ايران قهرمان بسکتبال کاپ آسيا شد
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: ايران قهرمان بسکتبال کاپ آسيا شد

 1. #1

  قهرمان Snake
  محل سکونت
  Gonbad
  نام واقعی
  Rahim
  شغل و حرفه
  student
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Brazil
  نوشته ها
  3,409
  تشکر
  6,052
  تشکر شده 7,901 بار در 2,782 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 67 تاپیک

  ايران قهرمان بسکتبال کاپ آسيا شد

  تيم ملي بسکتبال ايران با پيروزي برابر چين تايپه در فينال کاپآسيا، براي دومين بار به مقام قهرماني اين مسابقات رسيد.

  تيم ملي بسکتبال ايران با کسب پيروزي برابر چين تايپه به دومين قهرماني پياپي خود در رقابتهاي کاپآسيا رسيد و جواز حضور مستقيم در رقابتهاي قهرماني آسيا در سال 2015 را بدست آورد. مليپوشان بسکتبال ايران در ديدار نهايي با نتيجه 89 بر 79 حريف خود را شکست دادند و قهرمان شدند.

  اين رقابتها پنجمين دوره کاپ آسيا بود که در ووهان چين برگزار شد.

  ايران در اين مسابقه با ترکيب سجاد مشايخي، بهنام يخچالي، محمد جمشيدي، اوشين ساهاکيان و حامد حدادي وارد ميدان شد و از همان ابتداي کار حريفش را تسليم برنامههاي خود کرد تا از دومين قهرماني خود در کاپآسيا دفاع کند.

  ايران کوارتر نخست را با اقتدار آغاز نکرد اما رفته رفته توانست با عملکرد خوب در حمله، حريفش را شکست دهد. کوارتر نخست بازي 26 بر 21 به سود ايران به پايان رسيد.

  در کوارتر دوم چين تايپه عملکرد بهتري داشت و توانست 21 بر 16 برنده شود. در کوارتر سوم ايران بود که دوباره صاحب توپ و ميدان شد و توانست 24 بر 20 برنده شود.

  گزارش بازي کوارتر نخست؛ 26 بر 21 ايران

  مسابقه با امتيازآوري چين تايپه آغاز شد اما برتري براي ايران بود و مليپوشان بسکتبال با پرتابهاي پيراموني و نفوذهاي خوب به زير سبد از حريف شرقي خود پيش افتادند. چين تايپه زماني که برابر حملههاي ايران به مشکل خورد رو به دفاع پرس تمام زمين آورد و در طرف ديگر ميدان نيز يونس لالهزاده به جاي سجاد مشايخي وارد ميدان شد.

  5 دقيقه از کوارتر نخست گذشته بود و چين تايپه 13 بر 10 از ايران پيش بود. کوئنسي ديويد سنتر آمريکاييالاصل چينتايپه عملکرد خوبي در زير سبد داشت و در ريباند و امتيازآوري خوب کار مي کرد و باعث برتري تيمش شدهبود.

  کوارتر نخست با عملکرد بهتر چين تايپه در دفاع و حمله پيش ميرفت و بازيکنان ايران سعي ميکردند با کسب هماهنگي بيشتر در دفاع اجازه کار به چينيها ندهند که رفته رفته در اين امر موفق شدند. ارسلان کاظمي ديگر بازيکني بود که وارد ميدان شد و با ريباندهاي خود به پيش رفتن ايران کمک کرد.

  دو دقيقه به پايان مسابقه باقي مانده بود که ايران با دو امتياز حامد حدادي کار را 17 بر 17 برابر کرد. در کوارتر نخست تماشاگران حاضر در سالن شهر ووهان شاهد عملکرد بهتر ايران بودند که توانست با امتيازهاي جمشيدي و زنگنه برتري را براي خود کند و 26 بر 21 برنده شود.

  در کوارتر نخست بهنام يخچالي ستاره جوان بسکتبال ايران از ناحيه انگشت دست آسيب ديد و ديگر نتوانست تيم ملي را همراهي کند.

  در پايان اين کوارتر کوئنسي ديويد خطاي عمدي روي روزبه ارغوان انجام داد که بعد از سوت پايان بود و درگيري بين بازيکنان ايجاد کرد.

