برنامه نود در تاریخ دوشنبه 93/6/10




مهمترین موضوع این هفته برنامه ۹۰ موضوع تمدید قرارداد کارلوس کیروش بود که علی رغم حضور رییس فدراسیون فوتبال باز هم بلاتکلیف ماند.










علی کفاشیان به طور کلی خبر جدیدی از تمدید قرارداد کیروش یا قطع همکاری با اودر برنامه ۹۰ نداد. علاوه بر این مشکل اصلی تمدید قرارداد این مربی پرتغالی میزان خسارت پرداخت شده به کیروش در صورت فسخ قرارداد عنوان شد. همچنین سخنگوی وزارت ورزش سعی داشت که دخالت وزیر ورزش و صحبتهای او در نشست خبری را بر تصمیم فدراسیون فوتبال به منظور تمدید قرارداد کیروش انکار کند.




در ادامه در گذشت مرتضی شکرانه داور ملی فوتسال ایران که پس از یک سال و نیم جدال با سرطان معده شامگاه یکشنبه (۹ شهریور) در سن ۴۰ سالگی به دیار باقی شتافت، تسلیت گفته شد.






- بررسی صحنه های مشکوک داوری






به نظر علی خسروی کارشناس داوری دیشب برنامه نود دیدار تیمهای ملوان و استقلال خوزستان با دو اشتباه فاحش داوری همراه بود. در این دیدار یک پنالتی به سود استقلال خوزستان گرفته نشد. علاوه بر این پنالتی اعلام شده به سود ملوان که با اخراج مدافع استقلال خوزستان همراه شد اشتباه بود.





در دیدار تیمهای صبا قم با پرسپولیس نیز یک پنالتی به سود صبا گرفته نشد.







- مهمان ۹۰





مهدی شریفی مهاجم ۲۲ ساله سپاهان مهمان برنامه ۹۰ بود که درباره چگونگی آغاز فوتبال خود، رویاهایش برای رفتن به اروپا و نیز ناراحتی اش از انتخاب نشدن به عنوان پدیده لیگ سیزدهم صحبت کرد.









- سوال برنامه






موافقت یا عدم موافقت با تمدید قرارداد کیروش در تیم ملی سوال این هفته برنامه ۹۰ بود که در پایان ۷۳ درصد مخاطبان موافق و ۲۷ درصد رای دهندگان مخالف تمدید قرارداد این مربی پرتغالی با تیم ملی فوتبال بودند.






ازنکات جالب برنامه صحبتهای خسروی درباره رقم قرارداد کیروش و دستمزد پرداخت نشده داوران بود. خسروی گفت: من نمی دانستم رقم قرارداد کیروش هشت میلیارد تومان است و این موضوع را هم اکنون فهمیدم، پس چرا فدراسیون مبالغ ۵۰ هزار تومانی قضاوت داوران را پرداخت نمیکند. خب آقایان بیایند و بگویند که داوران در راه خدا قضاوت کنند.