ناگفته هایی از پخش مسابقات والیبال ، کشتی و جام جهانی
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ناگفته هایی از پخش مسابقات والیبال ، کشتی و جام جهانی

 1. #1

  قهرمان Snake
  محل سکونت
  Gonbad
  نام واقعی
  Rahim
  شغل و حرفه
  student
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Brazil
  نوشته ها
  3,409
  تشکر
  6,052
  تشکر شده 7,901 بار در 2,782 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 67 تاپیک

  ناگفته هایی از پخش مسابقات والیبال ، کشتی و جام جهانی  وبسایت رسمی برنامه نود - مراسم تجلیل از دستاندرکاران برنامههای ورزشی صداوسیما در میان اشکها و لبخندهای اهالی رسانه و ورزش برگزار شد؛ از اولین گاف رسانهای رضا جاودانی گرفته تا شوخی با عادل فردوسیپورکه دست کفاشیان چک داشته وآمده است چک خود را بگیرد تا تقدیر از همسر حسین معدنی فقید که چشمان اشکبارش، برای لحظاتی احساسات حاضران را برانگیخت.
  به گزارش وبسایت نود، در مراسم تجلیل از دستاندرکاران برنامههای ورزشی صداوسیما جمعی از مدیران واهالی این رسانه، تنی چند از پیشکسوتان، کارشناسان و داوران جامعه ورزشی حضور داشتند.براساس این گزارش، علی دارابی (معاون سیما)، حسن تقدسنژاد (معاون مالی و اداری صداوسیما)، مهدی فرجی (مدیر شبکه یک سیما)، مجید زینالعابدین (مدیر شبکه سه سیما و مسئول شورای ورزش سیما)، فرشاد صادقی (مدیر شبکه ورزش)، علی طلوعی (مدیر شبکه جامجم)، سعید مقیسه (مدیر شبکه تهران)، علی بخشیزاده (مدیر شبکه دو سیما)، عادل فردوسیپور، رضا جاودانی (مجری برنامه)، بهرام شفیع، بهزاد کاویانی، پیمان یوسفی، جواد خیابانی، محمدرضا احمدی، حسین ذکایی، مزدک میرزایی و جمعی دیگر از برنامهسازن و مجریان برنامههای ورزشی حضور داشتند.کیومرث هاشمی (رییس کمیته ملی المپیک)، علی کفاشیان (رییس فدراسیون فوتبال)، علیرضا رضایی (سخنگوی فدراسیون کشتی)، محمد افشاردوست (دبیر فدراسیون والیبال)، هوشنگ نصیرزاده (کارشناس داوری)، علیرضا منصوریان، افشین پیروانی، مهدی میناوند، علیرضا دبیر و جمع دیگری از پیشکسوتان ورزشی نیز به نمایندگی از جامعهی ورزش در این مراسم حضور داشتند.***
  اجرای این مراسم را رضا جاودانی - مجری برنامههای ورزشی - برعهده داشت.
  وی در سخنان ابتدایی گفت: امسال سال پرترافیکی برای ورزش بود. صداوسیما نیز با تلاشی که داشت به بهترین نحو ممکن توانست این مسابقات را پوشش دهد و این مسابقات با عشق و با همه وجود تقدیم بینندگان ورزش دوست شد.جاودانی در ادامه از معاون سیما به دلیل آخرین دستاورد صداوسیما درخصوص پخش مسابقات، راهاندازی شبکه HD ، تشکر و قدردانی کرد.وی همچنین از پیشکسوتان حوزهی اجرا به دلیل اجرای این برنامه عذرخواهی کرد.
  *** خاطرات مدیر شبکه سه از پخش مسابقات والیبال، کشتی و جامجهانی

