اصغر شرفي پيشکسوت فوتبال ايران ادعا مي کند ساختار فدراسيون فوتبال ايراد دارد که رفتن يا ماندن کيروش به يک بحران تبديل شده است.

شرفی در این باره به "ورزش سه" گفت: فوتبال ما کلا در حاشیه است و به اصل آن توجهی نداریم به خاطر ضعف مدیران فوتبال است که اینقدر رفتن و نرفتن کیروش مهم شده است. به نظر من اصل فوتبال مسائل مهمی است که اصلا به آن توجهی نمی شود و به فوتبال به چشم یک بازی دیده می شود.

او در مورد اینکه با رفتن کیروش فوتبال ایران آسیب می بیند یا نه هم گفت: فوقش این است که با کیروش می خواهیم قهرمان آسیا شویم، مگر قبلا این نتایج نگرفته ایم که اینقدر این مسئله برای ما مهم است یا مثلا می خواهیم به جامجهانی برویم، به جام جهانی برویم که چه بشود که فقط آنجا بازی کنیم. ما از جامجهانی یک امتیاز گرفته ایم این نتیجه را هم که 20 سال پیش هم گرفته بودیم.20 سال پیش سطح ما از فوتبال آسیا بالا زده و فقط با تیم های اروپایی بازی تدارکاتی انجام می دادیم ولی حالا چه؟ همه این ها به خاطر مدیران فدراسیون فوتبال است. علی کفاشیان می گوید با توجه به بضاعتمان در جامجهانی خوب نتیجه گرفته ایم من می گویم بضاعتمان این نیست. بازیکنان خوبی داریم و مدیرانی که بالای سر آنها هستند باعث کسب این نتیجه ها شده اند.

اصغر شرفی حرف های گودرزی وزیر ورزش را قبول دارد: گودرزی یک مدیری است که در ورزش بزرگ شده است و به همین دلیل حرف حساب می زند. نباید همه چیز فوتبالمان را در اختیار کیروش قرار بدهیم، چه دلیلی دارد کیروش برای ما دنبال پیراهن بگردد یا کمپ تمرینی برای ما پیدا کند. او از همه این ها که برای فدراسیون انجام می دهد درصد می گیرد. ما باید کسانی را در فدراسیون داشته باشیم که این کارها را انجام بدهند.

پیشکسوت فوتبال ایران کاملا موافق حضور حسین فرکی در تیم ملی است: کاملا موافق حضور حسین فرکی هستم چون او پله پله تمام تجربیات را در فوتبال کسب کرده است. او مربی با دانشی است و می تواند برای تیمملی گزینه مناسبی باشد.