پول و پاداش، دوای این درد نیست!
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: پول و پاداش، دوای این درد نیست!

 1. #1


  محل سکونت
  ...
  نام واقعی
  24 ابدی
  استاتوس
  24 ابدی
  شغل و حرفه
  .
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Germany
  نوشته ها
  7,935
  تشکر
  24,878
  تشکر شده 17,577 بار در 6,034 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 52 تاپیک

  پول و پاداش، دوای این درد نیست!

  بازیکنی که به خاطر پول، یک هفته پیش از دربی اعتصاب میکند، چطور میتواند پول نگیرد و حامی مدیرعامل هم باشد؟
  این پولی که پرسپولیسیها به خاطرش به جان هم افتادهاند، بهانهای بیش نیست. دعواهای اول فصل را که یادتان نرفته؟ چه بهانهای بهتر از «پول» میتوانست تا امروز آن را کش بدهد؟ وگرنه که داستان اصلا چیز دیگری است. فراتر از پول ندادنهای باشگاه و چکهای اسپانسر که یکی یکی برگشت میخورند. اینها فقط بهانهاند برای کم نیاوردن مقابل طرف دیگر دعوا و سپَری که فقط به وقت پیروزی دستگیر میشود.
  همین پول را بهعنوان سرنخ در دست بگیرید و برگردید به رُستنگاه داستان. به جایی که اولین دوئل هیاتمدیره با دایی و رحیمی را تماشاگر بودیم. به روزهایی که هیاتمدیره جستوجوگر بیراههای شده بود تا علی دایی را در کناره آنجا بگذارد و سرمربی دلخواهش را بر جای او بنشاند. مدیرعامل- که آنقدرها هم قدرتمند به نظر نمیرسید- اما سینهاش را سپر کرد و علی دایی و اختیارهایش را در پناه خود گرفت که اگر او نبود، امروز نیمکت پرسپولیس را هم در قرق تفکرات منحصر به فرد این مربی نمیدیدیم.
  به لطف حمایتها و البته تهدیدهای مدیرعامل، علی دایی امروز همه کاره پرسپولیس است و شاید دیگر فرصتی بهتر از این دست ندهد که او بتواند اتفاقهایی را که پیشتر بیپاسخ گذاشته بود، تلافی کند. آقای سرمربی آن روزها در سکوت به یارکشی سرگرم بود و حالا هم دارد داستان پرماجرای پولهای سرگردان باشگاه را مدیریت میکند؛ بی آنکه حرفی دراینباره به زبان آورده باشد!
  او سکوت کرده و حرفهایش را گذاشته در دهان بازیکنان. بازیکنانی که شاید در زمین فوتبال بازیگران قابلی به نظر نیایند اما اینجور بازیها را خوب بلدند. آنها امروز برای «علی دایی» بازی میکنند؛ به نام پرسپولیس اما برای علی دایی که نمیخواهد این دعوا را به مدیران بالادستیاش در پرسپولیس ببازد.
  آقای سرمربی همین دو پیروزی ناچیز پرسپولیس را به دست گرفته و از آن شمشیری ساخته برای تاختن به مخالفانش در هیاتمدیره. وگرنه چه دلیلی داشت که بعد از بازی با صبا و در حالی که پرسپولیس تازه دومین پیروزی فصلش- دو پیروزی در ۶ بازی- را مزه مزه میکرد، بازیکنانش اینگونه سر به عصیان بردارند و به مدیران باشگاه- شما بخوانید مخالفان سرمربیگری دایی- بتازند؟
  برای حمایتهای تکراری و البته عجیب همین بازیکنان از مدیرعامل چه توجیهی هست؟ بازیکنی که به خاطر پول، یک هفته پیش از دربی اعتصاب میکند، چطور میتواند پول نگیرد و حامی مدیرعامل هم باشد؟ آن هم مدیرعاملی که نه برای پرسپولیس پول آورده و نه حتی آنقدر قدرت داشته که بتواند تقسیم پولهای پرداختی اسپانسر بین بازیکنان را مدیریت کند!
  این حاصل یارکشی هوشمندانه اول فصل است دیگر. حالا دیگر پرسپولیس در درجه سوم اهمیت است و مهمتر از آن، تیم بازیکنان و مدیرعامل که پشت علی دایی صف کشیدهاند و مقابلشان هیاتمدیره – به پشتوانه اسپانسر- ایستاده است. اسپانسر یک خط در میان پول میدهد، هیاتمدیره بدحسابیهای اسپانسر را ماستمالی میکند و مدیرعامل و بازیکنان هم جز غرولندهای هر روزه به خاطر بیپولی حرفی بر زبانشان نمیچرخد. تا پیش از این البته همان هم به صحبت وادارشان نمیکرد اما حالا که از قعرنشینی رهیدهاند، زبان باز کرده و یکریز از بیپولی مینالند.
