منچسترسيتي و ليورپول دوشنبهشب نخستين جدال بزرگ اين فصل ليگ برتر را رقم ميزنند.

این دو تیم فصل گذشته رتبههای اول و دوم لیگ را به خود اختصاص دادند و سابقهی رقابت تنگاتنگ آنها میتواند جذابیتهای بازی دوشنبهشب در ورزشگاه اتحاد را بیشتر کند. مارتین کیون مدافع سابق آرسنال در تحلیلی عوامل تاثیرگذار بر نتیجهی این بازی را برشمرده است.

فصل گذشته فرناندینیو و یحیی توره آن قدر قوی بودند که به سیتی اجازه میدادند تا با دو مهاجم بازی کند. حالا با اضافه شدن فرناندو آنها گزینههای بیشتری در اختیار دارند. تحرک او از خاوی گارسیا بیشتر است، در نتیجه پیگرینی میتواند از او و فرناندینیو برای مقابله با قدرت لیورپول در خط هافبک بهره بگیرد. حضور این دو برزیلی در میانهی میدان توره را آزاد میگذارد تا پیشروی کرده و موقعیتسازی کند.

پیگرینی در بازیهای سخت فصل گذشته از جمله بازی با بارسلونا و لیورپول تیمش را با یک مهاجم به میدان فرستاد. اگر با توجه به قدرت لیورپول این بار هم با همین شیوه به میدان برود، ادین ژکو بهترین گزینه برای تکمهاجم به نظر میرسد.

جالب است که ببینیم لیورپول چگونه خود را با نبودن لوییز سوارز تطبیق میدهد. رحیم استرلینگ و دنیل استوریج چهرههای شاخص لیورپول در هفتهی گذشته بودند. اما فیلیپه کوتینیو نقشی کلیدی در بازی فصل قبل این تیم ایفا میکرد. بازی فریبندهی او میتواند سیتی را به دردسر بیندازد، اما مستلزم آن است که لوکاس یا جو آلن عقب میدان را پوشش بدهند.

فصل گذشته بازی دو تیم در ورزشگاه اتحاد با نتیجهی ۱-۲ به نفع منچسترسیتی و در آنفیلد با حساب ۲-۳ به سود لیورپول به پایان رسید.