  در بخش دیگری از این مراسم مجید زینالعابدین به عنوان مسئول شورای ورزش صداوسیما خاطرههایی از پوشش بازیهای والیبال، جامجهانی فوتبال وهمچنین کشتی را روایت کرد.وی همچنین از دست و پنجه نرم کردن با حوادث و ریسکهایی که درخصوص پخش این مسابقات شکل گرفت، سخن گفت.مجید زینالعابدین گفت: قبل از مسابقه والیبال ایران و برزیل که چهار مسابقه را نیز پشت سر گذاشته بودیم، نگاهها معطوف به این بود که توانمندی رسانه ملی در آوردگاه جهانی کجاست و به چه شکل است. به همین جهت این امر خیلی حساسیت داشت و آبروی کشورمان در گروی پخش این مسابقات بود. در این مسابقه حدود 20 دقیقه قبل از آغاز آن کابلهای واحد سیار ما به دلیل تردد یکی از وسایل نقلیه نهادهای مرتبط با ورزشگاه، پاره شد؛ به گونهای که اگر تلاشهای همکارانمان نبود پخش بازی والیبال ایران و برزیل از ما سلب میشد.وی همچنین از تقدیر ویژهی ناظران FIVB درخصوص پوشش این بازیها صحبت کرد و گفت: پس از این بازیها، سه ناظری که در افآیبی از فدراسیون جهانی آمده بودند درخصوص پوشش بازیها، نمرهی عالی را به صداوسیما دادند. همچنین در اجلاس جهانی که در ایتالیا برگزار شد از صداوسیما تقدیر کردند.مسئول شورای ورزش صداوسیما در این مراسم همچنین از شرایط سختی که برای پوشش بازیهای جامجهانی با گزارشگری مزدک میرزایی پیش آمد، سخن گفت.وی خاطرنشان کرد: تلویزیون برای بازیهای ایران و آرژانتین تدارک گستردهای دیده بود. در این بازی مزدک میرزایی با تلاش خود گزارش را شروع کرد اما به دلیل مشکلات فنی که درخصوص تأخیر صدا داشتیم این گزارش را به فردوسیپور واگذار کردیم اما نکتهای که وجود دارد شورای ورزش سیما علاوه بر فردوسیپور گزارشگر سومی را هم که آقای محمدرضا احمدی بود به همراه یک استودیوی دیگر آماده کرد بود؛ اینها همه موضوعاتی است که از صدا و سیما ندیده و نشنیده شده است.وی همچنین درخصوص بازیهای کشتی و پوشش این رویداد مهم گفت: در کشتی نیز دو اتفاق بزرگ روی داد. در بازی لسآنجلس که از گروه اعزامی ما آقای اعتصامی در آنجا مستقر بود، فیلمبردار آمریکایی با فرمان آقای اعتصامی تصاویررا پشتیبانی میکرد و با وی هماهنگ بود.وی همچنین از ریسک بزرگ رسانهای در تلویزیون درخصوص گزارش کشتی در مجارستان گفت و در توضیحاتی اظهار کرد: این اتفاق یکی از ریسکهای خطرپذیر برای تلویزیون ما بود. در مجارستان که هادی عامل قصد گزارش داشت، صدا سینک نبود. با هماهنگیای که دوستان در سیستم تلویزیون مجارستان انجام دادند و مسئولیتی که خود بنده آن را پذیرفتم، این رویداد مهم ورزشی را بدون تأخیر چند ثانیهای پخش کردیم؛ به گونهای که برای اولین بار بود بدون تأخیر چند ثانیهای این رویداد مهم ورزشی از تلویزیون پخش میشد.
  *** هزینه 14 میلیون دلاری خرید مسابقات فوتبال
  در بخش دیگری از این مراسم رضا جاودانی با دعوت از حسن تقدسنژاد – معاون اداری و مالی سازمان صداوسیما - برای حضور در تریبون، اظهار کرد: آقای تقدسنژاد در حال حاضر از دَم تیغ رسانه گذشته است. وی زمانی که سرپرست فدراسیون کشتی بود، خیلی او را اذیت کردم برای همین با ترس و لرز به پشت تریبون آمدم.تقدسنژاد در سخنرانیاش از خرید حق پخش تلویزیونی بازیهای فوتبال جامجهانی 2014 سخن گفت و در توضیحاتی با اشاره به اینکه خرید حق پخش مسابقات فوتبال واقعا کار بسیار سخت و پر اذیتی است، گفت: از سه - چهار ماه قبل تلاش خود را میکردیم تا رایت این بازیها را خریداری کنیم. هزینه خریداری این بازیها از 30 میلیون دلار تا 40 میلیون دلار شروع شده و تا روز آخر که این بازیها را با هزینه 14 میلیون دلار خریداری کردیم.وی با بیان اینکه «تلویزیون این همه کالا تبلیغ میکند اما خودش را تبلیغ نمیکند» تأکید کرد: چه سختیهایی را تحمل کردیم تا به پوشش رویداد مهم جامجهانی فوتبال سروسامان بدهیم.وی همچنین به پخش اچدی بازیها اشاره کرد و گفت: درخصوص پوشش مسابقات والیبال که در ایران اتفاق افتاد، اعلام کرده بودند اگر این بازیها با سیستم اچدی پوشش داده نشود، مسابقات والیبال را در ایران برگزار نمیکنیم. بنابراین در مدت یک ماه تلاش کردیم با چهار میلیون یورو این سیستم را خریداری کنیم. در حالی که برخی کشورها این مسابقات را یکجا خریداری نکردند.تقدسنژاد همچنین با اشاره به زمانی که در حوزه ورزش مسئولیتی داشته است، احساس میکرده این حوزه سخت است، گفت: به رسانه آمدم اما دیدم که کار در رسانه غیرقابل توصیف است.
  *** رادیو نیز در مراسم تجلیل از دستاندرکاران برنامههای ورزشی سهم کوچکی داشت.در این میان از مسعود اسکویی و غلامعلی پیرایرانی به عنوان گزارشگران پیشکسوت تقدیر صورت گرفت.در این مراسم همچنین یاد مهدی نفر گرامی داشته شد.
  *** اولین گاف رضا جاودانی
  در بخش دیگری از این مراسم رضا جاودانی، به گفته خودش اولین گاف خود در برنامههای تلویزیونی را در مراسم تقدیر از برنامههای ورزشی تلویزیون داد.رضا جاودانی چند بار به اشتباه به جای نام «حسین معدنی» (مربی فقید والیبال)، نام «سعید مدنی» (از اهالی مطبوعات در حوزه ورزش) را برد. این اشتباه در این خنده حضار را موجب شد و جاودانی با لبخند خطاب به حضار گفت: عزیزان عجله دارند و نمیگذارند جملهام را درست ادا کنم.با این حال جاودانی بازهم در بیان اسم مرحوم معدنی اشتباه کرد تا بار دیگر خنده حاضران را موجب شود.در این مراسم از خانواده مرحوم حسین معدنی و مرحوم علیرضا سلیمانی (کشتیگیر قهرمان سنگینوزن جهان) تقدیر صورت گرفت.همسر مرحوم معدنی در حالی که اشک از چشمانش جاری میشد، لوح تقدیر را دریافت کرد.همچنین از غلامحسین مظلومی که در حال حاضر در بیمارستان به سر میبرد نیز تقدیر شد و برایش آرزوی سلامتی و بهبودی کردند.غلامحسین مظلومی که قرار بود در این مراسم حضور پیدا کند، به دلیل مساعد نبودن حالش در این مراسم حاضر نشد که اعلام کردند شورای ورزش صداوسیما برای عیادت از وی به بیمارستان میروند تا لوح را تقدیمش کنند. زمانی که سوال شد این پیشکسوت در کدام بیمارستان بستری است، علی کفاشیان اعلام کرد، محرمانه است و این موجب خنده حضار شد.
  *** چک فردوسی پور دست کفاشیان!

