یک پیشنهاد برای دایی
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: یک پیشنهاد برای دایی

 1. #1


  محل سکونت
  پرسپولیس اف سی
  نام واقعی
  FarSHaD
  استاتوس
  به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  16,939
  تشکر
  11,273
  تشکر شده 23,001 بار در 7,966 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 47 تاپیک

  یک پیشنهاد برای دایی

  پرسپولیس دچار مشکلات عدیده فنی است و بخش عمدهای از این مشکلات به علی دایی نفر اول کادر فنی این تیم و همه کاره پرطرفدارترین تیم ایران مربوط میشود. این دیگر مسالهای نیست که کسی از روی عناد و بغض تازه یا کهنه با دایی به آن بپردازد. جدا از پیشکسوتان مطرح پرسپولیس که همیشه بعد از ناکامیهای این تیم در صف اول منتقدان قرار میگیرند – و بیشترشان درست میگویند و از سر دلسوزی حرف میزنند – از کارشناس فوتبال گرفته تا هوادار عادی و مخاطب تلویزیونی بازیهای پرسپولیس، همه بر این باورند که پرسپولیس مشکلات فنی زیادی دارد که بخشی از آنها به بد بسته شدن تیم و برخی دیگر به بد تمرین کردن و تصمیمات اشتباه علی دایی در حین مسابقات مربوط میشود. اما در این میان مصدومیتها و محرومیتها هم نکته مهم و تاثیرگذاری در به وجود آمدن مشکلات کوچک و بزرگ فنی برای دایی و تیمش بوده است و نمیتوان این بدبیاری فوتبالی را کتمان کرد. هر چند بخشی از این بدبیاری را میشد با بهتر بستن تیم و تعقل بیشتر در جذب نفرات کارآمد کاهش داد اما پرسپولیس فعلا از این مرحله گذشته و بعد از انجام 4 مسابقه و کسب فقط 4 امتیاز باید به دنبال راهکارهایی برای برونرفت از بحران فعلی باشد. پرسپولیس خوب بازی نمیکند و خوب هم نتیجه نمیگیرد. تیم دایی برعکس فصل قبل در فاز دفاع هم مشکلات بسیاری دارد که گره خوردن این مشکلات با نقایص تیم در فاز حمله باعث شده آمار سرخها در چهار بازی ابتدایی نگرانکننده باشد؛ فقط یک برد از چهار مسابقه، 2 شکست، 3 گل زده و 5 گل خورده. در این میان جدا از آنچه در تمرینات پرسپولیس میگذرد – و البته معتقدیم بخش عمدهای از مشکلات تیم به همین تمرینات بعضا نابجا و غلط یا ناقص و ضعیف در اجرا مربوط میشود – باید روی ترکیب، سیستم و تغییرات تیم در 4 بازی نخست نگاهی دقیقتر داشت و نکاتی را مطرح کرد که برآیند آن میتواند هم به مخاطب پرسپولیس برای پی بردن به مشکلات تیم کمک کند، هم نقشه راهی باشد برای علی دایی که در این چهار مسابقه با تیمش چه کرده و بهتر است از این به بعد چه کار کند تا تیمش هم بهتر و روانتر بازی کند هم در کسب امتیازهای لازم گامهای بلندتری برداشته و اقتدار بیشتری داشته باشد.

  پرسپولیس با سیستم 1-3-2-4، سیستم محبوب دایی فصل را شروع کرد اما در چپ و راست خط دفاعی این تیم بازیکنان تخصصی ندیدیم. علی عسگری و خانزاده به ترتیب بال کناری و مدافع میانیاند. محمد عباسزاده در بال چپ یا راست بازیکن ناکارآمدی است همانطور که نوروزی در تمام این سالها ثابت کرده مهاجم نوک خوبی است نه یک بال راست توانا و به درد بخور.

  ترکیب پرسپولیس در بازی دوم سه تغییر داشت که یکی از آنها (نوراللهی به جای کفشگری) اجباری بود. جایگزینی نیلسون به جای مکانی و عالیشاه به جای نوروزی در راستای اصلاحات ترکیب نسبت به بازی اول انجام شد. پرسپولیس در این بازی هم با سیستم 1-3-2-4 به میدان رفت اما اشتباه تغییر پست عباسزاده باز هم تکرار شد.

  دایی مقابل ذوبآهن تیمش را با سیستم 2-4-4 به میدان فرستاد اما استفاده از دو هافبک تدافعی در میانه زمین، حضور ماهینی در هافبک راست و شرح وظایف به عالیشاه باعث شد مهاجمان برای توپ گرفتن چند 10 متر عقبتر از جای اصلیشان صاحب توپ شده و فضایی بزرگ و مملو از مدافعان حریف را پیش روی خود ببینند و عملا کاری از پیش نبرند.

  دایی برای نخستین بار در ترکیب تیمش تغییر ایجاد نکرد. او با همان سیستم و همان نفرات بازی ذوبآهن به مصاف ملوان رفت اما مشکلات سیستم و شرح وظایف بازیکنان در خط هافبک و حمله ادامه داشت و تیم دایی تنها یکی دو موقعیت در نیمه اول ساخت که منشأ آن کار فردی بود نه حرکت منسجم تیمی.

  دایی برای سومین بار در طول چهار هفته در بین دو نیمه در ترکیب تیمش تغییر ایجاد کرد؛ تغییری که تکرار آن نشانه اشتباه در چیدن ارنج اولیه است. با حضور نوری در میانه زمین مشکلات خط میانی کمتر شد و تیم در فاز حمله شرایط بهتری پیدا کرد اما عالیشاه و ماهینی در کنارهها ناکارآمد بودند. طارمی و نوروزی دوباره مجبور به عقب آمدن و توپگیری میشدند.

