وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال بورسیادورتموند گفت: تیمی که در ثانیه ۹ گل بخورد، مرتکب اشتباهات اساسی شده است.

به گزارش وبسایت نود، شب گذشته زردپوشان دورتموندی ۲ بر صفر مغلوب بایرلورکوزن در هفته نخست فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ بوندسلیگا آلمان شدند. به این ترتیب تیمی که توسط «یورگن کلوپ» هدایت میشود، با «باخت» فصل جدید را آغاز کرد.

کلوپ بعد از بازی اظهار داشت: وقتی تیم شما حمله میکند و لورکوزن هم پاسخ میدهد، جای تعجب و حیرت ندارد اما نکته شگفتانگیز و عجیب این است وقتی تیم شما تنها بعد از ۹ ثانیه گل بخورد، آنوقت باید اذعان کرد یکسری اشتباهات اساسی رخ داده است. فکر میکنم لورکوزن به طور دقیق برنامهاش را اجرا کرد و ما برای مدت زیادی قادر به این کار نشدیم.

وی ادامه داد: البته نیمه دوم وضعیتمان بهتر شد. از نظر جسمانی بهتر بودیم. کلا در همه زمینهها بهتر بودیم. در همه زمینهها فوتبال بهتری ارائه کردیم و خطرناکتر بودیم. فقط قادر به خلق موقعیتهای کاملا بزرگ نشدیم. خوشبختانه در این حال تیم عزم راسخ خود را نشان داد و یکسری موقعیت هم ایجاد کرد. هر چند که تمام و کمال نبودند اما به هرحال موقعیتی برای استفاده بهتر تیم بودند.

کلوپ همچنین در مورد عملکرد ایموبیله، مهاجم ملیپوش ایتالیایی و خرید فصل جاری زردپوشان نیز عنوان کرد: دورتموند به گونهای بازی نکرد که موقعیتهای فراوانی خلق کند که مهاجمها بتوانند بهره کافی بگیرند. در نیمه دوم هم که او در خط حمله، تک مهاجم تیم بود، به نظرم خطرناک ظاهر شد. هر چند اندکی بدشانسی نیز داشت.

این مربی ۴۶ ساله در مورد این که چه زمانی مارکو رویس پس از دوره نقاهتش به اوج توانمندی و قابلیتهای گذشتهاش بازخواهد گشت، نیز عنوان کرد: فکر میکنم مارکو کمی زمان لازم دارد. او مشکل ما مقابل لورکوزن نبود. اگر در اوج آمادگی بود، میتوانست مسلما خوب عمل کند. اکنون تیم باید به او کمک کند تا هر چه سریعتر به اوج آمادگی برسد.

در بازی شب گذشته در ورزشگاه زیگنالایدوناپارک «بلعربی» دقیقه یک و کیسلینگ ۹۰+۵ گلزنی کردند.