چهل ویکمین سالروز خاطره دربی معروف سال 52 با حضور دبیرکل فدراسیون فوتبال برگزار شد.

کانون مشوقین باشگاه پرسپولیس یاد و خاطره پیروزی 6 بر صفر پرسپولیس مقابل استقلال در 16 شهریور 1382 را گرامی داشت و به همین منظور مراسمی را برگزار کرد. در این مراسم مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال در کنار مشاور وزیر صنعت حضور داشت. همچنین افرادی چون همایون بهزادی، علی پروین، حمید جاسمیان، ضیا عربشاهی، رحیم یوسفی، محمد صادقی و جمعی دیگر از پیشکسوتان پرسپولیس حضور داشتند. داریوش خواجه نوری، خواننده ترانه پرسپولیس نیز در این مراسم آهنگ هایی را اجرا کرد.

به همین مناسبت ظهر امروز مراسمی برای سالگرد آن بازی معروف در تهران برگزار شد توسط کانون مشوقین باشگاه پرسپولیس برگزار شد.

این مراسم در یک رستوران سنتی برگزار شد و هزینه هایش نیز توسط شرکت درسا تامین گردید. مسئولان برگزاری این مراسم از برخی پیشکسوتان استقلال نیز دعوت کرده بودند که البته آنها از حضور در آن عذرخواهی کرده و به نوعی سر باز زدند.

از حاشیه های مراسم سالگرد 6 تایی ها می توان به نصب یک بنر با تصاویر بازیکنان دربی سال 1352 اشاره کرد. همچنین بنر دیگری نیز وجود داشت که در آن تصویر تیم هایی که تاکنون پرسپولیس به آنها 6 گل زده، قرار گرفته است. ضمن اینکه تصویر احمدپور و نفر، دو خبرنگار ورزشی که چندی قبل از دنیا رفتند نیز دیده می شود.

مراسم با بیان تاریخچه ای از دربی سال 52 توسط مهدی حدادپور پیگیری شد و در ادامه نیز جاسمیان و بهزادی خاطراتی از آن دیدار را عنوان کردند.