انتقاد ابراهيم آشتياني از پيام صادقيان


پيشکسوت پرسپوليس از اقدام پيام صادقيان در مقابل داور و دريافت کارت قرمز انتقاد کرد.

ابراهيم آشتياني در مورد اقدام پيام صادقيان در مقابل داور و دريافت کارت قرمز نيز گفت: صادقيان نبايد به خود اجازه ميداد که اين حرکت را در برابر داور انجام دهد. وقتي در چنين بازي حساسي اين اتفاق رخ ميدهد، به نوعي خودزني به شمار ميرود. من از يک بازيکني که پيراهن پرسپوليس را ميپوشد توقع انجام چنين حرکتي را نداشتم. فراموش نکنيد داور حاکم زمين فوتبال است و نبايد بازيکن چنين حرکات ناشايستي را انجام دهد.

به گزارش ايسنا، آشتياني اضافه کرد: نتيجه اين حرکت پيام صادقيان و اخراج او از زمين، حضور نداشتن او در بازي حساس مقابل ذوب آهن است که قطعا ضررش به تيم خواهد رسيد.

وي در ارزيابي عملکرد پرسپوليس با بيان اينکه پرسپوليس مقابل نفت و فولاد اهواز دو بازي متفاوت را از خود به نمايش گذاشت خاطرنشان کرد: به نظرم پرسپوليس مقابل نفت براي پيروزي پا به ميدان گذاشته بود و با از دست دادن موقعيتهاي بسياري، فرصت برد را از دست داد اما در مقابل فولاد، اصلا عملکرد خوبي را از سوي پرسپوليس نديديم و همين امر هم سبب باخت آنها شد.

آشتياني ادامه داد: بازيکنان پرسپوليس مقابل فولاد بازي ضعيف و همراه با دوندگي کمي را ارائه کردند، در حالي که بازيکنان فولاد بيامان دويدند و هيچ فرصتي را به پرسپوليس ندادند، پرسپوليس فوتبال رو به عقبي را بازي کرد و با دريافت دو گل سه امتياز اين بازي را از دست داد.

بازيکن سالهاي دور پرسپوليس به اشتباهات سرخپوشان در بازي مقابل فولاد اشاره کرد و گفت: پاسهاي اشتباه همراه با عملکرد ضعيف خط دفاع، دو مورد مهمي بود که در باخت پرسپوليس تاثيرگذار بود. حتي در زمانهاي بعد از دريافت دو گل هم پرسپوليس عقب کشيده بود و فقط نظارهگر بازي بود.

آشتياني تصريح کرد: فکر ميکنم بازي پرسپوليس مقابل فولاد يکي از ضعيفترين بازيهاي اين تيم در طول فصل باشد. اميدوارم با انجام تدابير لازم، پرسپوليس هرچه زودتر به خود بازگردد و شاهد بازيهاي کوبندهتر از سوي اين تيم باشيم.

او به عملکرد ضعيف پرسپوليسيها در بازيهاي خارج از خانه اشاره کرد و گفت: نميدانم چرا اين نقطه ضعف جدي در بين پرسپوليسيها وجود دارد که با وجود عملکرد خوب و قابل قبول در تهران، در بازيهاي خارج از خانه تا اين حد ضعيف بازي ميکنند. بايد اين مسئله هرچه زودتر حل شود و از نظر رواني به بازيکنان توجه جدي شود.

او با بيان اينکه در حال حاضر پرسپوليس بازيساز مناسبي ندارد، به ايسنا گفت: نبود يک رهبر و بازيساز در درون زمين يکي از مشکلات جدي پرسپوليس در اين فصل است. اميدوارم اين مسئله به زودي حل شود و شاهد بازيهاي درخشانتر از پرسپوليس باشيم. البته در بخش دفاع هم داراي مشکلات جدي هستيم. با آن که بنگر عملکرد خوبي را از خود نمايش ميدهد اما جاي سيد جلال حسيني در تيم خالي است.

بازيکن سابق تيم فوتبال پرسپوليس افزود: حتي در خط هافبک دفاعي نيز ما نياز به تغييرات جدي داريم. در حالي که حقيقي و کفشگري بيشتر نقش دفاع وسط را ايفا ميکنند، نبايد فراموش کنند که آنها در کارهاي هجومي نيز همکاري لازم را از خود نشان دهند.

آشتياني با بيان اينکه تيم فوتبال پرسپوليس به هيچ عنوان با بحران روبهرو نيست، گفت: در بازيهاي ابتدايي فصل نميتوان رخ دادن اين اتفاقات را بحران گذاشت. تيم هنوز هماهنگ نيست و با انجام برخي از اقدامات ميتوانيم شاهد بازيهاي شادابتر و بانشاطتر از سوي پرسپوليس باشيم. پرسپوليس تيم جواني است که بايد به او فرصت داد. اين تيم هنوز هم مدعي قهرماني است.