خداحافظي رسمي کلوزه از تيم ملي آلمان
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: خداحافظي رسمي کلوزه از تيم ملي آلمان

نام واقعی
    محمد رضا
    استاتوس
    آنتی کیسه
    شغل و حرفه
    student
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 6,455 بار در 2,507 ارسال
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 61 تاپیک

خداحافظي رسمي کلوزه از تيم ملي آلمان

روزنامه بيلد آلمان در خبري ناگهاني اعلام کرد ميروسلاو کلوزه مليپوش 36 ساله آلمان به طور رسمي از بازي هاي ملي خداحافظي کرده است.

به گزارش "ورزش سه" کلوزه 36 ساله که 137 بازي ملي در کارنامه دارد و 71 گل براي مانشافت به ثمر رسانده است، با اين خداحافظي دومين بازيکن تيمملي فوتبال آلمان است که بعد از جامجهاني از جمع مردان يوآخيم لو کنار مي کشد.

کلوزه در اين باره گفته است: قهرماني در جام جهاني رويايي است که به حقيقت پيوست، من اوقات خوبي در تيمملي آلمان داشتم و از تک تک اين لحظات فوق العاده لذت بردم. به نظرم راهي بهتر از اين وجود ندارد که بعد از قهرماني جهان از تيمملي آلمان کنار بکشم. اين موفقيت همواره در ذهن من خواهد ماند و همه به خاطر خواهند آورد ما به هدفمان رسيده ايم.

ميروي لهستاني الاصل ادامه داد: من يک مهاجم هستم و شغل من گلزني است و خوشحالم که برخي از گل هاي تيمملي هم با ضربات من به ثمر رسيد. البته اين رکورد هرگز به تنهايي مال من نيست و شامل هم تيمي هايي مي شود که در گلزني به من کمک کرده اند. من بايد اين گذشته موفقيت آميز را به هم تيمي هايم نسبت بدهم و البته از تک تک آنها تشکر کنم.

کلوزه با عنوان بهترين گلزن تاريخ جام هاي جهاني اولين بازي خود را در مارچ 2001 مقابل آلباني انجام داده بود، زماني که 19 دقيقه بعد از حضور در زمين گل پيروزي تيمش را زد.137 بازي ملي در کارنامه دارد و تنها 14 بازي کمتر از لوتار ماتئوس رکوردهاي بازي هاي تيمملي آلمان انجام داده است. کلوزه با احترام و محبوبيت فوتبال را کنار گذاشته است، او بازيکني است که همواره در يادها خواهد ماند.

ویرایش توسط s A r A : 13th August 2014 در ساعت 17:18

2. 3 کاربر مقابل از محمد سرخ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ADEL.GH.K (11th August 2014), s A r A (13th August 2014), Terminator2731 (11th August 2014)

نام واقعی
    عادل
    استاتوس
    3 10 10
    شغل و حرفه
    دانشجوی بازنشسته
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Brazil
    تشکر شده 7,296 بار در 2,406 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 67 تاپیک
    برای کلوزه ای که رونالدو و مولر نبود

طرفداری- ساعاتی پیش میروسلاو کلوزه 36 ساله از بازی های ملی خداحافظی کرد و باید اکنون به خاطر ثبات و دستاوردهای دوران فوتبالی اش مورد ستایش قرار گیرد.

(با اشتراک گذاری مطلب امتیاز کسب کنید)
    مهدی جوانی / حدود یک ساعت قبل / 18 دیدگاه

فکر می کنم هیچ کس در اعماق قلب اش دوست نداشت میروسلاو کلوزه رکورد گلزنی گرد مولر در تیم ملی آلمان یا رونالدو در جام های جهانی را بشکند، ولی این مهاجم باشگاه لاتزیو هر دوی این کارها را در سال 2014 انجام داد. کلوزه بعد از آنکه در ماه ژوئن با گلزنی مقابل ارمنستان، رکورد گرد مولر در تیم ملی را پشت سر گذاشت، موفق شد با گشودن دروازه سله سائو در جام جهانی هم خود را به آقای گل تمام ادوار جام جهانی بدل کرده و رونالدو برزیلی را نفر دوم این لیست کند. میرو دوران 13 ساله حضورش در تیم ملی را با 71 گل زده در 137 بازی ملی و قهرمانی در جام جهانی، به پایان برد. دید بین المللی نسبت به رقابت مولر و کلوزه این است که نفر قبلی بیشتر از نفر بعدی استحقاق حفظ رکورد بهترین گلزن ملی تاریخ آلمان را داشت.
    بمبر مشهور مانشافت توانسته بود 68 گل ملی خود را در تنها 62 بازی ملی به ثبت برساند که بی نظیر بود و بعد از زدن گل قهرمانی آلمان در جام جهانی 1974، از فوتبال خداحافظی کرد. این آمار ثبت شده توسط مولر هیچ گاه قابل رقابت نخواهد بود. او که یکی از فوق ستاره های معدود دوره خود بود که قبل از ظهور ستاره های عصر مدرن بازی زیبا می زیست. آن زمان هنوز اینجا و آنجا رازهای بسیاری بین فوتبالیست ها وجود داشت و ستاره های آن به خاطر تنها یک بازی بد، از صفحه فوتبال محو نمی شدند. مولر اگر امروز هم بازی می کرد، می توانست به یکی از بهترین ها بدل شده و یک اسطوره باشد. شما نمی توانید اسطوره ها را شکست دهید.
    یکی از اولین مربیان مولر در بایرن او را "کوتاه و چاق" خوانده بود. او مگر آنکه بوی گل به مشامش خورده باشد، چندان تحرکی نداشت و شاید در دوران مدرسه هم فقط به عنوان دروازه بان از او استفاده می شد. با این حال رکوردهای او منطق را هم از پا درمی آورد. می توان ادعا کرد که دوره درخشش فرانس بکن بائر افسانه ای، او مهم ترین بازیکن بایرن و آلمان بود.
    او برای گلزنی متولد شده بود. کلوزه همیشه به صداقت مشهور بوده است. او بعد از شکستن رکورد مولر در تیم ملی در مورد این مساله گفته بود: "رکورد بسیار ارزشمندی است، ولی نمی خواهم مرا در سطحی برابر با گرد قرار دهید. مقایسه ما بیشتر به یک لطیفه شبیه خواهد بود."

