سایت رسمی ویژه برنامه جام جهانی - سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان اعتقاد دارد که یک مربی ایرانی هم میتواند راهی را که کیروش رفته ادامه دهد.
به گزارش بیست چهارده، عبدالله ویسی که در این مدت و تا پیش از جام جهانی ۲۰۱۴ از حامیان جدی کارلوس کیروش بود، به انتقاد از سرمربی تیم ملی کشورمان پرداخت. او البته در این مصاحبه از شرایط تیمش هم صحبت کرد.
*لیست استقلال خوزستان برای فصل جدید تکمیل شده است؟بله، ما بازیکنان مورد نظر خودمان را گرفتیم و لیست بازیکنان زیر ۲۳ سال هم تکمیل شد. ۳ بازیکن خارجی هم جذب کردیم.

*امسال میخواهید در کجای جدول قرار بگیرید؟
هدف ما این است که در بین ۸ تیم بالای جدول باشیم.

*این روزها بحث ماندن یا رفتن کارلوس کیروش اوج گرفته، فکر میکنید او در تیم ملی بماند؟
من معتقدم تیم ملی از هر چیزی مهمتر است به همین دلیل همیشه میگویم هر فردی که سرمربی می شود باید مورد حمایت قرار بگیرد. من در مورد موفقیت تیم ملی در جام جهانی به یک نکته دیگر هم اشاره کنم. الان که میبینید مردم و خیلیهای دیگر راضی هستند دلیلش این است که تیمملی در سالهای گذشته خوب نبوده است. من قبل از جامجهانی گفتم که میتوانیم از گروه خودمان بالا برویم ولی خیلیها خندیدند. این درست که عملکرد خوبی در جامجهانی داشتیم ولی تمام دنیا از فوتبال تیمملی ناراحت است. دلیلش این است که همه بازیهای جامجهانی گل دارد ولی بازی های ایران کم گل است. پتانسیل فوتبال ما بیشتر از چیزی است که در این سه بازی دیدیم.

*به نظر شما کیروش باید بماند؟
اگر او را حفظ کنیم عالی است ولی اگر رفت خودمان باید یکی مثل او بسازیم!

*منظورتان چیست؟
اگر کیروش را از دست دادیم میتوانیم یک مربی ایرانی بیاوریم ولی به شرطی که او را هم مثل کیروش مورد حمایت قرار دهیم. مهمترین موضوع این است که فردی را بیاوریم که راه کیروش را ادامه دهد.

*فکر نمیکنید انتخاب یک مربی ایرانی به جای کیروش چندان جالب نباشد؟
چرا اینطور فکر میکنید؟ ما میتوانیم یک مربی ایرانی انتخاب کنیم که راه کیروش را ادامه دهد و تا جام ملتهای آسیا به او زمان بدهیم و بعد عملکردش را مورد بررسی قرار دهیم.

*خیلیها معتقدند اگر کیروش رفت باید یک مربی خارجی بیاوریم که در سطح او باشد. نظر شما چیست؟
این هم یکی دیگر از گزینههای مورد نظر است ولی فراموش نکنید که مربی خارجی به پول اهمیت بیشتری میدهد. نباید کاری کنیم که یک مربی بیاید و پول هنگفتی بگیرد ولی تاثیری نداشته باشد.

*کیروش هم برای تمدید قرارداد دنبال پول است؟
کیروش صددرصد دنبال پول است چون او یک مربی حرفهای است و این مسائل برایش مهم است. شما دیدید که کیروش با شرکت آل اشپورت اختلاف داشت ولی وقتی اختلاف مالیاش با این شرکت برطرف شد، به یکباره ایراد لباسهای بازیکنان هم از بین رفت.*حرفهای شما در مورد تیمملی نشان می دهد که از عملکرد فنی ایران انتقاد میکنید. درست است؟منظور من چیز دیگری است. ما یک تیم محلی نبودیم که جلوی آرژانتین بازی کردیم بلکه یکی از تیمهای حاضر در جامجهانی بودیم. واقعا چه دلیلی داشت بعد از باخت با آرژانتین به خیابان بریزیم؟ اینکه دقیقه یک از آرژانتین گل بخوریم یا دقیقه ۹۲ چه فرقی دارد؟ مهم این است که ما باختیم و چرا باید بابت باخت خوشحالی کنیم؟ چرا نباید درک کنیم که پتانسیل فوتبال ما بالاتر از این حرفها است. اگر بابت باخت به آرژانتین به خیابان ریختیم، پس کره جنوبی که چهارم جهان شد باید چه میکرد؟ ما چیزی از آنها کمتر نداریم، پس بهتر است که واقع بینانه همه چیز را تجزیه و تحلیل کنیم.