نیلسون: کریمی با رونالدینهو قابل مقایسه است
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نیلسون: کریمی با رونالدینهو قابل مقایسه است

نام واقعی
    FarSHaD
    استاتوس
    به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Brazil
    تشکر شده 23,000 بار در 7,966 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 47 تاپیک

نیلسون: کریمی با رونالدینهو قابل مقایسه است

دروازهبان تيم فوتبال پرسپوليس معتقد است با کيفيت و تواناييهايي که کريمي دارد قابل قياس با رونالدينيو بوده و ميتوانست حرکات خارق العاده بهترين بازيکن جهان را هم انجام دهد.

خداحافظي علي کريمي از فوتبال همه را تحت تاثير قرار داد و حتي دروازهبان برزيلي پرسپوليس هم از اين موضوع ناراحت است. نيلسون که يک سال در پرسپوليس با کريمي همبازي بود صحبتهاي جالبي درباره شخصيت و تواناييهاي اين بازيکن ميزند.

نيلسون کوريا جونيور در گفتوگو با تسنيم، در خصوص خداحافظي علي کريمي، همبازي بودنش با اين بازيکن، شناختي که از شماره 8 داشت و همچنين دربي تهران صحبت کرد.

ميخواهيم درباره خداحافظي علي کريمي از فوتبال صحبت کني که همبازي بودن با اين بازيکن را تجربه کردهاي.

فقط صحبت درباره علي کريمي کافي نيست و نبايد با صحبت کردن چيزي از اين بازيکن گفت. اگر گذشته و رزومه او را نگاه کنيد، نشان ميدهد که داخل ايران و خارج از ايران چه بازيکني بوده و حتي در تيم ملي هم موفق بود. من افتخار ميکنم که در پرسپوليس با کريمي همبازي بودم.

در مدت زماني که با کريمي بودي، چه چيزهايي از او به عنوان يک فوتباليست و يک شخصيت محبوب ياد گرفتي؟

من دروازهبان بودم و کريمي در خط جلو بازي ميکرد، اما هر بازي که از کريمي ميديدم نکتهاي درونش نهفته بود. احساس مسئوليت، با قدرت بازي کردن، شخصيت قوي، حرفهاي بودن و با غيرت بازي کردن کريمي مثال زدني بود و هر بازي ميتوانستيد اين موارد را در بازي او ديد.

آخرين بازي کريمي در پرسپوليس بازي خداحافظي مهدويکيا بود که تو هم در آن بازي حضور داشتي. دوست داشتي کريمي با لباس پرسپوليس خداحافظي کند و در بازي خداحافظي او هم حضور داشته باشي؟

اگر اين اتفاق رخ ميداد و کريمي با لباس پرسپوليس خداحافظي ميکرد اتفاق جالبي بود. من خيلي دوست داشتم که اين اتفاق رخ دهد، چراکه براي من، همه تيم و هواداران اتفاق خوبي رقم ميخورد و ميتوانستيم يک جشن خداحافظي بزرگ و خوب برپا کنيم. اگر اين اتفاق ميافتاد کريمي ميتوانست در بازي خداحافظياش شروع تا پايان فوتبالش را در ذهنش مرور کند و اين موضوع خاطرهانگيزترين لحظه فوتبالش ميشد. در زندگي هميشه اتفاقاتي که ميخواهيم رخ نميدهد و البته شايد يک روز باشگاه اين کار را انجام داد و مسابقهاي را تدارک ببيند که کريمي خداحافظي کند.

البته کريمي در نامه خداحافظياش اعلام کرده دوست نداشته تن به خداحافظي رياکارانه بدهد.

اگر حالا شرايط مناسب نيست، باشگاه پرسپوليس ميتواند در زمان ديگري اين بازي را برگزار کند تا خداحافظي او از فوتبال رسمي شود.

به نظرت با توجه به آمادگي و توان فنياش ميتوانست اين فصل به پرسپوليس بياييد و به تيمتان کمک کند؟

با توجه به چيزي که من در کريمي ميبينم و احساس ميکنم شک ندارم که او ميتوانست به تيم ما کمک کند. شايد او سرعت و جواني قبل را نداشته باشد، اما با تجربه، توانايي و تکنيکي که داشت، ميتوانست به پرسپوليس کمک کند.

پس دوست داشتي که دوباره به کريمي همبازي شوي؟

بدون شک. دوست داشتم دوباره با کريمي بازي کنم يا حداقل بازي خداحافظي براي او برگزار ميکردند تا من هم در خاطراتم داشته باشم که با چه بازيکن بزرگي همبازي بودم و در بازي خداحافظياش شرکت کردم.

