طعم ترش دهد و صورتي دهانتان را شيرين کند يا خاکستري بوي دود و سيگار را به يادتان آورد.

  آبي، کاهش اشتها


  اين رنگ به شدت سرکوبکننده اشتهاي فرد است. محققان دريافتهاند اتاقهاي غذاخوري که به رنگ آبي در ميآيند روي اشتهاي افراد اثري منفي دارند و باعث ميشوند آنها به طور کلي ۳۰ درصد کمتر کالري مصرف کنند. بعضيها معتقدند از آنجا که خوراکيهاي آبيرنگ به ندرت در طبيعت پيدا ميشوند، انسان قبل از هر چيز با کمک نشانههاي بصري تعيين ميکند غذايي خوب است يا خير و رنگ آبي هم گاهي نشان دهنده سمي بودن غذاهاست؛ بنابراين جلوي اشتها را ميگيرد. از سويي ديگر رنگ آبي آرامش بخش است و با اثرگذاري روي ضمير ناخودآگاه ما را به آهسته غذا خوردن تشويق ميکند.

  اگر ميخواهيد لاغر شويد ميتوانيد ديوارهاي اتاق ناهار خوري را آبي کنيد و ميز و ظروف غذايتان را آبي انتخاب کنيد؛ حتي مي توانيد داخل يخچال تان نيز از لامپ آبي استفاده کنيد تا هر زمان در يخچال را به قصد برداشت خوراکي باز ميکنيد پشيمان شويد. کساني که از دکوراسيون آبي رنگ در خانهشان استفاده ميکنند معمولا لاغرند. در واقع رنگ آبي يکي از انتخابهاي بيشتر شرکتهايي است که در زمينه لاغري فعاليت دارند و همچنين شرکتهاي برنامههاي غذايي و ورزشي مخصوص کاهش وزن، علاقه زيادي به اين رنگ دارند. اين رنگ با ذهن و بدن فرد سر و کار دارد و با آرام کردن او موجب کند شدن سوختوساز بدنش ميشود. اگر ميخواهيد رژيم غذايي بگيريد، تمام آشپزخانه، اتاق غذاخوري و ظروفتان را آبي کنيد و حتي از شمعهايي آبيرنگ استفاده کنيد.

  قرمز؛ رنگ اشتها


  اين رنگ درست برعکس رنگ آبي عمل ميکند زيرا بسيار قوي و پرانرژي است که ميتواند تا اندازهاي فشار خون را بالا برده و همچنين اشتها را تحريک کند. معمولاً صاحبان رستورانهاي فستفود ديوارهاي رستورانشان را قرمز رنگ ميکنند تا علاوه بر بالا بردن اشتهاي افراد آنها را به تند خوردن غذا تشويق و جا را براي افراد ديگر خالي کنند. قرمز از نوع رنگهاي گرم است و موجب شادي و هيجان ميشود و به اين صورت اشتهاي فرد تحريم ميشود.

  زرد، چاقکننده


  اگر ميخواهيد ديوار آشپزخانهتان را به رنگ زرد خورشيدي در آوريد کمي تأمل کنيد ديوارهاي زردرنگ بيشتر دعواهاي خانگي را موجب ميشوند و چاق کننده هم هستند زيرا باعث ميشوند بيش از حد نياز غذا بخوريد.

  ترکيب رنگ زرد – قرمز و نارجي؛ ايجاد حس مثبت


  رستوران دارها مدتهاست متوجه اعجاز رنگها شدهاند و از آنها بسيار هوشمندانه استفاده ميکنند. ممکن است توجه کرده باشيد که بيشتر رستورانها ي فستفود در کنار رنگ قرمز از زرد هم بسيار استفاده ميکنند. رنگ زرد نه تنها اشتها را بالا ميبرد بلکه فرد احساس ميکند آنقدر گرسنه است که ميخواهد هرچه سريعتر غذا بخورد. وقتي فردي چشمش به رنگ زرد ميافتد، مغزش به سرعت شروع به ترشح هورمون سروتونين ميکند و اين هورمون باعث ميشود نسبت به خود و اطرافش احساس خوب و مثبتي داشته باشد و وقتي وارد رستوران ميشود تا ميتواند غذا و نوشيدني مصرف کند. در ضمن لباس کارکنان رستورانهاي فستفود به رنگ زرد، قرمز يا نارنجي است و با اين کار اشتهاي مشتريان را بسيار بالا برده و در نتيجه خريدشان بيشتر ميشود. يک اشتباه در انتخاب يونيفورمهاي آبي و سبز باعث شد تا رستوراني بسيار معروف با کاهش فروش روبهرو شود.

