ونپرسی: هواداران ما بهترین هستند

کاپیتان ونپرسی مصاحبه ای بسیار زیبا را با روزنامه سان انجام داده است که با هم آن را میخوانیم.

" فهمیدم که در حال حاضر شایعات زیادی در مورد آینده من وجود دارد. اما خیالتان را راحت کنم، تنها چیزی که اکنون در ذهن من وجود دارد، برگرداندن باشگاه فوتبال آرسنال به مسیر خود و تمام کردن فصل در موقعیتی قدرتمند است.

در حال حاضر فقط به آرسنال فکر می کنم و نه هیچ جای دیگری! به زمان حال و اینجا فکر می کنم. به شکست دادن تاتنهام در خانه فکر می کنم. به تمام کردن کار در بین چهار تیم فکر می کنم تا مطمئن شوم آرسنال فصل بعد از لیگ قهرمانان هم حضور دارد. عالی خواهد شد.

و به گل زودهنگام مقابل میلان فکر می کنم تا سعی کنم غیرممکن را ممکن کنم! این یک کار باورنکردنی خواهد شد. به این فکر می کنم که هواداران آرسنال چقدر عاشق این خواهند بود. چقدر آنها شایسته این کار بعد از یک فصل سخت هستند.

بنابراین امیدوارم این صحبت ها، شرایط را واضح و آشکار کرده باشد. همه کارها فقط به خاطر باشگاه فوتبال آرسنال است!!

باشگاه بزرگی که تاریخچه ای بزرگ، سنت های متعالی و انتظاراتی عظیم دارد. صادقانه باور دارم که این تیم کیفیت لازم را دارد و می تواند با قدرت کار را تمام کند. بعد از یک شروع ناامید کننده، ما با قدرت برگشتیم. به من ایمان داشته باشید، این کار مستلزم داشتن قدرت شخصیتی عظیمی بود.

این کار به یک باور واقعی نیاز داشت که بتوانیم دوباره مبارزه کنیم و برای مرحله نهایی بلند شویم و ما هم بلند شدیم. اکنون باید دقیقا همین کار را تکرار کنیم و من مطمئنم که می توانیم این را انجام دهیم.

قطعا هیچ نقطه ای برای برگشت نیست. کاری که انجام شده، تمام شده است. اکنون چیزی قابل تغییر نست. اما ما می توانیم کاری در آینده انجام دهیم. می توانیم مطمئن شویم که فصل را با سبک واقعی آرسنال تمام کنیم تا عدالت اجرا شود و به هواداران هیجان واقعی را بدهیم.

به هر حال دیگر زمانی برای از دست دادن نداریم. باید همین الان شروع کنیم و ما بهترین مشوق ها را داریم. اکنون با تاتنهام در امارات بازی داریم و هیچ چیزی بهتر از این برایمان پیش نمی آید.

به عنوان یک بازیکن، باید بین خودمان به دنبال راه حل بگردیم و این را بدانیم که می توانیم به صورت فردی و جمعی عملکردی ارائه دهیم تا بتواند هر تیمی را شکست دهد.

ما این عملکرد را به مربی خود و حتی به هواداران مدیونیم! دردناک است که آرسن ونگر باید از انتقاد ها رنج ببرد. فوتبال یک ورزش جمعی است و نتیجه نگرفتن ما دلایل بسیار زیادی میتواند داشته باشد. چند بازی قبل به اندازه کافی خوب نبودیم و من شخصا به عنوان کاپیتان تیم، در این مورد احساس مسئولیت می کنم.

به هیچ وجه نمی خواهیم به دنبال بهانه باشیم. می دانیم کجا ایستاده ایم و چه می خواهیم و هرچه در توانمان است انجام می دهیم تا سطح بازی خود را بهبود بخشیم و به پیروزی در بازی ها ادامه دهیم.

این بازی مقابل تاتنهام است که احتمالا بزرگترین بازی فصل برای ما و هواداران محسوب می شود.

ما هواداران حیرت انگیزی داریم. بازهم باورنکردنی بود که ببینید بعد از ان شکست بد مقابل میلان، همه این هواداران کل کشور را سفر کردند تا مقابل ساندرلند از ما حمایت کنند.

صادقانه فکر می کنم ما بهترین هواداران را داریم. هر اتفاقی بیوفتد انها خود را نشان می دهند. در جریان یک بازی، آرسنال به معنای همه چیز برای هر کس است. اگر ارسنال در نهایت استاندارد، عادت، سرعت، هیجان و شور و شوق خود ظاهر نشود همه ما ان را احساس می کنیم. ما می خواهیم پیروز شویم و در عین حال فوتبال فوق العاده ای ارائه کنیم.

یک پیروزی مقابل اسپرز برای جایگاه ما در جدول عالی خواهد بود و ما را جلوتر از رقیبان نگه می دارد. چلسی، لیورپول و یوکاسل نیز فصل مشابهی همانند ما داشتند، پر فراز و نشیب. برخی پیروزی های بزرگ بدست امد و تساوی و شکست های نا امید کننده رقم خورد. بنابراین چرا نباید این آرسنال باشد تا از این نقطه حیاتی در فصل بهره ببرد؟

اگر بتوانیم بهترین بازی خود را ارائه کنیم، هنور هم معتقدم می توانیم کار را در جایگاه چهارمی تمام کنیم. بسیار خب باید واقع گرا باشیم. فتح لیگ برتر خارج از دستان ماست، شاید همینطور جایگاه دوم. اما در حالی که جایگاه چهارم هم خوب است من هنوز برای تصاحب جایگاه سوم تسلیم نشده ام. چرا که نه؟ همه چیز در فوتبال همین است."