تاخير در انتخاب سرمربي تيمملي براي ديدارهاي آسيايي ما را بر آن داشت تا با يکي از اعضاي فعال کميته استيناف گفتوگو کنيم.

مهدی دادرس در صحبت اختصاصی با "ورزش سه" حرفهای شنیدنی زد:

لیگ تعطیل شود ضرر می کنیم

مطبوعات هیجانی صحبت می کنند و فکر می کنند اگر چند روز زودتر مربی تیمملی انتخاب شود اتفاق خاصی می افتد. در صورتی که الان بازی های لیگ هست و هر کس سرمربی شود کاری نمی تواند بکند ضمن اینکه دستیارهای ایرانی آقای کیروش اطلاعات مربوط به لیگ را جمع آوری می کنند. دلیلی برای تحت فشار قرار دادن فدراسیون برای انتخاب سرمربی وجود ندارد. تجربه ثابت کرده هر وقت ما لیگ را تعطیل کردیم تا تیمملی اردو بزند نتایج ضعیف تری گرفتیم. همه تیم ها 20 روزه برای جامجهانی آماده می شدند، ما یک و ماه نیم تعطیلی کردیم، اردو رفتیم بعد همین نتایج را گرفتیم. در صورتی که وقتی کوران مسابقات لیگ باشد و بازیکنان در شرایط مسابقه به سر ببرند هماهنگی میان آنها بالاتر است.

برانکو یک گل جلوتر از کیروش است

دادرس در پاسخ به این سوال که وزیر ورزش گزینه هایی به غیر از کیروش را مطرح کرده می گوید: این صحبت هم می تواند هم واقعیت داشته باشد، هم بلف باشد. من در مورد مذاکره با مربی جدید اطلاعی ندارم اما این مطلب را می دانم که عجله برای انتخاب کیروش به ضرر فوتبال است یادم میآید در برنامه نود عادل فردوسی پور آخرین بازی برانکو را طوری به تصویر کشید که انگار تشییع جنازه بود و عنوان کرد خداحافظ برانکو یادم می آید آقای حاج رضایی هم به عنوان کارشناس علیه برانکو صحبت کرد. حالا همین آقا از کیروش حمایت می کند و این داستان ها را درست کرده، در حالی که اگر بخواهیم گل های جامجهانی را حساب کنیم، برانکو 2 گل و کیروش فقط یک گل به ثمر رسانده است. مشکل اصلی ما در حال حاضر فضاسازی هایی است که به رئیس فدراسیون فشار می آورد. من به عنوان یک فرد آزاد که فقط در کمیته استیناف سمت دارم معتقدم در شرایط فعلی باید از آقای کفاشیان حمایت کرد چرا که فدراسیون برای ما می ماند نه کیروش. این مسئله کلا خوب نیست که کسی را در تاخیر انتخاب مربی تیمملی مقصر بدانیم بهتر است که بدون تعصبات و طرفداری شرایط را آنالیز کنیم.

خرخره مربی ایرانی را می جوند

همانطور که گفتم به عنوان یک فرد آزاد ذهن من همین الان هم به یک مربی ایرانی رای می دهد. اما اگر همین حالا و در این شرایط مربی ایرانی بیاوریم منتقدان خرخره اش را می جوند بهتر است یک مربی خارجی خوب و کنترل شده بیاوریم. چرا که قرارداد درخواستی کیروش در حال حاضر نوعی استعمارگری و در یک کلام عهدنامه ترکمنچای است. بحث قیمت و چانه زنی نیست، بیشتر متن قرارداد مسئله دارد. اینکه ماشینم را خودم انتخاب کنم، از بهترین رستوران برای من غذا بیاورند، بهترین خانه را در تهران داشته باشم و ... هر چیزی اندازه ای دارد هر کدام از این بندهای قرارداد می تواند شرایطی را فراهم کند که او راحت تیم را کنار بگذارد. اگر تیم ببازد می گویند خب شرایط مهیا نبود، اگر ببرد هم که برده است. من هیچ جا مثل این قراردادی ندیده ام. اگر قرار باشد کسی بیاید مطمئنا باید کارنامه خوبی داشته باشد اما آقای کیروش نمره متوسطی گرفت چرا که او در پرتغال نتایج قابل قبولی نگرفت، نباید الکی برای ایشان غش کنیم. به عقیده من هنوز 2 ماه فرصت داریم تا فرد مناسبی را جایگزین کنیم.