پرسپولیس اف سی : در ادامه بازیهای هفته دوم لیگ چهاردهم 4 بازی امروز جمعه 17 مرداد پیگیری خواهد شد.

چهار دیدار باقی مانده در قالب هفته دوم لیگ خلیج فارس جمعه 17 مرداد برگزار خواهد شد، در یکی از حساسترین بازیهای 2 تیم همنام استقلال به مصاف یکدیگر میروند.
**استقلال تهران - استقلال خوزستان-تقابل دو تیم همنام با یکدیگردو تیم هم نام استقلال تهران و استقلال خوزستان از ساعت 19:30 روز جمعه 17 مرداد در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر میروند.

قلعهنویی و ویسی تاکنون 7 بار در برابر یکدیگر قرار گرفتهاند که سهم هر کدام 2 پیروزی بوده و 3 بازی نیز به تساوی کشیده شده است.

امیر قلعهنویی بعد از پیروزی هفته گذشته در برابر راهآهن گفت که تنها 30 درصد از تواناییهایش را به نمایش گذاشته است از این رو هواداران منتظر نمایش بهتری از استقلال در این بازی هستند.

در آن سوی میدان نیز تیم ویسی همیشه برای تیم قلعهنویی مشکلساز بوده و بازیکنان استقلال اهواز میخواهند تواناییهای خود را به برادر بزرگتر خودشان نشان دهند.

همچنین مصدومیت عمرانزاده و صادقی و احتمال غیبت ابراهیمی میتواند بهترین فرصت برای مهاجمان استقلال خوزستان باشد.

از این رو پیشبینی میشود علاقهمندان به فوتبال روز جمعه بیننده یک فوتبال جذاب در ورزشگاه آزادی باشند.
**ذوبآهن - تراکتورسازی-ذوبیها به دنبال جبران شکستتیم فوتبال ذوبآهن از ساعت 19:25 در ورزشگاه فولاد شهر میزبان تراکتورسازی تبریز است.ذوبآهن با هدایت یحیی گلمحمدی شکست ناباورانه را در برابر صبای قم در هفته اول لیگ برتر متحمل شد و در خانه در پی جبران آن خواهد بود.

در آن سوی میدان تراکتور با مشکل عدم حضور احتمالی رسول خطیبی روی نیمکت مواجه است زیرا که وی مدرک مربیگری A آسیا را ندارد و مسئولان سازمان لیگ تا الان مجوز حضور وی به عنوان سرمربی تراکتورسازی در این رویداد صادر نکردهاند.

تراکتورسازی با پیروزی هفته نخست برابر فولاد خوزستان انگیزه کافی برای حضور در این مسابقه را دارد هر چند که مسئولان اصفهان اعلام کردند که 10 درصد از ورزشگاه فولادشهر را در اختیار هواداران این تیم قرار خواهند داد.
**ملوان بندرانزلی - صبای قم-ایراندوست به دنبال جلب اعتماد هوادارانتیم فوتبال ملوان بندر انزلی جمعه در حالی از ساعت 18 در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف صبای قم میرود که یک امتیاز ارزشمند را در هفته نخست برابر پدیده کسب کرد و شاگردان مرفاوی با پیروزی خانگی برابر ذوبآهن انگیزه زیادی برای این دیدار دارند.

ایراندوست و شاگردانش در اولین بازی خانگی خود تلاش خواهند کرد تا با کسب 3 امتیاز کامل این مسابقه اعتماد هواداران خود را کسب کنند.

در آن سوی میدان مرفاوی میداند که روز سختی را در انزلی خواهد داشت و ملوان همیشه در خانه خطرناک و زهردار بازی کرده است.
**نفت مسجدسلیمان - پدیده مشهد-تکرار فینال لیگ یکتیم فوتبال نفت مسجد سلیمان روز جمعه در حالی درورزشگاه اختصاصی خود از ساعت 19:30 به مصاف پدیده مشهد خواهد رفت که این بازی تکرار فینال لیگ یک است.

ارزانترین تیم لیگ برای اولین بار در لیگ برتر در خانه به میدان میرود و از حمایت هواداران دو آتیشه خود که اکثر تیمهای پولدار حسرت آن را میخورند، برخوردار است.

دو تیم با کسب یک امتیاز از بازیهای هفته نخست خود در حالی به رقابت خواهند پرداخت که نسبت به حضورشان در لیگ یک، تغییرات زیادی را داشتهاند و پدیده نیز از مهرههای سرشناس زیادی برخوردار است.

بازیکن گلزنی چون رضا عنایتی در ترکیب پدیده میتواند نقطه قوت این تیم باشد ولی گرمای طاقتفرسای مسجد سلیمان کار این تیم را سخت خواهد کرد.

هنوز به طور رسمی محرومیت حضور تماشاگران تیم نفت اعلام نشده و اگر این اتفاق رخ بدهد در آن صورت پدیده با خیال راحت در ورزشگاه خالی از تماشاگر به مصاف نفت مسجد سلیمان برود.