متوسط حضور تماشاگران در سه دیدار نخست هفته اول لیگ چهاردهم 9550 نفر بود که شاید تعطیلات عید فطر در این اتقبال ناامیدکننده کم تأثیر نبوده است.آیاسپورت-هفتهی نخست لیگ چهاردهم روز گذشته با برگزاری سه دیدار آغاز شد که در این بین سه تیم پرهوادار ایران در این مصافهای حضور داشتند اما استقبال هواداران آنچه که انتظار میرفت نبود که البته یکی از دلایل آنرا میتوان تعطیلات عیدفطر و سفرهای پرشور تابستانی بود که لیگ برتر در هفتهی نخست را به شدت تحت تاثیر قرار داد.
به گزارش آیاسپورت، روز گذشته سوپرکاپ مجازی ایران بین دو تیم پرهوادار ایران که دو عنوان قهرمانی فوتبال ایران را در فصل گذشته درو کردند، برگزار شد که تنها 13 هزار و 500 نفر از این دیدار استقبال کردند که به شدت نگرانکننده بود. این درحالی است که فوتبال ایران به این عادت کرده بود که در بدترین شرایط هواداران تبریزی را همراه با تیم خود ببینند و ظرفیت ورزشگاه یادگار امام تبریز (66833) را بطور کامل پر کنند و تراکتور را به عنوان مدعی پرتماشاگرترین تیم ایران معرفی کنند.
در دیگر دیداری که پای یک تیم پرهوادار در میان بود، تنها 15 هزار هوادار برای تماشای دیدار دو تیم استقلال و راهآهن به ورزشگاه اکباتان رفتند که البته باتوجه به ظرفیت این ورزشگاه، آمار کاملا قابلقبولی بود. البته پیروزی استقلال در نخستین دیدار میتواند گام بلندی برای جلب رضایت هوادارانی باشد که فصل گذشته با دور ماندن از تمامی عناوین و لیگ قهرمانان آسیا کمی با آبیپوشان فاصله گرفته بودند.
در سومین دیدار روز نخست هفتهی اول لیگ چهاردهم دو تیم کمتماشاگر صبای قم و ذوبآهن اصفهان در ورزشگاه یادگار امام قم به مصاف هم رفتند که تنها 150 نفر از نزدیک شاهد پیروزی شاگردان صمد مرفاوی بودند که باتوجه به ظرفیت ورزشگاه یادگار امام (10610) آمار بسیار ناامیدکنندهای بود. قمیها امروز از نعمت داشتن یک تیم لیگ برتری برخوردار هستند اما گویا قدر این نعمت را نمیدانند. این درحالی است که بسیاری از شهرهای ایران در حسرت داشتن یک تیم فوتبال در لیگ دستهی اول هستند.
باید دید در پنج دیدار دیگر این هفته استقبال از هفتهی نخست لیگ برتر تا چه اندازه امیدوارکننده است، آنهم در شرایطیکه پرسپولیس در آزادی، سپاهان در فولادشهر، استقلال خوزستان در تختی اهواز، سایپا در انقلاب کرج و پدیده برای نخستین بار در ثامن الائمه مشهد به میدان میروند و زمینه برای حضور پرشمار و پرشور هواداران فرآهم است.