البته که علی دایی مقصر همه تلخی های امروز پرسپولیس نیست. بیشتر از او، مدیری تقصیر دارد که با آن عهدنامه عجیب و غریب- شما بخوانید قرارداد سه ساله- پرسپولیس را در اختیار علی دایی گذاشت یا آن دیگری که برای شنیدن انتقادها از این مربی گوش شنوایی ندارد و مدیریتش را «علی دایی» مدیریت می کند!
علی دایی مقصر نیست. هست اما نه به اندازه علیرضا رحیمی که قطعا تا امروز حتی در صحبت های دوستانه اش با علی دایی سراغی از پرسپولیس نگرفته و مطمئنا یک بار هم از او نپرسیده که این پرسپولیس چرا نتیجه نمی گیرد. مهم نیست که فوتبال بازی کردن را بلد نیست. چه اهمیت دارد که در هر بازی چند تا موقعیت داشته باشد وقتی مهاجمانش گلزن نیستند؟

آقای مدیرعامل می تواند همچنان پشت علی دایی- که در واقع انتخاب اجباری او بوده- بایستد و در مقابله با انتقادها سپر او باشد اما همزمان، نتیجه هم بخواهد. می تواند هر روز چند ساعت از وقت مدیریت بی حاصلش را در ورزشگاه درفشی فر بگذراند و در رسانه ها از علی دایی حمایت کند اما از او فوتبال هم بخواهد، نتیجه هم بخواهد. می تواند همین نشست های مخفیانه را همچنان با علی دایی داشته باشد و به جای تعریف و تمجیدهای همیشگی و به درد نخور به او اولتیماتوم بدهد، برایش مهلت تعیین کند یا هر جور که شیوه مدیریتش می طلبد، به او انگیزه بدهد. مهم نیست که علیرضا رحیمی چند سال در فلان فدراسیون و فلان باشگاه مدیریت کرده. مهم این است که شیوه مدیریتی او تا امروز به کار پرسپولیس نیامده.

پرسپولیس 7 تا بازی انجام داده و 7 گل خورده. گل های زده و امتیازهایش هم مشترکا روی عدد 9 ثابت مانده اند. همین دو روز پیش به ضعیف ترین تیمی که از تراکتورسازی در ذهن داریم باختند اما تا امروز آقای مدیرعامل حتی یک بار هم به خودش زحمت نداده که با جدیت مقابل علی دایی بایستد و او را به خاطر نتایج افتضاح و ناامیدکننده تیمش توبیخ کند. توبیخ هم نه، فقط از او جواب بخواهد.

رحیمی تا امروز باشگاه پرسپولیس را با افکار علی دایی مدیریت کرده و همین که خود را در سنگر او می بیند، برایش کافی است. علی دایی زیاد اشتباه می کند اما بیشترین تقصیر متوجه مدیرعاملی است که مثل کوه پشت همه تصمیم های اشتباه او ایستاده و در واقع آنجا
سنگر گرفته است. علیرضا رحیمی به جای اینکه مدیریتش را به رخ بکشد و «پرسپولیس» را از دایی طلب کند، کناره گرفته و شاید هم از یاد برده که امروز مدیرعامل پرسپولیس است و مسوول همه اتفاق های این باشگاه.

البته که حمایت، اصلی ترین نیاز امروز پرسپولیس است اما به شرطی که سرمربی از بابت جایگاهش مطمئن نباشد. چیزی که اتفاقا رحیمی بر آن اصرار دارد. بازی با تراکتورسازی تمام شده بود و پرسپولیسی ها در رختکن بودند که یک تماس تلفنی، عصبانیت علی دایی را فرو نشاند. آن سوی خط، علیرضا رحیمی بود که تماس گرفته بود تا به دایی اعلام کند که هیچ خطری تهدیدش نمی کند و او می تواند با قدرت به کارش ادامه بدهد: «همه دیدند که حق پرسپولیس، پیروزی در این بازی بود و با عملکردی که تیم داشت من اطمینان دارم امتیازهای از دست رفته بزودی جبران خواهد شد. همچنان با قدرت به کارت در پرسپولیس ادامه بده و خیالت راحت باشد. من پشتت ایستاده ام و همه جوره حمایت ات می کنم.»

علیرضا رحیمی ما را به یاد این مثل کهنه می اندازد که می گوید اگر می خواهی کسی را تخریب کنی، از او بد دفاع کن! و حالا مدیرعامل پرسپولیس همین شیوه را در قبال علی دایی در پیش گرفته. او با حمایت های نابجایش علی دایی را خراب می کند و بی تفاوتی هایش نسبت به نتایج پرسپولیس هم بیش از همه این تیم را به قهقرا خواهد برد.