  کوارتر دوم؛ 21 بر 16 چين تايپه

  در کوارتر دوم کادرفني چين تايپه تاکيد زيادي داشت تا بازيکنانش رو به پرتابهاي پيراموني بياورد؛ آنها اين برنامه را از ابتداي کار انجام دادند و با يک شوت سه امتيازي فاصله را عدد 2 رساندند. چين تايپه اين کوارتر را بهتر آغاز کردهبود و کار را برابر هم کرد تا اينکه بعد از سه دقيقه بالاخره اوشين ساهاکيان براي ايران امتياز گرفت.

  بچيروويچ در اين کوارتر نيز از ارسلان کاظمي به عنوان بازيکن پست سه استفاده کرد و سعي داشت او را به شوت زدن سوق بدهد. ترکيب او با اوشين ساهاکيان و حامد حدادي در زير سبد قدرت ايران را بيشتر کرده بود و همين باعث شد تا دوباره شاگردان بچيروويچ فاصله امتيازي را به سود خود افزايش دهند.

  چهار دقيقه از کوارتر دوم گذشته بود که ايران 33 بر 30 از چين تايپه پيش بود. در همين دقايق محدوديت خطاي تيمي ايران نيز به پايان رسيد و فرصتي براي امتيازآوري چين تايپه ايجاد کرد. با اين حال دو تيم در حملههاي خود ناکام بودند و نميتوانستند به امتياز برسند.

  دقايق پاياني اين کوارتر با برتري چين تايپه همراه بود و بازيکنان اين تيم با استفاده از ضد حمله و شوتهاي سه امتيازي کار را 36 بر 36 برابر کردند. اين برابري تا پايان کوارتر نيز همراه بود و در حالي که شوت سه امتيازي سجاد مشايخي ميتوانست باعث برد ايران در نيمه اول شود اما چينيها از تک موقعيت خود در زير سبد ايران استفاده و کار را برابر کردند. نيمه نخست با نتيجه 42 بر 42 به پايان رسيد و چين تايپه با نتيجه 21 بر 16 کوارتر دوم را به سود خود تمام کرد.

  کوارتر سوم؛ 24 بر 20 ايران

  نيمه دوم مسابقه با توپربايي مارکوس از حامد حدادي و امتياز براي چين تايپه آغاز شد که سجاد مشايخي با يک نفوذ دوباره کار را برابر کرد. چين تايپه در اين کوارتر با استفاده از دفاع منطقهاي قدرتمند براي خود فرصت ضد حمله ايجاد ميکرد و ايران سعي داشت با نفوذ به زير سبد حريفش به موفقيت برسد؛ دو تيم عملکردي پاياپاي داشتند و بازي 46 بر 46 بود.

  حملههاي ايران بر محور حامد حدادي بود و چينيها شوت سه امتيازي ميزدند. دفاع پرس چين تايپه نميتوانست برابر حملههاي ايران کاري از پيش ببرد و در طرف مقابل نيز ايران در دفاع شوتهاي پيراموني ناموفق بود. دو تيم عملکردي پاياپاي داشتند و در چهار دقيقه به پايان کوارتر سوم فاصله کمي داشتند؛ ايران 57 بر 55 پيش بود.

  دقايق پاياني کوارتر سوم نبض بازي به سود ايران تغيير کرد و مليپوشان با دفاع خوب موقعيت هاي مناسبي نيز بدست ميآوردند و به امتياز ميرسيدند. اين برتري تا پايان نيز ادامه داشت و فاصله امتيازي به سود ايران افزايش پيدا کرد. در نهايت کوارتر سوم با نتيجه 24 بر 20 به سود ايران به پايان رسيد.

  نکته جالب توجه اين کوارتر پرتاب سه امتيازي چنگ ليو بازيکن چين تايپه بود که از ميانه زمين و در لحظه پاياني وارد سبد ايران شد.