  دایی مقابل ذوبآهن دو مهاجم خود را از زمین بیرون برد. این در حالی بود که خط هافبک او در میانه زمین و کنارهها مشکلات حرکتی بسیاری داشت و توپ و زمین را به صورت کامل به هافبکهای ذوبآهن داده بود. پرسپولیس در این بازی عملا بدون هافبک بازی می کرد و تک گل پیروزی بخش خود را هم با فرصتطلبی طارمی به ثمر رساند.

  تغییرات بازی دوم هم عجیب بود. دایی بین دو نیمه میثم حسینی را به دفاع چپ فرستاد و خانزاده را بیرون کشید تا عسگر از دفاع چپ به دفاع راست برود.
  حاصل این تغییرات چه بود؟ اشتباه میثم حسینی در ثبت گل دوم فولاد و اشتباه کشنده دیگری که نورمحمدی را مجبور به خطا و دریافت کارت زرد کرد.

  تغییرات دایی در بازی اول عجیب بود. او در میانه دو نیمه از عالیشاه به جای نوروزی استفاده کرد اما سوال اینجاست که چرا عالیشاه از همان ابتدا در ترکیب قرار نگرفت. دایی در شرایطی که در بازی خانگی و شرایط نسبتا برتر به لحاظ ذهنی و قوای جسمانی دنبال برد بود از دو عنصر تهاجمیاش (نوری و طارمی) در 5 دقیقه پایانی بازی استفاده کرد. واقعا چرا؟

  6 مزیت برای ترکیب پیشنهادی

  اما چه باید کرد؟ هر چند اصول تغییرات و اعمال نظر در سیستم و ترکیب تیم بر مبنای نحوه تمرینات و ضعف و قوت حریف صورت میگیرد اما با توجه به تعدد مصدومیتها در پرسپولیس (دغاغله، هادی نوروزی و علی عسگر به بازی پدیده نمیرسند و رضا نوروزی هم که 7 ماه خانهنشین شده) برای دایی یک پیشنهاد داریم. علی دایی میتواند به سیستم محبوبش بازگردد و با وجود نواقص و کمبودهای پیش رو تیمش را با این ترکیب به مصاف پدیده بفرستد:
  1- در این ترکیب نورمحمدی و طارمی در پستهای تخصی مدافع چپ و بال راست به میدان خواهند رفت اما نورمحمدی فصل قبل در 3 بازی به عنوان مدافع چپ به میدان رفته و در فاز دفاع بازیکن مطمئنتری نسبت به حسینی پراشتباه خواهد بود. در مورد طارمی اما گزینه دیگری برای این پست موجود نیست؛ مطمئنا دغاغله، علی عسگر و حتی هادی نوروزی در صورت سلامت میتوانستند گزینههای بهتری برای این پست باشند.
  2- در این ترکیب حسین ماهینی به پست اصلی خود برمیگردد و میشود امید بیشتری به او داشت.
  3- عالیشاه در این سیستم سردرگمی سیستم 2-4-4 را نخواهد داشت و به اندازه یک بال سرعتی و تکنیکی میتواند موثر باشد.
  4- بعد از اشتباهات زوج نورمحمدی – بنگر در انزلی شاید حضور اومانیا بتواند نقایص این منطقه و اشتباهات فردی را کم کند.
  5- محمد نوری یک خط جلوتر از زوج تدافعی خط هافبک و در پست اصلی خود به میدان خواهد رفت و میتواند در نقش مهاجم سایه هم گلساز باشد هم گلزن.
  6- محمد عباسزاده به پست اصلی خود بازخواهد گشت و با کمی اعتماد به نفس میتواند همان گلزن هفتههای پایانی فصل قبل باشد.
  ویرایش توسط FaRsHaD_8 : 24th August 2014 در ساعت 10:32

  بدرود آقای کریمی...

  ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

  برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

  تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

  جادوگری بود که 8 می پوشید...

  29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

 2. 11 کاربر مقابل از FaRsHaD_8 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  *Shayan* (24th August 2014), ADEL.GH.K (24th August 2014), AliReza (24th August 2014), ali_@sghar (24th August 2014), Amir_Ali (24th August 2014), ♥MEHRDAD.M♥ (24th August 2014), Rahim (24th August 2014), Ramin (24th August 2014), sajjad polis (24th August 2014), SALAMI-FC (24th August 2014), محمد سرخ (24th August 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  زیر سایتون
  نام واقعی
  محمد رضا
  استاتوس
  آنتی کیسه
  شغل و حرفه
  student
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Spain
  نوشته ها
  3,710
  تشکر
  4,045
  تشکر شده 6,455 بار در 2,507 ارسال
  یاد شده
  در 1 پست
  برچسب زده شده
  در 61 تاپیک
  پیشنهاد های خوبیه

 4. کاربر مقابل از محمد سرخ عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  ali_@sghar (24th August 2014)

 5. #3


  نام واقعی
  مهرداد
  استاتوس
  قرمزته
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  1,594
  تشکر
  669
  تشکر شده 1,540 بار در 632 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  فقط دستیار خارجی


 6. #4


  محل سکونت
  ESFAHAN
  نام واقعی
  shayan
  استاتوس
  باشی هسم..............نباشی هسن
  شغل و حرفه
  ......
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Argentina
  نوشته ها
  589
  تشکر
  6,336
  تشکر شده 777 بار در 292 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 43 تاپیک
  بهترین ترکیب ممکن همینه ولی به تیمی که یه بازیکن خلاق نداره امیدی نیست
  خداحافظ اسطوره زندگیم


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا