ونگر: فصل را از جايگاه مناسبي شروع ميکنيم

سرمربي فرانسوي توپچي آرسنال پيروزي تيمش را در جام خيريه انگليس، نشانهاي از قدرت توپچيهاي لندن براي فتح ليگ برتر در فصل پيش رو دانست.

آرسن ونگر پس از پيروزي 3 بر صفر تيمش برابر منچسترسيتي در ديدار جام خيريه (سوپرجام) انگليس که در آن گلهاي نيمه اول سانتي کاسورلا و آرون رمزي و گل نيمه دوم اوليويه ژيرو منجر به قهرماني توپچيها لندن شد، اظهار داشت: اکنون پس از مدتي طولاني من گزينههاي زيادي براي خط حمله تيمم دارم و از اين بابت اطمينان دارم. سه، چهار يا پنج سال پيش آرسنال هر ساله يک بازيکن بزرگ را از دست داد. در دو سال گذشته اما ما بازيکناني را به ترکيب خود اضافه کردهايم، بازيکناني مانند مسعوت اوزيل و الکسيس سانچس که به لطف حضور آنها ترکيب قدرتمندي ساختهايم. سانچس در اين بازي سرزنده نشان داد.

به گزارش تسنيم، ونگر افزود: من احساس ميکنم که تيمم در نيمه اول يک بازي کامل را به نمايش گذاشت. اين پيروزي ما را در جايگاه مناسبي براي شروع فصل قرار داد. ما ميخواستيم بازي را ببريم تا کيفيت عملکردي را که تيممان دارد، نشان بدهيم. براي من مايه آرامش است وقتي ميبينم که تيمم ميتواند چنين عملکردي را آن هم در اکثر دقايق بازي ارائه کند. پارسال ما برابر تيمهاي غيرمدعي ليگ عملکرد با ثباتي داشتيم اما برابر مدعيان وضعيت برعکس بود. اين فصل اما اميدوارم که اين ثبات شامل بازيهاي ما برابر هر دو دسته شود.

الکسي سانچس، مهاجم شيليايي جديد توپچيها لندن در ابتداي نيمه دوم به جاي الکس اوکسليد چمبرلين به ميدان رفت و اولين بازي رسمي خود را براي آرسنال انجام داد.

ونگر درباره عملکرد مهاجم پيشين بارسلونا عنوان کرد: او از نظر فيزيکي هنوز کاملاً آماده نيست اما بازياش هيجانانگيز است. او هميشه خطرناک نشان ميداد و براي دروازه حريف يک تهديد بود. او در ضدحملات دست ما را بازتر ميکند. سانچس در هر دو سوي ميدان ميتواند بازي کند.