گزارش سایت AFC از لژیونرهای ایران

سایت AFC در گزارشی به تغییر باشگاه بازیکنان ایرانی پیش از جام ملتهای آسیا پرداخته است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تیم ملی فوتبال ایران 154 روز دیگر باید در جام ملتهای آسیا به میدان برود در این فاصله زمانی ستارههای تیم ملی فوتبال ایران تیمهایشان را تغییر دادهاند تا فصل جدید برای آنها آغاز شود.
سایت AFC در گزارشی به بررسی ستاره های تیم ملی فوتبال ایران و تیمهای جدیدشان پرداخته و نوشته است:
«شاگردان کارلوس کیروش می خواهند پس از جام جهانی برزیل در جام ملتهای آسیا نمایش خوبی داشته باشند. در این بین حضور بازیکنان لژیونر اهمیت زیادی برای موفقیت تیم ملی ایران دارد. اشکان دژاگه، جواد نکونام و رضا قوچان نژاد سه بازیکن ایرانی هستند که در یک ماه گذشته تیمهایشان را تغییر دادهاند.
ایران پس از آن که نتوانست از گروه خود به مرحله حذفی جام جهانی صعود کند مصمم است تا در استرالیا به نتیجه خوبی دست یابد. آنها به این منظور روی ستارههایشان نظیر دژاگه، نکونام و قوچاننژاد حساب ویژهای باز کردهاند.
اشکان دژاگه که توانست در لیگ برتر درخشش خوبی داشته باشد از این تیم جدا شد و به باشگاه العربیه قطر پیوست. او میخواهد با العربی در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ قطر خودش را نشان دهد. او در دو فصل گذشته با فولام 49 بازی کرد و شش بار نیز موفق به گشودن دروازه حریفان شد. دژاگه برای پیوستن به العربی پیشنهاد تیمهایی از بوندسلیگا و لیگ برتر را رد کرد. این بازیکن ایرانی - آلمانی در تیم فولام عملکرد بسیار خوبی داشت تا جایی که به عنوان بهترین بازیکن فصل گذشته این تیم از دید هواداران انتخاب شد. او اکنون با چالش جدیدی در زندگی ورزشی خود روبهرو شده است.
این داستان با جواد نکونام کاملا متفاوت است. نکونام برخلاف دژاگه پس ازحضور در لیگ ایران و لیگ کویت بار دیگر به اروپا بازگشت. نکونام 33 ساله که کاپیتان تیم ایران محسوب میشود امیدوار است بتواند همراه اوساسونا بار دیگر به لیگا صعود کند. حضور او قطعا قدرت خط دفاع تیم اوساسونا را بالا می برد. شاید جام ملتهای آسیا آخرین حضور نکونام در رده ملی باشد. به همین خاطر حفظ آمادگی برای نکونام اهمیت زیادی دارد.
رضا قوچان نژاد، دیگر بازیکن ایرانی که در تیم چارلتون بازی میکرد نیز راهی الکویت کویت شد. انتقالی که خیلیها انتظار آن را نداشتند چرا که مهاجم گلزن ایرانی می توانست پس از درخشش در جام جهانی به تیم دیگری راه یابد. مهاجم 26 ساله که در هر سه بازی ایران در جام جهانی حاضر بود امید زیادی برای احیای خود در تیم الکویت دارد.
ایران یکی از تیمهای مدعی در جام ملتهای آسیا محسوب میشود که امیدوار است با درخشش بازیکنان لژیونر خود نتیجه خوبی در استرالیا کسب کند.
برنامه بازی تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا به شرح زیر است:
ایران – بحرین 11 ژانویه ورزشگاه ملبورن
ایران – قطر 15 ژانویه ورزشگاه سیدنی
ایران – امارات 19 ژانویه ورزشگاه بریزبان