گفت و گو با سعید عزت اللهی/ می خواهم در آتلتیکو مادرید برای ایران افتخارآفرین باشم
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: گفت و گو با سعید عزت اللهی/ می خواهم در آتلتیکو مادرید برای ایران افتخارآفرین باشم

نام واقعی
    عادل
    استاتوس
    3 10 10
    شغل و حرفه
    دانشجوی بازنشسته
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Brazil
    تشکر شده 7,296 بار در 2,406 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 67 تاپیک

گفت و گو با سعید عزت اللهی/ می خواهم در آتلتیکو مادرید برای ایران افتخارآفرین باشم

• ۱۳۹۳/۰۶/۱۳
    • ۴۵۲
    • ۰
    وب سایت برنامه نود-بالاخره تیم جدیدش را انتخاب کرد. پدیده لیگ برتر دو فصل پیش حالا به یکی از بزرگترین باشگاههای جهان پیوسته است. آتلتیکو مادرید!
    به گزارش وب سایت برنامه نود نامی آشنا برای همه خوره های فوتبال جهان و حالا این سعید عزت اللهی بازیکن 18 ساله فوتبال ایران به تیم دیه گو سیمونئه پیوسته است. سعید دل سیمونئه را برده و حالا در بین این همه بازیکن تیم ملی که در جام جهانی 2014 برزیل مقابل آرژانتین و نیجریه و بوسنی بازی کردند، این سعید عزت اللهی بود که سر از تیمی بزرگ به نام آتلتیکو مادرید درآورد.این بازیکن لیگ برتر دو فصل پیش پدیده لیگ برتر ایران شد و همین فصل گذشته به عنوان کاندیدای پدیده شدن در لیگ برتر به همراه مهدی شریفی و محمد عباس زاده معرفی شده بود.در هر حال بازیکنی که هنوز 19 سالش نشده است از انزلی به مادرید رسید.

از دیار مرحوم سیروس قایقران تا مادرید راه زیادی است اما سعید با تلاشش و راهنمایی های پدرش نادر عزت اللهی که روزگاری هم بازی سیروس قایقران بود و سالها جزو مربیان تیم های ملی پایه ایران، درخشید و درخشید و درخشید تا به آتلتیکو مادرید رسید. گفت و گوی وایبری هفته نامه چلچراغ را با سعید عزت اللهی بخوانید که حالا یک هفته ای است که در تمرینات آتلتیکو مادرید شرکت می کند. این گفت و گو امروز در هفته نامه چلچراغ چاپ شده است.

رکورد جوان ترین بازیکن لیگ برتر مال توست، درست است؟
    بله، فکر می کنم که جوان ترین بازیکن لیگ برتر بودم قبل از اینکه به اسپانیا بیایم.
    در 16 سالگی وارد زمین شدی و برای ملوان بازی کردی، درست یادم هست که خیلی استرس داشتی...
    آن موقع 16 ساله بودم و الان 18 سال دارم. ماجرا کمی فرق کرده است.
    متولد چه سالی هستی سعید؟
    من متولد 1375 هستم.
    پس هنوز 19 سالت هم نشده...
    نه هنوز 19 سالم نشده است.
    19 سالت نشده اما سر از آتلتیکو مادرید درآورده ای...
    این لطف خدا بود و بعد کمک های مربیانم.
    مدتها بود می خواستم با تو گفت و گو بگیرم. البته پدرت که مربی ات هم هست، همیشه نگران بود که مبادا رسانه ای بودنت به تو ضربه بزند.اما حالا که دیگر مادریدی شده ای، خیالم راحت شده و می توانم هر چه که می خواهم بپرسم...
    بپرسید.
    یادم هست که یک بار قرار بود با امیرمحمد مظلوم بازیکن هم استانی ات به برنامه نود بروید که مثل اینکه کادرفنی و سرپرستی تیم ملی نوجوانان نگذاشتند و دو نفر دیگر رفتند. خیلی روی تو حساس بودند.
    حتما آن موقع تصمیم مربیان درست بوده است.

خب حالا از الان که مادرید هستی شروع کنیم یا از انزلی؟
    از انزلی شروع کنیم.
    از همان زمان که کنار دریا با پدرت می دویدی؟
    شما از کجا می دانید؟
    راستش پدرت به من گفت. کلا بازیکنهای انزلی چی که کنار دریا می دوند قدرت بدنی خوبی دارند. تو هم قدرت بدنی خوبی داری و این کنار دریا دویدن حالا کار را به جایی رسانده که تو به آتلتیکو مادرید آمدی...
    من فوتبالم را از مدرسه فوتبال مرحوم قایقران شروع کردم.البته پدرم آنجا مربی بود. بعد تیم شهرداری انزلی من را خواست و من در رده سنی نونهالان به این تیم رفتم. بعد هم تیم نونهالان ملوان سراغم آمد و همان زمان هم به تیم ملی نونهالان دعوت شدم.
    فکر کنم که در همه تیم های رده سنی ملی بازی کرده ای، درست است؟
    بله،من در همه تیم های ملی نونهالان، نوجوانان و جوانان هم بازی کرده ام.آنطور که رده سنی ام اجازه داده بازی کرده ام.
    می توانستی به تیم های ملی امید و بزرگسالان هم دعوت شوی، درست است؟
    بله، می توانستم. بارها می گفتند که کی روش می خواهد من را دعوت کند اما این کار را نکرد.

اما سردار آزمون را دعوت کرد...
    حتما اینطور تشخیص داده اما من هر وقت که بخواهند حاضرم برای تیم های ملی کشورم بازی کنم و مطمئن هستم که روزی در تیم ملی ایران برای کشورم افتخار کسب می کنم.
    در تیم های پایه ملوان ماندی؟
    بله در تیم های پایه ملوان ماندم و البته در تیم نوجوانان ملوان بازی می کردم که توسط مربی وقت تیم ملوان یعنی محمد احمدزاده به تیم بزرگسالان ملونان منتقل شدم.
    اولین بازی ملی ات در تیم ملی نوجوانان در رقابتهای مقدماتی نوجوانان آسیا در عراق بود؟ درست است؟
    بله، اولین بار آنجا بازی کردم. در شهر دهوک عراق بود. بعد که به مرحله نهایی صعود کردیم در رقابتهای آسیایی تهران توانستیم به جام جهانی 2013 امارات صعود کنیم. استرالیا را بردیم و به جام جهانی صعود کردیم.
    در جام جهانی نوجوانان، سایت فیفا تو را در میان 10 بازیکنی آورد که گفته بود همه بازیهایت را ببینند. یادت هست؟
    بله، یادم هست.
    در آن بازیها استرس زیادی روی تو بود...
    بله، استرس زیادی داشتم چون وظیفه سنگینی روی دوشم بود. من علاوه بر پدرم که اولین مربی ام بود فوتبالم را مدیون مربیان بزرگی مثل علی دوستی مهر، مهدی غفاری، مهدی حیدری، جعفرهوشمند و همه مربیان و کسانی که برایم زحمت کشیده اند هستم. جام جهانی نوجوانان برای ما خیلی زود تمام شد. ما می توانستیم در گروهمان اول شویم و در مرحله یک هشتم نهایی به نیجریه نخوریم. مقابل آرژانتین یک-یک مساوی کردیم. می توانستیم کانادا را ببریم اما بازهم یک-یک مساوی کردیم. اتریش را یک بر صفر بردیم و در مقابل نیجریه 4 بر یک شکست خوردیم و حذف شدیم.
    جالب نیست که مثل تیم ملی بزرگسالان هم با آرژانتین و هم با نیجریه بازی کرده اید؟
    البته ما قبل از قرعه کشی جام جهانی برزیل با این تیم ها بازی کردیم.

بهترین عنوانی که در فوتبال بدست آورده ای چیست؟

نمی توانم از ماجرای خاصی اسم ببرم اما کسب عنوان جوانترین بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران در فصل 91-92 خیلی خوب بود. به خصوص اینکه در مراسم معرفی بهترین ها، برای اولین بار بود که مراسم از تلویزیون به صورت مستقیم پخش می شد هر چند مجری برنامه محمدرضا احمدی اشتباه کرد وگفت من بازیکن تیم ملی جوانان هستم در حالیکه آن سال بازیکن تیم ملی نوجوانان بودم. در تورنمنت جام ریاست جمهوری قزاقستان، که تیم ایران در فینال مجارستان را سه بر یک برد و قهرمان شد، هم بهترین بازیکن مسابقات شدم. دو بار هم در جام جهانی کوچک روسیه شرکت کرده ام که در سه بازی بهترین بازیکن زمین شدم.من 33 بازی برای تیم ملی نوجوانان انجام دادم و 10 گل زدم.
    ولی اینکه در این فوتبال که به بازیکنان جوان میدان نمی دهند تو توانستی بازی کنی از خوش شانسی ات نبود؟
    نه، محمد احمدزاده خودش زمانی بازیکن تیم ملوان بود و خوب می دانست که باید چه کار کند. در هر حال فوتبال ایران دارد به سمت جوانگرایی می رود و چاره ای هم جز این ندارد.الان خیلی از تیم ها جوان شده اند. مربیان ایران اگر به جوانان بها بدهند وضعیت فوتبال کشور خیلی فرق می کند.

تو پرسپولیسی هستی یا استقلالی؟

چطور؟
    آخر قبل از اینکه به آتلتیکو مادرید بپیوندی، مثل اینکه امیرقلعه نویی می خواست با یک میلیارد تومان تو را به استقلال ببرد، اما مثل اینکه تو قبول نکرده بودی...
    نه، ربطی به استقلالی بودن یا پرسپولیسی بودن من ندارد. من می خواستم فوتبالم را خارج از کشور دنبال کنم. اصلا ربطی به رنگ ها نداشت. آقای قلعه نویی هم لطف داشت که من را می خواست و من هم افتخار می کردم که شاگرد این مربی بزرگ باشم.
    نگاهت خیلی حرفه ای شده سعید، تازه یکی دو هفته است که رفته ای مادرید ها...
    (می خندد) نه، خیلی تیم ها من را می خواستند. تیم های بشیکتاش و ترابوزان ترکیه، روبین کازان روسیه که سردار آزمون در آن بازی می کند. تیم های سوئیسی و آلمانی و ایتالیایی و خلاصه تیم های زیادی بودند که من را می خواستند اما من آتلتیکو مادرید را انتخاب کردم.
    خیلی هم قرار نیست پول بگیری، درست است؟
    رقم قرارداد مهم نیست. مهم پیشرفت فوتبالم است.
    می دانی که به چه تیم بزرگی پیوسته ای؟
    بله، من کم کم کنار آمده ام که در آتلتیکو مادرید هستم. اوایل کمی سخت بود اما حالا دارم کم کم به شرایط عادت می کنم.

برایت هتل گرفته اند؟
    فعلا در یک خانه هستم و پدرم دو هفته ای کنارم بود و اما به ایران برگشت و قرار است پس از شروع بازیها تیم زیر21 سال آتلتیکو مادرید برایم هتل بگیرند.
    نحوه بسته شدن قراردادت با تیم آتلتیکو مادرید چطور است؟
    من یک قرارداد 5 ساله بسته ام که سال به سال شرایط ویژه ای دارد. قرار است یک سال در تیم امید آتلتیکو باشم اما می توانم در صورت صلاحدید دیه گو سیموئنه به در تیم بزرگسالان بازی کنم اما از سال بعد رسما به تیم بزرگسالان می پیوندم.اینجا زمانی که تیم های اروپایی با هم بازی می کنند همه تیم های رده سنی شان یعنی نوجوانان و جوانان و امید با هم بازی می کنند و این خیلی شرایط خوبی را نصیب من می کند.
    پس تا سال 98 در اسپانیا هستی...

