دروازهبان تیم ملی فوتبال ایران در دهه هفتاد میگوید متاسفانه فوتبال ایران بدون داشتن استراتژی و برنامه لازم در فاصله کوتاه باقی مانده تا جام ملتها هنوز تکلیف سرمربیاش را مشخص نکرده است.

هادی طباطبایی، از عدم بستن قرارداد با کیروش ابراز تاسف کرد و گفت: متاسفانه هنوز شاهد یک استراتژی و برنامه مشخص در فوتبال نیستیم و در حالی که شاهد از دست رفتن زمان هستیم هیچ کسی توجهی به آینده فوتبال ایران ندارد آن هم در روزهایی که بعد از جام جهانی فشار زیادی برای نگه داشتن کیروش به فدراسیون فوتبال آورده شد و به نظر میرسید فدراسیون برای این امر در یک عمل انجام شده قرار گرفته است.بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در دهه هفتاد با بیان این که به نظر میرسد از اول هم تمایل برای حضور کیروش در ایران نبود، اظهار کرد: شاید در برخی موارد فدراسیون برای عدم تمدید قرارداد با کیروش حق داشته است. در قرارداد اولیه اشتباهاتی صورت گرفته بود که سبب شد فدراسیون دیگر تمایلی برای تمدید با کیروش نداشته باشد.طباطبایی افزود: در سالهای اخیر گویا کیروش رها شده بود و هر کاری که دلش میخواست انجام میداد. نبود تعامل بین کیروش و مربیان داخلی هم یکی دیگر از مواردی بود که سبب این اتفاقات شد.او تصریح کرد: بدون شک کیروش یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال ایران است که هدایت تیم ملی را بر عهده گرفته است، ولی فراموش نکنیم که ماندن و ادامه دادن فعالیت کیروش باید منوط به شرایط جدید باشد.بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در دهه هفتاد درباره شائبه دخالت وزارت ورزش در ماجرای قرارداد کیروش گفت: وزیر همواره تاکید داشته که از کیروش و تیم ملی حمایت میکند. نمیدانم وزارت ورزش و جوانان به صورت مستقیم به این قضیه ورود پیدا کرده یا خیر اما نباید فراموش کرد که وزارت هم دغدغههای خود را دارد.طباطبایی اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات فوتبال ایران آن بود که به فکر جایگزینی برای کیروش نبود. فدراسیون فوتبال باید زمانی که تیم ملی در جام جهانی حضور داشت به این فکر میکرد که اگر با کیروش به توافق نرسد بتواند مربیان دیگری را برای مذاکره و حضور در ایران انتخاب کند.او با بیان این که فوتبال جزو رشتههای خاص در ورزش است، اظهار کرد: بخواهیم یا نخواهیم فوتبال جزو رشتههای خاص است و برد و باخت آن تاثیر زیادی در جامعه دارد. متاسفانه فوتبال ایران در سالهای اخیر به جایگاه واقعی خود نرسیده و راه مناسبی را طی نمیکند.طباطبایی اضافه کرد: فوتبال ایران استعداد و توانایی بالایی دارد و دیدیم که با حداقل اردوهای تدارکاتی و بازیهای دوستانه به جام جهانی صعود کردیم و توانستیم عملکرد قابل قبولی از نمایش دهیم.دروازهبان تیم ملی فوتبال ایران در دهه هفتاد در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر بهترین گزینه پس از کیروش چه کسی میتواند باشد نیز گفت: شاید به نظر برخی بازگشت به عقب باشد، ولی در حال حاضر بهترین جایگزین در صورت رفتن کیروش، یک مربی ایرانی میتواند باشد. با توجه به فرصت کوتاه باقی مانده تا جام ملتها باید از یک مربی داخلی استفاده کنیم.


او در مورد عملکرد کیروش در سالهای اخیر با توجه به مبلغی که دریافت کرده نیز، تصریح کرد: به نظرم خروجی مطلوبی با توجه به مبلغ دریافتی از کیروش ندیدیم. البته شرایط لازم نیز برای کیروش فراهم شد تا بتواند عملکرد خود را به خوبی نمایش دهد. کیروش خواستههایی داشت که به خوبی اجرایی نشد.

طباطبایی در پایان اظهار کرد: امیدوارم طوری برنامهریزی کنیم که باز هم در چند سال آینده به این نقطه باز نگردیم که برای مربیگری تیم ملی چه کار باید کنیم.