مکانی: وقتی دایی تصمیم گیرنده است، چرا من و نیلسون با هم مشکل پیدا کنیم؟ / تماسم با ف
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: مکانی: وقتی دایی تصمیم گیرنده است، چرا من و نیلسون با هم مشکل پیدا کنیم؟ / تماسم با ف

 1. #1


  محل سکونت
  رو سرِ کیسه کشا
  نام واقعی
  ترجیح میدم همون نهال صدام کنید
  شغل و حرفه
  بيكار*
  بازیکن محبوب
  Mehrdad Kafshgari
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  4,339
  تشکر
  3,291
  تشکر شده 3,851 بار در 1,637 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 42 تاپیک

  مکانی: وقتی دایی تصمیم گیرنده است، چرا من و نیلسون با هم مشکل پیدا کنیم؟ / تماسم با ف

  پرسپولیس نیوز : دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: صبا تیم ضعیفی نبود، بچه های ما خیلی خوب بودند. باید تراکتور را هم ببریم و در این صورت تا سه، چهار هفته امتیازات بازیها برای ما خواهد بود.

  سوشا مکانی در گفتگو با سایت باشگاه پرسپولیس با بیان این مطلب به سوالات پاسخ داد:

  در بازی با صبا جدا از نتیجه، بازی را هم در اختیار گرفتید، نسبت به دیدارهای قبل چه اتفاقی افتاده بود؟

  به هر حال شرایط در این فصل به شکلی پیش رفت که ترکیب اصلی دچار تغییرات شد و اتفاق خاص این بازی، در وهله اول، هماهنگی بیشتر نسبت به بازیهای قبل بود و دیگر به اوج رسیدن انگیزه ها برای اینکه شرایط را عوض کنیم. ما، هم توانستیم نتیجه بگیریم و هم اینکه بازی خوبی انجام بدهیم. انشاءا... در بازی بعدی، سه امتیاز را بگیریم تا کاملا از بحران خارج بشویم.

  حالا این بحث از سوی منتقدان مطرح میشود که شاید صبا تیم قدرتمندی نبود؟

  همیشه یک حرفی برای گفتن وجود دارد اما صبای قم تیم ضعیفی نیست. نمیدانم چرا وقتی آنها نتوانستند برنامههای خود را اجرا کنند به حساب این مساله گذاشته نمیشود که بچه های ما خوب عمل کرده و اختیار بازی را در دست گرفتند. ما در لیگ برتر تیم ضعیف نداریم. اگر سطح یک تیم هم کمی پائینتر باشد، برای زمانی نیست که جلوی پرسپولیس بازی میکنند. تیمها در بازیهای دیگر معمولی ظاهر میشوند اما برابر پرسپولیس به خاطر انگیزههایی که دارند کاملا فرق میکنند. همه تیمها جلوی ما با قدرت بازی میکنند، به حدی که نمیتوانند در طول فصل بازیهای زیادی را به آن شکل انجام بدهند. در همین دیدار، صبا بازی بدی نکرد. آنها سراغ ضد فوتبال نرفتند، در غیر این صورت شاید به مشکل میخوردیم. برای اینکه چنین نشود از ابتدا هجومی شروع کردیم و آن گل زود هنگام کمک زیادی کرد. صبا چون سه امتیاز را میخواست دیگر نمیتوانست دفاع کند و چه بسا که در این بازی میتوانستیم به گلهای بیشتری برسیم.

  پس در بازی با تراکتورسازی منتظر یک بازی خوب دیگر از پرسپولیس باشیم؟

  به عنوان یک بازیکن هیچ وقت بدبین نیستم. هر اتفاقی که بیفتد حتی اگر باخته باشیم به آینده بدبین نیستم. البته هر بازی، شرایط خاص خودش را دارد اما به طور قطع وضعیت ما نسبت به هفته های قبل تغییر کرده است. حرف زدن و وعده دادن فایده ای ندارد. باید در همان روز و همان زمان حرفمان را در زمین بزنیم و من اعتقاد دارم تیم ما در این فصل هنوز حرفهایش را نزده و حرف برای گفتن زیاد داریم. من اعتقاد دارم ما اگر جلوی تراکتور سه امتیاز را بگیریم تا سه، چهار هفته نتایج خوبی خواهیم گرفت. حساسیت این بازی هم به جهت شرایط دو تیم و هم به دلیل سوابق بازیها زیاد است. پس آن را برای خودمان حساستر نمیکنیم چون حساسیت با خودش استرس میآورد. با پیروزی برابر صبا قسمت عمده فشار روانی برداشته شد و حالا با خیال راحت تری برای این بازی میرویم.

  خود تو هم بعد از چهار بازی به میدان رفتی و گلی دریافت نکردی که اتفاق خوشایندی است؟

  شما لطف دارید ولی من نباید درباره خودم نظر بدهم. اهل فن، سرمربی و کادر فنی باید نظر بدهند که چگونه عمل کردم اما از اینکه گل نخوردیم بسیار خوشحالم چون شیرینی و تاثیر این پیروزی را بیشتر کرد. اینکه در خانه حریف سه امتیاز را گرفتیم با اختلاف بیش از یک گل بردیم و گلی هم نخوردیم ایده آل بود. اگر گل نمیخوردم ولی بازی مساوی میشد، قطعا احساس خوب حالا را نداشتم.