بله، تا سال 98 دراسپانیا هستم.البته قرارداد آپشن ها و آفرهای زیادی دارد و شرایط انتقال به تیم های دیگر هم وجود دارد و باشگاه می تواند درآمدزایی کند.
    در واقع تو در تیم دوم آتلتیکو مادرید هستی که پشتوانه تیم اول است؟
    تا حدودی می شود گفت که اینطور است اما بازیکنان تیم دوم شرایط بازی در تیم اول را هم دارند. مثل لیگ برتر که بازیکنان تیم امید یک تیم لیگ برتری، بعضی وقتها فرصت می کنند که در تیم اصلی لیگ برتری بازی کنند.
    بارسا و رئال اگر تو را بخواهند و پول خوبی بدهند، آتلتیکو مسلما تو را به آنها می دهد...
    قدرت این تیم الان در حد بارسا و رئال است ودیدید که سال گذشته چه بلایی سر بارسا و رئال آورد. قدرت آتلتیکو الان حتی از بارسا و رئال هم بیشتر است. دیدید که در سوپر کاپ چه بلایی سر رئال آورد. یا فصل گذشته با تیم مسی چه کار کرد.اینجا شرایط خیلی سخت است.باید خیلی تلاش کنم تا بتوانم خودم را ثابت کنم.امیدوارم مردم من رادعا کنند تا بتوانم برای نام ایران افتخار بیاورم.
    آرزویت این است که مقابل بارسا و رئال بازی کنی؟فرض کن سیموئنه بگوید سعید تو باید امروز به عنوان هافبک دفاعی جلوی مسی یا رونالدو را بگیری...
    آرزویم که هست اما آرزویم هست که بتوانم یک روز در ترکیب فیکس آتلتیکو مادرید بازی کنم. گرفتن مسی و رونالدو کار سختی است اما شدنی است. دیدید که بازیکنان تیم ملی در جام جهانی در بازی مقابل آرژانتین مقابل مسی و دی ماریا و دیگران ایستادند و اگر بدشانسی گریبانمان را نمی گرفت، شاید با آرژانتین مساوی می آمدیم بیرون یا حتی اگر ضربه سر دژاگه و قوچان نژاد گل می شد بازی را می بردیم.
    از قطر و کویت هم پیشنهادهای نجومی داشتی؟
    چطور؟
    عجیب است که به خاطرپول زیاد به این کشورها نرفته ای...
    من خیلی جوانم و هنوز خیلی فرصت دارم که بخواهم به پول برسم من می خواهم فوتبالم پیشرفت کند.چون درهمین اروپا می شود پیشرفت کرد و اتفاقا شما که از درآمد می گویید پول بیشتری از امارات و قطر و کویت گرفت اما من همانطور که گفتم هدفم پول گرفتن نیست. هدفم این است که فوتبالم پیشرفت کند.
    قراردادت شامل چه چیزهایی است؟
    قرارداد خیلی کامل است. البته من مدیربرنامه دارم و او همه چیز را تنظیم کرده و پدرم درجریان است.
    درباره خانه و هتل پرسیدیم اما مثلا مسایل آموزشی و تحصیلی در قراردادت گنجانده شده؟
    بله،قرار نیست که ترک تحصیل کنم. اینجا درس هم می خوانم. شما نگران نباش! (می خندد)
    این ماجرای سن قانونی که می گویند چیست؟ می گویند تا 18 ساله نشوی نمی توانی برای تیم بزرگسالان بازی کنی...
    این قانون نیست و فوتبال سن و سال نمی شناسد. من گفتم که اگر سرمربی تیم اصلی آتلتیکو مادرید تشخیص بدهد من می توانم برای این تیم در لالیگا و یا لیگ قهرمانان اروپا بازی کنم. چه بسا که در تیم زیر 23 سال در چمپیونز لیگ برای آتلتیکو بازی خواهم کردو همین امسال قرار است این اتفاق بیفتد. البته اگر در ترکیب اصلی قرار بگیرم.اینکه اول باید در تیم زیر 23 سال اتلتیکو مادرید بازی کنم و بعد از آن در تیم بزرگسالان بازی کنم یک عرف محسوب می شود. همه چیز به نظر دیه گو سیموئنه بستگی دارد.

تم
    رینات چطور است؟
    تمرینات تیم خیلی سخت است. ما در کنار بزرگسالان تمرین می کنیم و دیه گو سیموئنه شخصا نظارت می کند و تمرینات را نگاه می کند. اما من انگیزه های زیادی برای نشان دادن خودم دارم.
    در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در میانمار که مقدماتی جام جهانی 2015 نیوزلند محسوب می شود شرکت می کنی؟
    اگر دعوت شوم حتما در خدمت علی دوستی مهر خواهم بود.
    دلت برای کسی تنگ نشده؟
    دلم برای خانواده و دوستانم به خصوص مادرم خیلی تنگ شده، غربت خیلی سخت است اما برای پیشرفت فوتبالم لازم است که این سختی ها را بکشم.

منبع: هفته نامه چلچراغ

ویرایش توسط ADEL.GH.K : 4th September 2014 در ساعت 14:26

همیشه تو قلب ما جا داری کاپیتان

2. 6 کاربر مقابل از ADEL.GH.K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ali_@sghar (4th September 2014), Mohammadreza (4th September 2014), oscar (4th September 2014), RaMiN (4th September 2014), V a H i D (4th September 2014), عادل شیش اتیشه (4th September 2014)

نام واقعی
    عادل
    استاتوس
    من عاشقم مرا غم سازگاراست تو معشوقی تورا با غم چه کار اس
    شغل و حرفه
    دانش اموز/ویرایشگر قالب و بنر ساز
    بازیکن محبوب
    Nilson correa
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Brazil
    تشکر شده 974 بار در 362 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    من 99درصد به شما قول میدم ابن پرسپولیسی هستش

4. 3 کاربر مقابل از عادل شیش اتیشه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ADEL.GH.K (4th September 2014), ali_@sghar (4th September 2014), RaMiN (4th September 2014)

نام واقعی
    علی اصغر
    استاتوس
    .
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Spain
    تشکر شده 11,027 بار در 3,443 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 31 تاپیک

6. کاربر مقابل از ali_@sghar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ADEL.GH.K (4th September 2014)

نام واقعی
    محمدرضا
    استاتوس
    پرسپولیس یعنی زندگی
    شغل و حرفه
    دیوونه ی پرسپولیس
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Chelsea | NetherLand
    تشکر شده 13,208 بار در 2,574 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 68 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط عادل شیش اتیشه نمایش پست ها
    من 99درصد به شما قول میدم ابن پرسپولیسی هستش
    محصول آکادمی باشگاه استقلاله!
    نوجوانان و جوانانش راتواستقلال بوده،پارسالم اول فصل ازاستقلال رفت ملوان!

خداحافظ 24 ابدی

8. 3 کاربر مقابل از oscar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ADEL.GH.K (4th September 2014), Amir_Ali (4th September 2014), RaMiN (4th September 2014)

نام واقعی
    عادل
    استاتوس
    3 10 10
    شغل و حرفه
    دانشجوی بازنشسته
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Brazil
    تشکر شده 7,296 بار در 2,406 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 67 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط oscar نمایش پست ها
    محصول آکادمی باشگاه استقلاله!
    نوجوانان و جوانانش راتواستقلال بوده،پارسالم اول فصل ازاستقلال رفت ملوان!
    حالا یه غلطی کرده در گذشته رفته استقلال . انقدر گذشته ی ننگینشو یادمون نیار . تو همش باید این گذشتشو بزنی تو سرش

همیشه تو قلب ما جا داری کاپیتان

10. کاربر مقابل از ADEL.GH.K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

RaMiN (4th September 2014)

کلمات کلیدی این موضوع