شرکتهاي نايک و آديداس توپهاي جديدي براي مسابقات ليگهاي اروپايي طراحي کردهاند و از تکنولوژي روز در ساخت آنها بهره بردهاند.

نزدیک شدن به شروع لیگ قهرمانان اروپا و لیگ برتر انگلیس، توپهای جدیدی برای این دوره از بازیها طراحی و ساخته شدهاند. توپ جدید طراحی شده برای لیگ برتر توسط شرکت نایک طراحی شده و Nike Ordem Football نام دارد. سه طراحی متفاوت از این توپ وجود دارد که در لیگ برتر، سری A و لالیگا مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

به گزارش ایسنا، طراحی از این توپ که آبی رنگ است در لیگ برتر استفاده خواهد شد. این توپ تکههای آبیرنگ و سیاه رنگ دارد و خطهای آن سبز است.

نایک برای طراحی این توپ از تکنولوژیهای رادار استفاده کرده و رنگهای آن طوری طراحی شدهاند که توپ راحتتر دیده شود. تکههای سیاه و آبی در کنار هم باعث میشود که وقتی توپ بر روی هواست راحتتر برای فوتبالیست قابل تشخیص باشد.

یکیدیگر از خصیصههای این توپ کروی بودن کامل آن است. این مساله باعث میشود که توپ سریعتر حرکت کند و ضربههای آزاد از راه دور بهتر زده شوند.

بدین ترتیب فوتبالیستها بهتر میتوانند به قوهی بینایی خود اعتماد کنند و راحتتر میتوانند ضربهها را در ذهن خود شبیهسازی کنند.

این توپها از سه لایه مواد ترکیبی ساخته شدهاند که جنس آنها از فوم نیتروژن است. جنس این توپها به شکلگیری بهتر آنها کمک میکند. این توپ 150 دلار قیمت دارد.

توپ جدید لیگ قهرمانان اروپا نیز Adidas finale نام دارد. این توپ از رنگهای قرمز، نارنجی و سفید تشکیل شده و شبیه به توپ قبلی لیگ قهرمانان است.

سطح این توپ بسیار یکپارچه است که باعث میشود ضربهها بهتر زده شوند. این توپ نیز 150 دلار قیمت دارد.