  ترکيب سبز – آبي کور کننده اشتها


  رنگ سبز، به ويژه سبز لجني نه تنها اشتها را کور ميکند بلکه ذهن را به طور ناخودآگاه به سمت غذاهاي فاسد ميبرد. رنگهاي آبي و سبز اصلاً مناسب رستورانها نيستند اما اگر ميخواهيد در خانه پرخوري نکنيد ولي نميتوانيد جلوي شکمتان را بگيريد از رنگها سبز و آبي براي ديوارهاي اتاق غذاخوري و ميز و ظروف آشپزخانه استفاده کنيد. سبز نيز مانند آبي اثر آرامکنندهاي دارد.ترکيب زرد – سبز، نابودکننده اشتها


  اين ترکيب يعني فاجعه؛ اگر ميخواهيد لاغر شويد و از غذا بيزار، از اين ترکيب رنگ استفاده کنيد که به خوبي جواب ميدهد زيرا فرد را ياد انواع و اقسام مواد شيمياي سمي مياندازد و اشتهايش کاملا کور ميشود.

  سفيد افزايش اشتها بدون عذاب وجدان


  رنگ سفيد که در بسياري از خانهها، رستورانها و فروشگاهها به وفور ديده ميشود و به نظر خنثي ميآيد، تاثير بسيار زيادي روي اشتهاي فرد ميگذارد و باعث ميشود شخص بدون توجه به چيزي غذا بخورد. خوراکيهايي که سفيد رنگ هستند مغز را نسبت به مقدار مصرف غذا بيخيال ميکنند. ظروف سفيد رنگ هم باعث ميشوند هرچه بيشتر بخوريد و کمتر احساس رضايت کنيد. مواد غذايي معمولا روي ظروف سفيد رنگ جلوه خوبي پيدا ميکنند؛ براي مثال يک کيک نارگيلي با کلي خامه روي بشقاب سفيد يخچالي بسيار زيبا و اشتهاآور است.

  ویرایش توسط delαrαм♥8 : 18th June 2014 در ساعت 18:14
  ﯾـﻪ ﻭﻗـﺘـﺎﯾﯽ ﺑـﺎﯾـﺪ " ﺑــَـــﺪ " ﺑـﺎﺷﯽ ... !!!
  ﺗـﺎ ﺑـﺪﻭﻧﻦ " ﺧـﻮﺏ ﺑـﻮﺩﻥ " ﻭﻇـﯿـﻔـﻪ ﻧـﯿـﺴـﺖ ... !!!
  ﻣــَــﺮﺍﻣـﻪ ! ﻣــَــﻌـﺮﻓـﺘـﻪ...

 2. 7 کاربر مقابل از delαrαм♥8 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *Nooria* (18th June 2014), Amir_Ali (18th June 2014), Hamzeh (18th June 2014), Mohammadreza (18th June 2014), Ramin (18th June 2014), SaRa-MoHsEn (18th June 2014), shahrzaaaad (18th June 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  بلند اسمان جایگاه من است
  نام واقعی
  R@MiN
  استاتوس
  چقدر زود دیر میشود
  شغل و حرفه
  کارم رنگه تخصصم موبایل فوتبال
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Argentina
  نوشته ها
  4,836
  تشکر
  18,749
  تشکر شده 16,554 بار در 3,918 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 59 تاپیک
  ممنون خانوم دکتر
  دهانم را بستید پاهایم را به زنجیر کشیدید

  با افکارم چه میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 4. کاربر مقابل از Ramin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Hamzeh (18th June 2014)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا