-کارشناس فوتبال ایران میگوید باید مسایل و مشکلات قرارداد با کارلوس کی روش به صورت شفاف بیان شود و مردم در جریان آن قرار گیرند.

اصغر شرفی ، درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جامجهانی ۲۰۱۴ برزیل، اظهار کرد: فکر میکنم بازیکنان تیم ملی ایران هر آنچه را که در توان داشتند به نمایش گذاشتند. فوتبال ما نمیتواند بهتر از اینها نتیجه بگیرد. ضمن این که انضباط و دیسپلین خوبی در بازیهای جام جهانی بر تیم ملی ایران حاکم بود. نباید بیشتر از این از فوتبال ایران توقع داشته باشیم؛ چرا که در مجموع فوتبال آسیا بسیار عقبتر از کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی است و نمیتواند مقابل این تیمها حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: بازیکنان تیم ملی ایران هر کاری را که باید در جام جهانی انجام میدادند، به نمایش گذاشتند. اگر برخی معتقدند تیم ملی ایران با بودن آنها میتوانست نتایج بهتری را در جام جهانی کسب کند و توان این کار را داشتند، بیایند و تیم را در دست خود بگیرند. تیم ملی برای برد بوسنی و هرزگوین به میدان آمد اما دیدیم که بازیکنانمان از لحاظ انفرادی فاصله زیادی با تیمهای دیگر دارند. اما چون تیمی کار کردیم توانستیم مقابل تیم بزرگی مثل آرژانتین دوام بیاوریم.

مربی فوتبال ایران با اشاره به این که بازی تیم ملی مقابل بوسنی و هرزگوین او را به یاد جام جهانی ۱۹۷۸ انداخته است، ادامه داد: ما نیز در جام جهانی ۷۸ از هلند شکست خوردیم و مقابل اسکاتلند نیز یک امتیاز کسب کردیم. در دیدار پایانی برای برد مقابل پرو به میدان رفتیم تا بتوانیم به دور دوم راه یابیم. بنابراین در آن دیدار ریسک کردیم اما در همان دقایق ابتدایی از حریف گل خوردیم و به این ترتیب بازی از دستمان در رفت. تیم ملی ایران هم هدفش شکست بوسنی و هرزگوین بود، اما توان و سطح بازیکنان بوسنی و هرزگوین بیشتر از تیم ملی ایران بود.

کارشناس فوتبال ایران افزود: ما باید بیشتر بر روی تیمهای پایه کار کنیم و زمان بیشتری را صرف بازیکن سازی نماییم. فدراسیون فوتبال باید از آدمهایی که از جنس فوتبال هستند استفاده کند تا فوتبال ما رشد کند.

وی در خصوص تمدید قرارداد کارلوس کیروش نیز اظهار کرد: کیروش مربی است که بدون تیم نمیماند. ما از تمامی مسائل و مشکلات میان فدراسیون و کیروش برای تمدید قرارداد اطلاعی نداریم. پس نمیتوانیم در این باره قضاوت کنیم. مطمئنا دو طرف حرفهایی در این باره دارند، اما کفاشیان برای این که صندلیاش را از دست ندهد، شهامت این را ندارد که کیروش در چه جاهایی زیاده روی کرده و یا در کجاها درست کار نکرده است. کیروش نیز به همین شکل مسائل را شفاف بازگو نمیکند.

شرفی تصریح کرد: تمدید قرارداد با کیروش بستگی به شرایطش دارد. این که چه مبلغی را میخواهد و قرارداد به چه صورت تنظیم شود، بسیار مهم است. کیروش از لحاظ فنی مربی خوبی است، اما هر موقع که دلش میخواست از ایران میرفت و هر موقع که میخواست میآمد. باید علت این کار به خوبی توضیح داده شود و مردم در جریان آن قرار گیرند.