  در بخش دیگری از این مراسم از عادل فردوسیپور به عنوان یکی از نوابغ صداوسیما یاد شد و از وی به خاطر برنامه «2014» تقدیر صورت گرفت.عادل فردوسیپور زمانی که بر روی سن برای دریافت لوح تقدیر آمد، رضا جاودانی به طنز گفت، عادل فردوسیپور دست آقای کفاشیان چک دارد که آمده است چک خود را بگیرد.فردوسیپور هم به شوخی در جیب کفاشیان به دنبال چک خود گشت که خندهی رییس فدارسیون فوتبال و حاضران را در پی داشت.همچنین از رضا جاودانی به عنوان مجری برنامههای ورزشی و نیز جواد خیابانی به عنوان صدای ماندگار و حماسی تقدیر صورت گرفت.زمانی که نوبت به گرفتن جایزه پیمان یوسفی رسید، او به روی صحنه رفت و با علی دارابی و همچنین تقدسنژاد ثانیههایی را به گفتوگو پرداخت که در این میان رضا جاودانی به شوخی گفت: پیمان یوسفی بر سر پولهایی که از سر این برنامهها نگرفته است، در حال چانه زدن است.
  ویرایش توسط Rahim : 17th August 2014 در ساعت 15:51  قــــــــــدیــــــــس

 2. 2 کاربر مقابل از Rahim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  AliReza (17th August 2014), mansoor66 (17th August 2014)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا