مربي شيليايي منچسترسيتي همواره تيم خود را بهترين ميدانسته است، حتي پس از شکست آنها در آنفيلد که سرنوشت قهرماني را در دستان ليورپول قرار داده بود.

به گزارش "ورزش سه"، به نظر میرسید پس از آن که مردان برندان راجرز در فروردینماه موفق به شکست ۲-۳ منچسترسیتی شدند پیشروی خود به سمت عنوان قهرمانی را ادامه میدهند. آن پیروزی سرنوشت لیورپول را در دستان خودشان قرار میداد، اما دو هفته بعد امیدهای آنها با شکست خانگی ۰-۲ برابر چلسی به یاس تبدیل شد. سر خوردن استیون جرارد موقعیت را برای زدن گل اول در اختیار دمبا با قرار داد و تیم مورینیو آن روز لیورپول را در آنفیلد ناکام باقی گذاشت.

این اتفاق سبب شد که سیتی گوی سبقت را از لیورپول برباید و با پیروزی در پنج دیدار آخر، دومین قهرمانی خود در سه سال را جشن بگیرد. پیگرینی که پیش از بازی دوشنبهشب خود با لیورپول با خبرنگاران صحبت میکرد گفت: «البته، جرارد در آن بازی بدشانس بود، اما لیورپول بدشانس نبود که جام را از دست داد. وقتی آنها ما را ۲-۳ در آنفیلد شکست دادند مردم میگفتند آنها ادامه میدهند و لیگ را فتح میکنند، من فکر میکردم که ما برای از دست دادن قهرمانی خیلی بدشانس بودیم. شاید لیورپول برابر چلسی بدشانسی آورد، اما آنها در برابر ما خوششانس بودند. اگرچه ما در آنفیلد باختیم، اما ما هرگز فکر نمیکردیم که آن تیم بهتر از ما ست یا شایستهی قهرمانیست. ما فکر میکردیم که باید برندهی آن بازی میبودیم و همین ما را برای پیروزی در بقیهی بازیها مصممتر کرد.»

منچسترسیتی بار دیگر مبالغ گزافی را در خریدهای پیشفصل برای خرید بازیکنانی مثل مانگالا، فرناندو و ویلی کابایرو هزینه کرد. اما پیگرینی تاکید میکند که بودجهی در اختیار تیم، چیزی از ارزش دستاوردهای او کم نمیکند: مردم فکر میکنند همه چیز پول است، اما این طور نیست. اگر شما میخواهید برای قهرمانی بجنگید به یک ترکیب قوی نیاز دارید، و این هزینه دارد، اما تیمهای دیگر بیشتر از ما هزینه کردهاند و همچنان قهرمان نشدهاند. شما همچنان باید بازیکنان درست را به خدمت بگیرید و همچنان باید مثل یک تیم عمل کنید. ما در طول تابستان ترکیب خود را کمی بهبود دادهایم و من از این بابت خوشحال ام.