سایت رسمی ویژه برنامه جام جهانی -هافبک سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: همین که بهترین بازی تاریخ فوتبال ایران را از نزدیک دیدم، برایم فوق العاده بود.

به گزارش بیست چهارده، پژمان جمشیدی اظهار داشت: سفر به برزیل و همراهی با تیم ملی در این تورنمنت بزرگ عالی بود و همین که یکی از بهترین بازیهای تاریخ ایران یعنی بازی با آرژانتین را از نزدیک دیدم، برایم فوقالعاده بود. البته ۴۵ ساعت سفر زمینی با اتوبوس داشتیم، اما جامجهانی آنقدر جذاب است که تحمل این مسائل سخت نیست.

وی در مورد عملکرد تیم ملی در جامجهانی گفت: ما فقط در بازی مقابل آرژانتین در حد خودمان بودیم و خودمان را باور داشتیم و در ۲ بازی دیگر به خصوص در مقابل بوسنی میتوانستیم بهتر کار کنیم، اما این واقعیت فوتبال ما است. بعضیها میگویند چرا کیروش تیم را تدافعی چیده بود، اما کار دیگری نمیتوانست انجام بدهد. ما با دست خالی به جنگ ابرقدرتها رفته بودیم و تفاوت فوتبال ما با جهان همین بود و واقعیت فوتبالمان را دیدیدم.

هافبک سابق تیم ملی اظهار داشت: تنها راه نجات فوتبال ما این است که روی تیمهای پایه کار کنیم. مردم باید ۴-۵ سال قید قهرمانی و صعود به جامجهانی را بزنند و دنبال این مسائل نباشند و فقط کار کنیم تا مزد زحمات و تحملمان را بگیریم. شکل فوتبال ما از جهان خیلی عقب است و آدمهای بزرگ و کار بلد را بگذاریم تا در تیمهای پایه کار کنند که البته مشکلاتی هم در این راه هست. اول اینکه همکاران ما مدعی هستند در تیمهای پایه کار نمیکنند، بعد هم اینکه در تیمهای پایه پول نیست و درآمدی ندارند و مشکل بعدی هم اینکه مردم فقط تیم اصلی را میبینند تیمهای پایه خودشان هم کار میکنند. نسل طلایی فوتبال ما تمام شده و مشکل ستاره داریم و اگر در فوتبال هم مثل والیبال کار کنیم، دوباره فوق ستارههایی مثل عابدزاده، محرمی، خداداد و نامجومطلق در آن پیدا خواهند شد.

جمشیدی در پایان گفت: عدهای از تیم ملی انتظار صعود داشتند که چنین انتظاری بعد از مساوی با نیجریه و بازی خوبی که مقابل آرژانتین انجام دادیم به وجود آمد، اما اینطوری نیست. ما فوتبال بستهای را ارائه کردیم و و اقعیت این است که اگر مقابل تیمهای بزرگ فوتبال بازی کنیم، مثل بازی با بوسنی گل میخوریم. باز هم بچههای تیم ملی غیرت داشتند و با تعصب کار کردند و بازی غرور انگیزی به جز بازی آخر انجام دادند، اما باید خیلی بهتر باشیم.