سایت رسمی برنامه نود- مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی چگونگی کرایه ورزشگاه آزادی بابت برگزاری دیدارهای خانگی دو تیم پرسپولس و استقلال در لیگ چهاردهم را تشریح کرد. بر این اساس سازمان لیگ و این دو باشگاه باید مبالغ جداگانهای را بابت این موضوع پرداخت کنند که مجموع آن 270 میلیون تومان میشود.

به گزارش وبسایت نود، مصطفی مدبر با تاکید بر اینکه 270 میلیون تومان مجموع رقمی است که بابت برگزاری دیدارهای خانگی دو تیم پرسپولیس و استقلال در فصل جدید مسابقات لیگ برتر باید پرداخت شود، اظهارداشت: البته سهم سازمان لیگ به عنوان برگزار کننده مسابقات و از محل تبلیغات دو باشگاه پرسپولیس و استقلال از محل اجاره از این مبلغ جدا خواهد بود اما هر یک از آنها بنا به قرارداد رسمی منعقد شده موظف به پرداخت هزینههای مربوط به خود هستند.

وی با بیان اینکه سهم هر یک از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بابت دیدارهایی که در ورزشگاه آزادی برگزار خواهند کرد، 50 میلیون تومان خواهد بود، تصریح کرد: این مبلغ سال گذشته 42 میلیون تومان بود اما با توجه به رشد تورم و در نظر گرفتن افزایش 10 تا 20 درصدی، امسال به حدود 50 میلیون تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در همین رابطه خاطرنشان کرد: امروز نشستی با مدیران باشگاههای پرسپولیس و استقلال خواهیم داشت و طی آن قرارداد لازم بابت کرایه ورزشگاه آزادی در طول سال 93 که لیگ چهاردهم در آن برگزار میشود را منعقد خواهیم کرد. ضمن اینکه رقم 50 میلیون تومان بابت کرایه آزادی برای هر بازی به صورت جداگانه است که باید قبل از هر دیدار پرداخت شود.

وی در مورد انعقاد قرارداد مورد نظر با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی نیز به این موضوعت اشاره کرد و گفت: اینگونه قراردادها با مالک زمین در هر استان و شهر و یا هیات برگزار کننده منعقد میشود که در تهران شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی طرف حساب محسوب میشود.

مدبر همچنین در مورد رقم 270 میلیون تومانی که گفته شده بود باید برای برگزاری دیدارهای پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی پرداخت شود نیز اینگونه توضیح داد: همان طور که گفتم سرخابیها برای برگزاری هر بازی در آزادی موظف به پرداخت مبلغی حدود 50 میلیون تومان هستند که در این رقم کلی یعنی 270 میلیون تومان لحاظ شده است اما مابقی این مبلغ باید از طرف سازمان لیگ پرداخت شود.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی تاکید کرد: طبق آئیننامه سازمان لیگ، 5 درصد تبلیغات دور زمین در هر بازی به مالک زمین اختصاص پیدا می کند. این مبلغ در سال 93 با توجه به رقم قرارداد سازمان لیگ برای تبلیغات دور زمین و رشد تورم، 220 میلیون تومان است. یعنی سازمان لیگ بابت هر بازی و تبلیغات آن باید 220 میلیون تومان به ما پرداخت کند. مجموع رقمهای پرداختی از سوی سازمان لیگ و هر یک از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال 270 میلیون میشود.

"قرارداد شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با سازمان لیگ در این رابطه منعقد شده است"؟، مدبر در پاسخ به این پرسش گفت: نه؛ هنوز این قرارداد منعقد نشده است. به هر حال این برای اولینبار است که قرار است چنین قراردادی منعقد شود و به همین دلیل دو طرف در حال بررسیهای جوانب مختلف هستیم.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در پایان گفت: مبالغی که از دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و سازمان لیگ بابت ورزشگاه آزادی دریافت میشود برای نگهداری زمین چمن و استادیوم هزینه خواهد شد. این کار در جهت برگزاری هر چه بهتر مسابقات در طول فصل و رفاه بیشتر تماشاگران انجام خواهد شد.