پرسپوليس نه تاکتيک دارد نه آمادگي بدني

ضيا عربشاهي پيشکسوت پرسپوليس که طبق ادعاي خودش با 14 سال بازي در اين تيم يکي از پرثبات ترين بازيکنان تاريخ پرسپوليس محسوب مي شود معتقد است که اخراج دايي فعلا راه حل مناسبي نيست.

عربشاهی در گفت و گو با "ورزش سه" بیان کرد: من نمیدانم دلیل تعویض محمد نوری چه بود؟ پرسپولیس در نیمه اول با یک گل به رختکن رفت اما وقتی در نیمه دوم وارد زمین شد 3 گل دریافت کرد و این یعنی اینکه ما نیمه مربیان را به حریف واگذار کردیم. تعویض نوری اشتباه فاحشی بود که از سوی کادرفنی پرسپولیس رخ داد. نوری جزو 3 بازیکن اول طراح و بازی ساز فوتبال ایران است

اما وقتی که او را تعویض می کنند یعنی اینکه درک و شناخت درستی از نوع و نحوه بازی او و تیمشان ندارند.

عربشاهی اضافه کرد: من هفته قبل در تمرین پرسپولیس بودم و عملا دیدم که این تیم مشکل بدنی و هوازی دارد. این ها واقعیتی است که باید برای رفع آن تلاش کرد نه اینکه بگویند آقایان نمی فهمند و چیزی سرشان نمی شود ما در حال حاضر با استقلال 10 امتیاز اختلاف داریم و فقط و فقط با بدن های آماده می توان این اختلاف امتیاز را جبران کرد.

سرمربی تیم نونهالان پرسپولیس معتقد است به غیر از مشکل بدنی

مشکلات تاکتیکی نیز دامن گیر این است، عربشاهی می گوید: پرسپولیس یک نواخت بازی میکند، همانطور که گفتم من سر تمرین بودم و دیدم تمریناتی که این تیم انجام میدهد دقیقا تمریناتی است که تیم نونهالان آن را مرور می کند، در حالی که سرمربی تیم بزرگسالان پرسپولیس باید به روزتر از منی باشد که در تیم نونهالان کار می کنم. پرسپولیس 40 میلیون هوادار دارد و نباید همین طور الله بختکی وارد زمین شد و از بردن پیروزی حرف زد. اینکه آقای گل جهان باشی یک طرف است

اما طرف دیگر این است که بتوانی مشکلات تیم را برطرف کنی و انتقادپذیر باشی. مشکل پرسپولیس این است که یک نواخت بازی می کند و هیچ کار تاکتیکی در آن دیده نمی شود.

عربشاهی در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا باید دایی را عوض کرد یا نه بیان کرد: اولا که قیمت قرارداد آقای دایی بالاست و عوض کردن او به این سادگی ها نیست ضمن اینکه من معتقدم حالا زود است که او را عوض کنند.

شما ببینید ما صبا را بردیم 30هزار نفر دیروز به ورزشگاه آمدند تا پرسپولیس را ببینند پس اگر پرسپولیس نتیجه بگیرد مردم برای تشویق و حمایتش می آیند چون فوتبال را خوب می فهمند پس به همین خاطر باید بهانه ها را کنار گذاشت و با قدرت و کار بیشتری برای این مردم دل سوزاند.