  کوارتر چهارم؛

  کوارتر پاياني ديدار فينال کاپآسيا با امتيازآوري ايران همراه بود و مليپوشان همان ابتدا به 4 امتياز رسيدند. دفاع خوب ايران بازيکنان چين تايپه را سردرگم کردهبود و در طرف ديگر ميدان موقعيت براي کسب امتياز ايجاد ميکرد. نفوذ يونس لاله زاده به زير سبد حريف امتيازي ديگر براي ايران داشت و فاصله را به عدد 10 رساند؛ 72 بر 62 ايران پيش بود.

  چينيها در اين کوارتر افت چشمگيري داشتند و برابر هنرنمايي بسکتباليستهاي ايران نميتوانستند کاري از پيش ببرند. توپ و ميدان در اختيار شاگردان بچيروويچ بود و آنها يکي پس از ديگري توپهايشان را وارد سبد ميکردند. ايران 74 بر 65 از حريفش پيش بود و سعي داشت با تقويت دفاع اين برتري را حفظ کند اما سرعت چين تايپه و عملکرد پرس تمام زمين آنها نبض بازي را تغيير داد و فاصله کم شد.

  سه دقيقه به پايان کوارتر پاياني باقي مانده بود که ايران دوباره با قدرت زير سبد خود فاصله را افزايش داد و با نفوذ محمد جمشيدي به هشتاد و دومين امتيازش رسيد. ايران برتري خود در کوارتر چهارم را تا انتهاي بازي حفظ کرد و در نهايت با پيروزي 23 - 17در کوارتر چهارم توانست فينال کاپآسيا را 89 - 79به سود خود تمام کند و قهرمان شود.
  قــــــــــدیــــــــس

 2. 6 کاربر مقابل از Rahim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  mohammad6 (19th July 2014), στρατιώτης-313 (19th July 2014), s A r A (19th July 2014), San Iker (19th July 2014), shabnam12-8 (19th July 2014), Terminator2731 (19th July 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  تهران
  نام واقعی
  شبنم
  استاتوس
  راضیم به رضای خودش...
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  Amir Abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Italy
  نوشته ها
  1,790
  تشکر
  5,925
  تشکر شده 4,112 بار در 1,254 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 48 تاپیک
  تیم خوبی داشتیمو قهرمانی حقمون بود
  تبریک میگم 4. کاربر مقابل از shabnam12-8 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Rahim (19th July 2014)

 5. #3


  محل سکونت
  رودسر
  نام واقعی
  عادل
  استاتوس
  3 10 10
  شغل و حرفه
  دانشجوی بازنشسته
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Brazil
  نوشته ها
  3,049
  تشکر
  7,484
  تشکر شده 7,296 بار در 2,406 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 67 تاپیک
  ایول دمشون گرم ب امید موفقیت بچه های والیبال
  همیشه تو قلب ما جا داری کاپیتان

 6. 2 کاربر مقابل از ADEL.GH.K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  στρατιώτης-313 (19th July 2014), Rahim (19th July 2014)

 7. #4


  محل سکونت
  زیر آسمون خدا
  نام واقعی
  mohammad
  استاتوس
  پرسپولیس اول بشی آخر بشی دوستت داریم
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Inter-Milan | Italy
  نوشته ها
  2,317
  تشکر
  6,655
  تشکر شده 4,931 بار در 1,545 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 51 تاپیک
  دمشون گرم


  از آخرین قهرمانی پرسپولیس ( چه در لیگ چه در جام حذفی ) چند سال گذشته
  پرسپولیس در این سالها روزهای بد کم نداشته
  خیلی خوب نتیجه نگرفته
  مشکلات زیادی داشته
  اما...
  همیشه هوادارانی داشته که در سخت ترین لحظات هم در کنار پرسپولیس بوده اند


  you will never walk alone
  Perspolis


 8. #5

  قهرمان Tetris, قهرمان Asteroids, قهرمان مسابقه بالگرد, قهرمان Bob the Robber, قهرمان Diner Dash Hometown Hero, قهرمان CakeMania, قهرمان Dynomite, قهرمان Mystery Case Files Huntsville
  محل سکونت
  پیروزی
  نام واقعی
  وحید
  استاتوس
  فقط پرسپولیس
  شغل و حرفه
  کارمند و درحال تحصیل
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Germany
  نوشته ها
  5,171
  تشکر
  6,608
  تشکر شده 12,833 بار در 3,911 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 62 تاپیک
  حامد حدادي بهترين بازيکن فينال کاپ آسيا شد  سنتر تيم ملي کشورمان در ديدار فينال مقابل تايوان در بسکتبال کاپ آسيا بهترين بازيکن ميدان شناخته شد.

  تيم ملي بسکتبال کشورمان در ديدار نهايي پنجمين دوره رقابتهاي کاپ آسيا امروز (شنبه) مقابل تايوان 89 بر 79 به برتري دست يافت و براي دومين بار پياپي قهرمان مسابقات شد.

  به گزارش فارس، در پايان اين مسابقه حامد حدادي با کسب 21 امتياز، 4 توپ ربايي، يک پاس منجر به گل، 8 ريباند، 2 بلاک شات و تاثيرگذاري 22 بهترين بازيکن ميدان شناخته شد.

  آمار ساير بازيکنان ايران به شرح زير است:

  سجاد مشايخي: 10 امتياز، يک پاس منجر به گل، 2 توپ ربايي، 5 ريباند و تاثيرگذاري 8

  بهنام يخچالي: 4 امتياز، يک ريباند و تاثيرگذاري 2

  محمد جمشيدي: 19 امتياز، 2 پاس منجر به گل، 5 ريباند و تاثيرگذاري 14

  ارسلان کاظمي: 14 امتياز، سه توپ ربايي، يک پاس، 10 ريباند و تاثيرگذاري 25

  اوشين ساهاکيان: 6 امتياز، يک توپ ربايي، يک پاس منجر به گل، يک بلاک شات، 4 ريباند، تاثيرگذاري 11

  روزبه ارغوان: 2 امتياز، 3 ريباند، يک توپ ربايي و تاثيرگذاري 2

  آرمان زنگنه: 4 امتياز، دو پاس، يک بلاک شات، 4 ريباند و تاثيرگذاري 4

  يونس لالهزاده: 8 امتياز، يک توپ ربايي و 2 ريباند و تاثيرگذاري 7

  اصغر کاردوست: 2 دقيقه و 59 ثانيه بازي و يک ريباند

  محمدرضا اکبري، اصغر کاردوست و سامان ويسي در اين مسابقه به ميدان نرفتند.


 9. #6

  قهرمان Snake
  محل سکونت
  Gonbad
  نام واقعی
  Rahim
  شغل و حرفه
  student
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Brazil
  نوشته ها
  3,409
  تشکر
  6,052
  تشکر شده 7,901 بار در 2,782 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 67 تاپیک
  سرمربی تیم ملی بسکتبال: از عملکرد بازیکنان جوانم خوشحالم

  سایت رسمی ویژه برنامه جام جهانی - سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران با ابراز رضایت از عملکرد بازیکنانش گفت: از نمایش بازیکنان جوانم خوشحالم.به گزارش بیست چهارده ، مهمد بچیروویچ سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران پس از پیروزی در دیدار فینال کاپآسیا و قهرمانی در این مسابقات اظهار کرد: امروز به دو هدف رسیدیم. برنامههای زیادی را امتحان کردیم و همچنین نتیجه را تا انتها تحت کنترل داشتیم و موفق شدیم. ما کار و برنامه جدی برای بازیکنان گارد داشتیم و آنها به خوبی وظایفشان را انجام دادند. او ادامه داد: هیچ کدام از بازیکنان گارد ما هیچ وقت در تیم اصلی ما شروع کننده نبودند اما حالا به عنوان بازیکنانی آماده شناخته میشوند. من از عملکرد این بازیکنان خوشحال هستم. عملکرد ما کامل نبود اما به آنچه که میخواستیم رسیدیم. ما برنامه هایی در طول این مسابقات داشتیم و طبق آن به هدفمان نیز رسیدیم. همچنین کوئنسی دیویس بهترین بازیکن چین تایپه در دیدار فینال نیز گفت: هدف ما این بود که بسکتبال چین تایپه را در عرصه بین المللی حفظ کنیم و به نظرم به این هدف رسیدیم.  قــــــــــدیــــــــس

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا