مناف هاشمی: فدراسیون فوتبال را در تمدید قرارداد کیروش حمایت میکنیم

معاون مالی، پشتیبانی و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان گفت این وزارتخانه از فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد کیروش حمایت میکند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مناف هاشمی در حاشیه همایش پیادهروی کارکنان وزرات ورزش و جوانان در مورد آخرین وضعیت کارلوس کیروش برای تمدید قرارداد با فدراسیون فوتبال اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان هیچگونه مشکل مالی در هیچ بخشی ندارد. اینکه کارلوس کیروش بخواهد در تیم ملی بماند یا خیر بسته به نظر و تصمیم فدراسیون فوتبال است.
او اضافه کرد: بیان مطلبی در این زمینه در صلاحیت من نیست ولی تصمیمی که فدراسیون فوتبال بگیرد ما از آن حمایت میکنیم.
معاون مالی، پشتیبانی و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که فدراسیون فوتبال از وجود مشکل مالی برای تمدید قرارداد با کیروش خبر داده نیز گفت: بعید میدانم که فدراسیون فوتبال مشکل مالی داشته باشد و دلیل آن را بعد از رقابتهای جام جهانی خواهم گفت. با این حال تصمیمگیری در مورد کارلوس کیروش تنها بر عهده فدراسیون فوتبال خواهد بود و اگر این فدراسیون به این نتیجه برسد که سرمربی کنونی تیم ملی را نگه دارد ما از آنها حمایت خواهیم کرد.
او در مورد حمایت از فدراسیون فوتبال اظهار کرد: ما مبلغی در حدود 11.5 میلیارد تومان برای حمایت از فدراسیون فوتبال اعتبار تخصیص دادهایم.
هاشمی در بخشی دیگر از صحبتهای خود در مورد آخرین وضعیت خصوصیسازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: خوشبختانه روال قانونی در این زمینه بهخوبی در حال طی شدن است. آقای خادم این مسئله را مدیریت میکند و امیدوارم قانون بهزودی به صورت کامل اجرایی شود و زمینه خصوصیسازی سرخابیهای پایتخت صورت بپذیرد.
معاون مالی، پشتیبانی و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان در بخشی دیگر از صحبتهای خود در مورد آخرین وضعیت اعتبارات تخصیص یافته به فدراسیونها و ورزشکاران نیز گفت: خوشبختانه اعتبار مالی چهار ماههی اول سال جاری زودتر از زمان مقرر دریافت شد.
هاشمی با بیان اینکه مبلغی در حدود 25 تا 26 میلیارد تومان از ابتدای سال جاری برای حمایت از فدراسیونها هزینه شده، گفت: تلاش کردهایم تا با اختصاص این اعتبارات جایگاه ایران را در رشتههای مختلف در بازیهای آسیایی و سایر رویدادها حفظ کنیم. خوشبختانه بیش از 25 اردوی داخلی و خارجی نیز برای بازیهای آسیایی در نظر گرفته شده است.
او ادامه داد: در بخش دوم نیز 12 میلیارد تومان بودجه برای فدراسیونها در نظر گرفته شده که طی امروز یا فردا به حساب آنها ریخته میشود.
هاشمی در مورد معوقات صندوق حمایت از پیشکسوتان و ورزشکاران نیز گفت: برای بهروز کردن معوقات این صندوق تلاش خوبی انجام شده است و امیدواریم تا شهریورماه امسال معوقات این صندوق به روز شود. البته در مورد سایر ادارات کل دیگر نیز میخواهیم تا معوقات آنها را نیز به روز کنیم.
معاون مالی، پشتیبانی و منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان همچنین از اختصاص بودجه 10 میلیارد تومانی از محل "بودجه پیشنشده دولت" برای وزارت ورزش و جوانان خبر داد و گفت: فکر میکنم این مبلغ طی روزهای آینده وصول شود. البته تا پیش از بازیهای آسیایی نیز میخواهیم یک جلسه را با حضور رئیسجمهور برای تجلیل از کسانی که در یکی دوسال اخیر مدال آوردهاند ولی مطالباتی از وزارت ورزش دارند را برگزار کنیم.
هاشمی اضافه کرد: به زودی بودجهی دیگری نیز از این محل برای وزارت ورزش و جوانان گرفته میشود. امیدواریم که در این مدت بتوانیم روحیه ورزشکاران خود را برای حضور در رویدادهای پیشرو بالا ببریم تا بتوانیم مدالهای بیشتری را در بازیهای آسیایی کسب کنیم
.