اگر به اعداد و ارقام توجه کنیم خواهیم دید که مقایسه آن دو مضحک است. مولر توانسته بود در تقریبا نیمی از بازی هایی که کلوزه انجام داد، تعداد برابری از گل ها را ثبت کند. افتخارات او را هم اضافه کنید تا به طبیعت مقایسه او و میرو پی ببرید. در هر حال، زمان تغییر می کند و همان طور که لیونل مسی توانست رکورد بیشترین تعداد گل مولر در یک سال تقویمی را ازان خود کند، کلوزه هم رکورد گلزنی در تیم ملی او را مال خود کرد. حتی توماس مولر هم به عنوان شماره 13 این سال های مانشافت، یک تهدید برای گرد به شمار می رود و حتی اگر رخ هم ندهد، حضور گرد مولر در رده دوم برترین گلزن های ملی آلمان می تواند موجب سوتفاهم در وجهه اش شود.

در طرف مقابل، رسیدن کلوزه به رکورد مولر در تیم ملی و گذشتن از رکورد رونالدو در نیمه نهایی جام جهانی 2014 مقابل برزیل، بیشتر از آنکه نشانی از جرقه ناگهانی او باشد، ثمره ثبات بالای کاری اوست. درست است که او وقتی در 2002 مقابل عربستان چشم ها را به سوی خود جلب کرد، مهاجمی سریع بود، ولی هیچ کس فکر نمی کرد کلوزه بلندقد و سنتی، بتواند 12 سال در تیم ملی در سطح اول آن، حضور داشته باشد، اما این گونه شد. او یکی از 3 بازیکنی است که توانسته در 4 جام جهانی گلزنی کند در حالی که دو نفر دیگر پله و اووه زیلر هستند. چه او را دوست داشته باشید و چه از او متنفر باشید،
    او یادآور دوران قبل از سرمایه گذاری عظیم آلمان در فوتبال پایه و معرفی بازیکنان کلاس جهانی یکی بعد از دیگری طی دهه گذشته است. کلوزه حتی با وجود تغییر ماهیت فوتبال آلمان و جانشینی یرمیس با فرینگز و فرینگز با خدیرا و خدیرا با کرامر، در تیم ملی دوام آورده است.

عدم توفیق در رده باشگاهی هیچ گاه نتوانست حتی با وجود پشت خط ماندن بازیکنانی چون اشتفان کیسلینگ، جایگاه میرو در قلب یواخیم لوو را تضعیف کند. او همان طور که ماریو گومز را شکست داده بود، رقیب دیگری را هم پشت سرگذاشت و سرپا ایستاد. کلوزه به عنوان تنها بازیکنی در تاریخ جام جهانی شناخته می شود که توانسته در 3 جام جهانی، 4 گل یا بیشتر از آن گل بزند و آلمان هیچ گاه در بازی هایی که شماره 11 سابق اش گلزنی کرده، بازنده نبوده است. او یکی از ارکان موفقیت تاریخی ژرمن ها در برزیل هم به شمار می رود.
    پس بهتر است به یاد داشته باشیم که بهتر بودن کدام مهاجم آلمان مهم نیست، چون مولر ثابت کرده که قابل مقایسه با کلوزه نیست. بهتر بودن کدام گلزن جام جهانی از بین رونالدو و کلوزه هم اهمیت ندارد، چون باز هم رونالدو برنده جدال خواهد بود. با این حال، کلوزه برای مدت طولانی تری بازی کرد و آمار بهتری هم ثبت کرده و رکوردها را یکی پس از دیگری شکسته است و برای درخشان تر کردن آن، جام جهانی را هم ازان خود نموده است. پسرک آلمانی رونالدو و مولر نبود، ولی ولی لایق تمام احترامات بود.

همیشه تو قلب ما جا داری کاپیتان

4. 2 کاربر مقابل از ADEL.GH.K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

s A r A (13th August 2014), Terminator2731 (11th August 2014)

نام واقعی
    HOSEIN
    استاتوس
    اول پرسپولیس بعد .....
    شغل و حرفه
    دانشجوی کامپیوتر ( Network)
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Portugal
    تشکر شده 7,103 بار در 3,074 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 66 تاپیک
    یک بازیکن فوق العاده و البته بی ادعا .....
    کلوزه به نظر من خیلی بازیکن دوست داشتنی ای بود ....
    خداحافظ اسطوره ....
    تا ابد در قلب ما خواهی ماند ............ درود به روح مقدست ای مرد