بهترين خاطرهاي که از او داري چيست؟

تمام تمرينات و بازيهاي کريمي براي من بهترين خاطرات است. من تمرينهاي با توپ و بدون توپ کريمي را خيلي دوست داشتم و او از نظر هوش بدون رقيب است.

شايد يکي از حسرتهاي کريمي در پرسپوليس قهرمان نشدن با اين تيم در ليگ برتر و جام حذفي باشد. اين کمي اذيت کننده نيست؟

به هر حال زندگي همين است و متاسفانه گاهي اوقات چنين مسائلي پيش ميآيد، اما مطمئناً کريمي مقصر قهرمان نشدن پرسپوليس نيست. شايد اتفاقاتي که بايد در باشگاه رخ ميداد رقم نخورد که کريمي با پرسپوليس قهرمان شود، اما مطمئناً مقصر اين موضوع او نيست.

پيش از حضورت در ايران بازيهاي کريمي را دنبال ميکردي؟

بازيهاي کريمي را زماني که در جام جهاني 2006 بازي ميکرد، ديدهام. بازيهاي او را در بايرن مونيخ هم دنبال ميکردم. زماني که کريمي مرد سال فوتبال آسيا شد من در آسيا نبودم ولي ميدانم او شايسته چنين عنواني بوده است.

با اينکه گفته ميشود او بهترين بازيکن تاريخ آسياست موافقي؟

آسيا قاره پهناوري است. من دو سال است که در ايران و آسيا حضور دارم و به همين دليل نميتوانم درباره تاريخ آسيا صحبت کنم اما مطمئنم کريمي جزو بهترين بازيکنان تاريخ آسياست. چون در آسيا نبودم و بازيکنان قبلي را نديدم نميتوانم نظر قطعي بدهم اما با توجه به تواناييهايي که کريمي دارد، صددرصد صحبتي که درباره او ميشود درست است.

زماني که کريمي بازيکن سال آسيا شد و بازيهاي درخشاني انجام داد، راهي بايرن مونيخ شد. آن موقع او را با رونالدينيو که هموطنت است و توپ طلاي جهان را برده بود مقايسه ميکردند. به نظرت مقايسه آنها درست است؟

من هم آن موقع شنيدم که کريمي و رونالدينيو با هم مقايسه ميشوند. با کيفيت و تواناييهايي که کريمي دارد مطمئناً قابل قياس با رونالدينيو بود و ميتوانست حرکات خارقالعاده او را هم انجام دهد. من در جواني کريمي و سن 24، 25 سالگي او همبازياش نبودم اما وقتي او در سن بالا کيفيت بالايي داشت، مسلماً در جواني کيفيت بيشتري داشته است.

اين فصل هم که در ايران تنها نيستي و يک هموطن، هم پستي اما رقيب در تيم استقلال داري...

رقابت من و داسيلوا سر جاي خودش است و فقط 90 دقيقه دربي او را رقيب خودم ميدانم. وقتي بازي تمام شود رقابت هم تمام خواهد شد و مهم اين است که ما اکنون اينجا هستيم. بر حسب اتفاق هر دو برزيلي هستيم، پستمان دروازهباني است و اکنون سعي ميکنيم با يکديگر بيشتر رفتوآمد و خانوادههايمان را به هم آشنا کنيم. داسيلوا تازه به ايران آمده، بايد به او کمک کنم و برخي چيزها را به او بگويم و به همين دليل بايد به يکديگر نزديکتر باشيم.

درباره دربي چيزي به او گفتهاي؟

بله، درباره دربي با داسيلوا صحبت کردهام و به او گفتهام که چه شرايطي دارد.

کدام تيم اين فصل برنده است؟

از من بپرسيد ميگويم پرسپوليس برنده است و مطمئناً داسيلوا هم ميگويد استقلال.

براي هم کري خواني هم ميکنيد؟

کريخواني هم ميکنيم، اما اين اواخر دربي هميشه مساوي شده و اميدوارم اين بار هم مساوي شود که در پايان هم من و داسيلوا بهترين بازيکنان زمين شويم و از زمين بيرون بياييم.

اگر يکي از شما بازنده باشد چه اتفاقي رخ ميدهد؟

با هم قرار گذاشتهايم هر کسي که دربي را باخت پول شام را حساب کند. بايد به تمام خانوادهمان شام بدهيم.

در خصوص وضعيت اين فصل پرسپوليس هم صحبت کنيم؟

تيم خوبي داريم و به نظرم ميتوانيم اين فصل با پرسپوليس سال خوبي را پشت سر بگذاريم.

بدرود آقای کریمی...

ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

جادوگری بود که 8 می پوشید...

29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

2. کاربر مقابل از FaRsHaD_8 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Rahim (26th July 2014)