هورمون درمانی اتفاقی که توانست از یک بچه معمولی یک نابغه بسازد و اگر هورمون درمانی نبود شاید اصلا دنیای فوتبال بازیکنی به نام مسی را نمیدید.02-20-messi1.jpg
نیلوفر کنگرانی-در پشت صحنه زندگی مسی چه گذشته است؟ این سوالی است که شاید با مستندی که درباره این بازیکن ساخته شده بتوانیم کمی به جواب دست پیدا کنیم. مصاحبه الکس دی لا ایگلسیا، کارگردان اسپانیایی این مستند را با سایت اسپرت میخوانید:
-فردی مثل شما که اهل فوتبال نیست چطور توانسته فیلمی در مورد مسی بسازد؟ این مساله مثل این است که شما بخواهید فیلمی در مورد رستوران آرزاک(یکی از معروفترین رستورانهای دنیا) بسازید و به شما بگویند باید حتما آشپز باشید. من زمانی که فیلم پردیتا دورانگو را ساختم برای اولین بار به مکزیک رفتم و با این که شناختی از آنجا نداشتم از همه جا عکاسی کردم و اولین تصوراتم را بوجود آوردم. فکر میکنم این روش باعث جذابتر شدن فیلم میشود.

به نظر شما چه کسی بیشترین نقش را در موفقیت مسی داشته است؟

مادربزرگش. مسی اصلا بچه استثنایی نبوده. او یک کودک لاغر و ضعیف بود که پدر و مادربزرگش کمک بسیارزیادی برای پیشرفت او کردند. بخاطر همین است که مسی همیشه قبل از هر مسابقه به مادربزرگش ادای احترام میکند.

چرا مسی و هیچ کدام از اعضای خانواده اش در این مستند حضور نداشتند؟

آنها ابتدا نمیخواستند در این مستند حضور داشته باشند اما بعد از این که یک بار فیلم را دیدند همکاری کردند و حتی خواستند مصاحبه ای با مسی در این مستند داشته باشم که من قبول نکردم بخاطر این که این مصاحبه میتوانست مستند بودن کار من را خراب کند.Alex-de-la-Iglesia-Messi-526x350.jpgچه چیزی در مسی شما را بیشتر از همه چیز تحت تاثیر قرارداد؟
بحث هورمون درمانی مسی. اتفاقی که توانست از یک بچه معمولی یک نابغه بسازد و اگر هورمون درمانی نبود شاید اصلا دنیای فوتبال بازیکنی به نام مسی را نمیدید.

در فیلم هیچ کس در مورد مریضی مسی صحبت نمیکند

بله در فیلم کسی در این مورد صحبت نمیکند. این یک مستند در مورد مسی و کسانی است که دوستش دارند و به بعد فوتبالی زندگی مسی میپردازد نه به بعد زندگی شخصی.
MESSI-2-526x350.jpgمارادونا هم در یک فایل تصویری در فیلم ظاهر میشود.
من دوست داشتم او را در فیلمم داشته باشم اما نشد. به هر حال مارادونا بخشی از تاریخ آرژانتین است و باید به هر نحوی از او در این فیلم یادی میشد