در شرایطی که تعدادی از پیشکسوتان پرسپولیس علیه علی دایی و سبک بازی تیمش موضع گرفته اند، ابراهیم آشتیانی جزو معدود افرادی است که از علی دایی حمایت می کند البته او هم به سرمربی پرسپولیس نقد دارد.آشتیانی صحبتهایش را اینگونه شروع می کند:" وقتی بازی اول تیم مقابل نفت را دیدم خیلی به این تیم امیدوار شدم اما انگار قرار نیست حاشیه دست از سر پرسپولیس بردارد. بازیکنان پرسپولیس فشار زیادی تحمل می کنند و به نظرم تا زمانی که این تیم به پیروزی نرسد، این فشارها از بین نخواهد رفت"
آشتیانی درباره اعتراض دایی به تماشاگران پرسپولیس بابت شعارهایشان می گوید:" هر کسی مسئولیت فنی پرسپولیس را قبول کند باید بداند که تماشاگران تیمش آدمهایی هستند که همیشه از تیمشان برد می خواهند. ما ایرانی ها آدم های احساسی و کم صبر و تحملی هستیم و زمانی که خود من هم بازی می کردم، اگر تیم نتیجه نمی گرفت تماشاگر شعار می داد و هو می کرد. به نظرم باید حق را به تماشاگر بدهیم و انتقاد از آنها را کار درستی نمی دانم"
آشتیانی البته دایی را مقصر مشکلات پرسپولیس نمی داند:" الان اگر بهترین مربی دنیا هم بیاید وضع پرسپولیس از این بهتر نمی شود. چون اوضاع مدیریتی تیم درست نیست. دایی مقصر نیست و مدیر باشگاه مقصر است که نتوانست بازیکنان مورد نظر دایی را جذب کند. من البته رحیمی را آدم خوبی می دانم اما او به درد مدیریت پرسپولیس نمی خورد"