  شما باور میکنید که این بازیکنان پول نگرفته باشند؟ اگر اینطور است چرا پیشتر صدای اعتراضشان را نمیشنیدیم؟ نه مگر همین پول میتوانست بهترین بهانه باشد برای توجیه ناکامیهایشان؟ پس چرا برای ایستادن مقابل انتقادها به آن تکیه نمیکردند؟ سادهلوح نیستیم اگر باور کنیم در تمام روزهای ناکامی به خاطر آرامش پرسپولیس پشت دیوار سکوت سنگر گرفته بودند؟ سادهلوحی این است که ادعای رییس هیاتمدیره باشگاه در مورد پرداخت ۹ میلیاردی به بازیکنان و مربیان پرسپولیس به باورمان ننشیند.
  حمیدرضا سیاسی نتوانست بیش از این سکوت کند و در تازهترین مصاحبهاش گفته: «بازیکنان اشتباه میکنند که گفتهاند بابت قرارداد فصل جدیدشان پولی نگرفتهاند. آنها به اندازهای که باید، پول گرفتهاند و اگر لازم باشد لیست پرداختیهایمان به آنها را اعلام میکنیم. درست نمیدانم چه کسی چند درصد قراردادش گرفته اما میدانم تا حالا نزدیک به ۹ میلیارد تومان به بازیکنان و کادر فنی پرداخت شده است.»
  ۹ میلیارد؛ یعنی تقریبا ۸۰ درصد از آن پولی که اسپانسر تا اینجای کار در اختیار باشگاه گذاشته است. پرسپولیس ۹ میلیارد تومان به بازیکنانش داده و آنها مدعیاند که یک ریال هم نگرفتهاند. حال آن که به گفته باشگاهنشینها، تمام بازیکنان و مربیان پرسپولیس ۳۰ درصد از پول قراردادهایشان را بابت قسط اول دریافت کردهاند. چیزی بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان سهم هر بازیکن و بسته به رقم قراردادهایشان اما از آنجا که هنوز ۱۰، ۱۵ درصد از پول فصل پیش خود را از باشگاه طلبکارند، تمام دریافتیهای خود را نوشتهاند به پای مطالبات فصل پیش.
  وگرنه چه دلیلی دارد که فقط بازیکنان قدیمیتر تیم علیه بیپولی باشگاه مصاحبه کنند؟ چرا تازهواردها- غیر از دغاغله که او هم تا امروز ۱۵۰ میلیون تومان پول گرفته اما با معترضان همراه شده- حرفی از پول بر زبانشان نیست؟ حتی محمد پنجعلی که پیشتر میگفت پرسپولیسیها امسال یک ریال هم کاسب نبودهاند، دیروز تایید کرد که تمام بازیکنان دریافتی داشتهاند اما نمیداند که این دریافتیها مربوط به این فصل است یا فصل پیش. درست مثل علیرضا رحیمی که میگفت: «بچهها بخشی از پول قراردادهای خود را از باشگاه طلبکارند اما بازیکنی نداریم که امسال کلا پول نگرفته و از فصل پیش هم طلبکار باشد!»
  این بازیکنان حتی پاداش دو پیروزیشان- هر پیروزی ۵۰۰ هزار تومان- را گرفتهاند و باز معترضاند. جالبتر از همه اما سکوت علی دایی و دستیاران اوست که درباره پول حتی یک کلمه هم به زبان نیاوردهاند. هنوز از یاد نبردهایم مصاحبههای فصل پیش آنها را که از بیپولی مینالیدند. امروز هم اگر مُهر سکوت بر لب زدهاند، برای این است که قراردادهای فصل پیششان تسویه شده و ۳۰ درصد از قراردادهای امسالشان را هم گرفتهاند. مشکل آنها اما پول و پاداش نیست. درد پرسپولیس، یکهتازی آقای سرمربی است و مدیر و بازیکنانی که اختیارشان را به دست او سپردهاند.
  دعوا بر سر این است که اسپانسر، دایی و رحیمی را نمیخواهد و برای پرسپولیسشان از جان و دل خرج نمیکند. برای همین است که هیچ کدام از چکهایش سر وقت پاس نشده. مثل همین چک آخر که موعدش را از پنجشنبه به شنبه دو روز بعد منتقل کردند و باز هم اتفاقی برایش نیفتاد. این هم اما چیزی نیست که نگرانی اعضای هیاتمدیره را باعث شود. اتفاقا آنها دلخورند که چرا بدقولیهای اسپانسر رسانهای میشود!