  در روزهایی که بازی نمیکردی شایعاتی در رسانه ها مطرح بود که ناراحت هستی و حالا هم خبرهایی درباره تو منتشر شده است؟

  من اعتقاد دارم بعضی با اهداف خاص با ارائه اطلاعات غلط به رسانهها، به دنبال جریان سازی هستند اما بعضی حرفها به قدری دور از ذهن است که فکر نمیکنم هیچکس باور کند. چطور ممکن است من در حالی که شانس حضور در پرطرفدارترین باشگاه را پیدا کرده ام، بخواهم برای رفتن به تیم دیگری، تماس بگیرم. حالا اگر بگویند از سوی باشگاهها با من تماس گرفته شده معقولتر به نظر میرسد. من این حرفها را یک طنز و شوخی تلقی میکنم. به عنوان یک بازیکن حرفهای هیچ گاه برای تیم پیدا کردن به کسی زنگ نمیزنم. اگر یک روز در گوشه خانه هم بمانم و از بی تیمی بمیرم برای اینکه بازی کنم به کسی زنگ نمیزنم. مشخص است که چنین مطالبی، چه هدفی را دنبال میکند. من برای باشگاه فولاد و بویژه مردم اهواز احترام زیادی قائل هستم. همان روز اول بازیها هم که به اهواز رفتم و پیراهن فولاد را زیر لباس خودم پوشیدم برای این بود که بگویم قدرشناس مردم خوب اهواز هستم و آنهایی که لازم است، خیلی خوب منظور من را متوجه شدند.

  شاید همین مساله باعث شد تا بعضی تصوراتی داشته باشند؟

  همانهایی که سعی کردند حرکت آن روز من را به شکل دیگری جلوه بدهند، حرف و حدیثهای جدید را هم درست کردند. مثلا آن روز من قبل از بازی آن حرکت را انجام دادم ولی رفتند و گفتند که بعد از بازی هنگامی که همه از شکست تیم ناراحت بودیم، آن اقدام انجام شد تا هواداران پرسپولیس را نسبت به من بدبین کنند. الان هم که این توضیحات را میدهم فقط برای این است که میخواهم هواداران در جریان کامل مسائل قرار گرفته و نگران نباشند. به هواداران اطمینان میدهم که من از روز اول با یک هدف و انگیزه به پرسپولیس آمدم که حالا قویتر هم شده است. من اگر لژیونر نشوم میخواهم تا روزی که بازی میکنم در پرسپولیس باشم. در واقع میخواهم خیال همه را راحت کنم که اگر تصمیم با من باشد، از پرسپولیس برو نیستم. میخواهم تمام فوتبالم را همینجا باشم. حتی به این فکر کردهام که اگر احیانا روزی لژیونر شدم، طوری برنامهریزی و کار کنم که بیایم و در همین پرسپولیس فوتبالم را تمام کنم.

  از همین تعارفات معمول است یا واقعا جدی هستی؟

  من اصلا اهل تعارف نیستم. کاملا جدی گفتم و میخواهم تا آخر همینجا باشم و میدانم کار سختی هم خواهد بود. این حرفهایی هم که درست میشود برای این است که روی هواداران و کادر فنی تاثیر بگذارند اما چه کادر فنی و چه هواداران پرسپولیس به قدری حاشیه دیدهاند که تحت تاثیر نباشند، بالاخره همیشه پشت سر تیمهای بزرگ حرف وجود دارد.

  بعد از بازی، تو و نیلسون باز هم سراغ یکدیگر رفتید، منطور خاصی داشتید؟

  من به سمت نیلسون رفتم چون او بزرگتر از من و احترامش واجب است. خارج از زمین رفاقت زیادی داریم. داخل زمین هم رقابت میکنیم.

  ممکن است روزی این رقابت بر رفاقت بچربد؟
  هیچ یک بر دیگری نمیچربد. اگر منظور این است که آیا این رقابت میتواند رابطه دوستانه را خراب کند، پاسخ منفی است و یک دلیل ساده دارد. هم نیلسون و هم من تلاش میکنیم بهترین عملکرد را در تمرین و بازی داشته باشیم تا در ترکیب اصلی بمانیم. طبیعی است که در هر حالت یکی از ما بیرون میماند اما وقتی تصمیم گیرنده ما نیستیم و در نهایت سرمربی بر اساس دلیل و برهانی که دارد تصمیم میگیرد، چرا باید با هم مشکل پیدا کنیم؟
  ویرایش توسط s A r A : 3rd September 2014 در ساعت 13:42


  بسه کاپیتان دیگه بلند شو

  قلب هادی تاب بی تابی نداشت
  رفت و داغی سرخ بر دلها گذاشت

 2. 7 کاربر مقابل از Nahal عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  ADEL.GH.K (2nd September 2014), RASOOL 9 (3rd September 2014), s A r A (3rd September 2014), shabnam12-8 (3rd September 2014), UniQue (2nd September 2014), V a H i D (2nd September 2014), Vampires (3rd September 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  SHIRAZ
  نام واقعی
  s A r A
  استاتوس
  عجب دنیای کوچیکی...
  شغل و حرفه
  DANESHJOO
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,478
  تشکر
  32,276
  تشکر شده 35,730 بار در 9,569 ارسال
  یاد شده
  در 2 پست
  برچسب زده شده
  در 68 تاپیک

  میدانستم نیلسون در پرسپولیس میماند/ با نیلسون هیچ مشکلی ندارم
  سوشا مکانی در مورد رقابتش با نیلسون در فصل جاری و حرف و حدیثهایی که مطرح شده است، اظهار داشت:
  این اتفاق در تیمهای بزرگ دنیا رخ میدهد و خیلی از تیمها هستند که دو دروازهبان همسطح دارند. من و نیلسون هیچ مشکلی از این بابت نداریم و میدانیم تنها کسی که نظر میدهد علی دایی است. او سرمربی تیم است و هر تشخیصی که بدهد برای ما قابل احترام است. من هیچ مشکلی با نیلسون ندارم و به عنوان یک بزرگتر احترام او برایم واجب است. حتی تلاش میکنم تا از تجربیات این دروازهبان استفاده کنم.

  وی در پاسخ به این سؤال که «آیا قبل از عقد قرارداد با پرسپولیس میدانستی که نیلسون در این تیم میماند؟»، تأکید کرد:
  صددرصد میدانستم که نیلسون میماند. من قبل از اینکه قرارداد ببنددم با دایی صحبت کردم و بحث این بود که چون پرسپولیس امسال در سه جام درگیر است نیاز به دو دروازهبان خوب دارد. دایی نه به من قول داد که فیکس شوم، نه به نیلسون و این موضوع در بازیهای گذشته هم ثابت شد. شما دیدید که من چهار هفته بازی نکردم ولی مشکلی نداشتم و هیچ حرفی نزدم.  مکانی در مورد این موضوع که خیلیها عقیده دارند نباید دو دروازهبان طراز اول در یک تیم حضور داشته باشند، گفت:
  من این را قبول ندارم و شما میبینید که در خیلی از تیمهای بزرگ اروپا چنین شرایطی دیده میشود. مگر در حال حاضر پیتر چک و کورتوا به صورت همزمان در چلسی حضور ندارند؟ مگر سال گذشته کاسیاس و لوپز به صورت همزمان در رئال مادرید نبودند؟ در همین بارسلونا امسال سه گلر همسطح حضور دارند یا در رئال مادرید که کاسیاس و ناواس به عنوان دو دروازهبان همسطح با یکدیگر رقابت میکنند.  دروازهبان تیم فوتبال پرسپولیس همچنین در واکنش به اینکه برخی این تیم را مدعی قهرمانی نمیدانند، خاطر نشان کرد:
  هر کس در هر جایگاهی میتواند صاحب نظر باشد و ما به نظر دیگران احترام میگذاریم. شاید پرسپولیس از لحاظ اسمی نسبت به دیگر تیمهای مدعی در سطح بالایی نباشد ولی ما بازیکنان کارآمدی داریم. الان اسمها فوتبال بازی نمیکنند و مطمئن باشید با همین بازیکنان روزهای درخشانی در انتظار تیم ما خواهد بود.


 4. کاربر مقابل از s A r A عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  ADEL.GH.K (3rd September 2014)

 5. #3


  محل سکونت
  کهکشان راه شیری
  نام واقعی
  رسول
  استاتوس
  روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران ...
  بازیکن محبوب
  mohsen khalili
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  2,568
  تشکر
  2,773
  تشکر شده 7,119 بار در 1,945 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 49 تاپیک
  نقل قول نوشته اصلی توسط Nahal نمایش پست ها

  به هواداران اطمینان میدهم که من از روز اول با یک هدف و انگیزه به پرسپولیس آمدم که حالا قویتر هم شده است. من اگر لژیونر نشوم میخواهم تا روزی که بازی میکنم در پرسپولیس باشم. در واقع میخواهم خیال همه را راحت کنم که اگر تصمیم با من باشد، از پرسپولیس برو نیستم. میخواهم تمام فوتبالم را همینجا باشم. حتی به این فکر کردهام که اگر احیانا روزی لژیونر شدم، طوری برنامهریزی و کار کنم که بیایم و در همین پرسپولیس فوتبالم را تمام کنم.

  بعد از سالها بالاخره بوی تعصبی که ما هوادارای پیرمرد پرسپولیس استشمام میکردیم به دماغ تیفوسی های جوون هم خورد


 6. 2 کاربر مقابل از RASOOL 9 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  ADEL.GH.K (3rd September 2014), shabnam12-8 (3rd September 2014)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا