در اقدامی غیرمنتظره افشین پیروانی به عنوان دستیار علی دایی انتخاب شد تا در لیگ چهاردهم پرسپولیس را همراهی کند.

این مربی که در لیگ هشتم به عنوان سرمربی با قرمزهای تهران نتایج خوبی هم کسب کرد، در شرایطی دستیاری را پذیرفته است که همیشه به عنوان گزینه های مربیگری تیمهای لیگ برتری مطرح می شد.پیروانی درباه این اتفاق در گفت و گویی کوتاه اظهار داشت: پرسپولیس خانه همه پرسپولیسی ها است و به همین دلیل وقتی علی دایی گفت که به کمک من در لیگ برتر احتیاج دارد، بدون هیچ حرف و حدیثی پذیرفتم تا بتوانم به تیمی که سالهای جوانی ام را در آن سپری کردم، خدمتی کرده باشم.

در حالی به عنوان کمک مربی کار خواهم کرد که در فصل نقل و انتقالات چند پیشنهاد برای سرمربیگری داشتم که هر کدام را به دلیل خاصی رد کردم . حالا هم خوشحالم که بعد از چند سال دوباره در کنار سرخپوشان خواهم بود و امیدوارم که بتوانم در موفقیتهای احتمالی سهم داشته باشم.

این مربی همچنین با اشاره به شرایط پرسپولیس و همچنین جدایی ملی پوشان گفت: خب! طبیعی بود که هر تیمی آرزو دارد تا بازیکنانی مثل خلعتبری، سید جلال و پولادی را در ترکیب خودش ببیند، اما این را هم باید در نظر گرفت که باشگاه پرسپولیس توان پرداخت قراردادهای چند میلیاردی را نداشت و به همین خاطر سه ستاره سال گذشته جدا شدند. البته اینکه سید جلال برای یکسال یک و نیم میلیون دلار بگیرد و مهرداد پولادی به یکی از لیگهای مطرح اروپایی برود، این خودش دست آورد بزرگی برای تیم ما به شمار می رود.

پیروانی همچنین در پایان سخنانش با اشاره به شرایط تیم های مدعی لیگ افزود: تیمهایی چون استقلال، سپاهان، فولاد و تراکتورسازی قطعا با هدف اول شدن به میدان می آیند و به همین دلیل گفت که هر تیمی که دنبال این است تا در پایان فصل جام قهرمانی را بالای سر ببرد، باید سختی هایی زیادی را به جان بخرد