  این گلایهای است که مهدی خواجهوند فعالترین عضو هیات و سخنگوی باشگاه پرسپولیس دربارهاش میگوید: «من در جریان ریز اتفاقات مالی باشگاه نیستم اما پاس نشدن چک اسپانسر بحثی نیست که رسانهای شود و نباید آن را تا این حد بزرگ جلوه داد. کار سیستم اداری و مالی باشگاه به شکل مطلوبی پیش میرود و اگر هم مبلغی در حساب اسپانسر نباشد، آنها خودشان روند قانونی را طی خواهند کرد. البته قطعا مشکلاتی وجود دارد و ما آن را نفی نمیکنیم اما ما بر خلاف ادعای بازیکنان تقریبا همه مطالبات فصل پیش آنها را تسویه کردهایم و پول که برسد، مابقی پولشان را هم میدهیم.»
  آقای مدیرعامل هم طبق معمول زمان میخرد و ما را مینشاند به انتظار روزهای نیامده: «فعلا که چک اسپانسر نقد نشده اما مشکلی نیست و انشاءا… نقد میشود. فقط کمی به ما زمان بدهید.» اگر واقعا مدیرعامل راست میگوید و مشکلی از این بابت نیست، پس مصاحبههای هماهنگ شده بازیکنان چه دلیلی میتواند داشته باشد؟ رحیمی میتواند همین زمانی را که از رسانهها طلب کرده، از بازیکنان که اتفاقا حامیاش هم هستند، بخواهد و پول که رسید، حق آنها را بگذارد کف دستشان. دیگر چه نیازی است به این همه داد و بیداد؟ چه نیازی هست که بازیکنان چُو بیندازند که برای پرداخت پول، مدیرعامل دنبال اسپانسر جدید است؟
  علیرضا رحیمی البته همه شنیدههایمان در این مورد را دروغ خوانده و مدعی شده که اسپانسر جدید اصلا وجود خارجی ندارد: «این موضوع را تکذیب میکنم. هیچ اتفاق تازهای در این حوزه نیفتاده است. شرکت بهنام پیشرو کیش اسپانسر پرسپولیس است و با وجود پرداختهای کم و بیشاش، به همکاریمان ادامه میدهیم.» آقای مدیرعامل اما حاضر نشد درباره نشست تازهاش با معاونان وزیر ورزش که میگفتند برای قطع همکاری با اسپانسر است، حرفی بزند.
  علیرضا رحیمی باز هم میتواند همه را بپیچاند و گفتههای پیشین خود را تکذیب کند و بگوید: «مشکلی وجود ندارد» اما واقعیت این است که چک دو میلیارد تومانی اسپانسر باشگاه پرسپولیس- همانی که قرار بود پنجشنبه نقد شود و بعد تا شنبه برای نقد شدنش مهلت گرفتند- برگشت خورده و پرسپولیس هم آه در بساطش نیست. برای همین دیروز صبح برای اسپانسر نامه نوشت- خود مدیرعامل این نامه را نوشت- و آن را ضمیمه چک برگشتی کرد تا خود اسپانسر برای گذر از مشکلات مالی باشگاه راهکاری بیندیشد. اسپانسری که مدعی شده فعلا بیپول است و شایعهها میگفتند نامهای که از پرسپولیس برایش رسیده، تهدیدی است به شکایت و امضای مدیرعامل و رییس هیاتمدیره باشگاه را هم در خود دارد.
  سیاسی اما این نامه را هم مثل ادعای بازیکنان رد کرده و میگوید: «تا این لحظه هیچ شکایتی از طرف باشگاه پرسپولیس علیه اسپانسر صورت نگرفته و خاطر جمع باشید که قرار هم نیست چنین اتفاقی رخ بدهد. اگر قرار باشد شکایتی صورت بگیرد من هم باید شکایتنامه را امضا کنم که تا امروز چنین کاری نکردهام. از برگشت خوردن چک دو میلیاردی اسپانسر و تغییر تاریخ آن هم اطلاعی ندارم اما شاید دست اسپانسر خالی است. متأسفانه اسپانسر هیچ سودی از باشگاه نبرده و من باید صدای اسپانسر را هم بشنوم. باشگاه پُر از مشکل است و همه جلوی پای اسپانسر سنگ میاندازند اما در کل مجموع شرایط خیلی هم بحرانی نیست.»

  منبع: روزنامه ایران ورزشی


 2. 2 کاربر مقابل از UniQue عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Amir_Ali (7th September 2014), Love2013 (7th September 2014)

 3. #2


  محل سکونت
  ...
  نام واقعی
  24 ابدی
  استاتوس
  24 ابدی
  شغل و حرفه
  .
  بازیکن محبوب
  Mahdi Mahdavikia
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Germany
  نوشته ها
  7,935
  تشکر
  24,878
  تشکر شده 17,577 بار در 6,034 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 52 تاپیک
  up


مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا