دروازه بان برزیلی پرسپولیس، در دو بازی گذشته این تیم نیمکت نشین بود و در تمرینات یکی، دو روز گذشته نیز شرکت نکرد.

همین مساله سبب شد تا شائبه قهر نیلسون از پرسپولیس روی زبان ها بیفتد. گلر برزیلی که سابقه 7 سال حضور مداوم در لیگ پرتغال را دارد و حالا در سن 35 سالگی، به دنبال فضایی برای بازگشت به ترکیب اصلی سرخپوشان است. جواب های نیلسون به سوالات ما را بخوانید:*شایعه شده با پرسپولیسی ها قهر کرده ای و به این خاطر در تمرینات حضور پیدا نمی کنی. این شایعات را تائید می کنی؟


من نمی دانم چرا باید قهر می کردم؟ به چه بهانه ای؟ مگر دیوانه ام که بدون بهانه قهر کنم؟ این شایعات را کسانی می سازند که دل شان نمی خواهد پرسپولیس به روزهای خوبش برگردد.*پس چرا در روز شنبه، محل تمرین را ترک کردی؟


چشم راستم دچار عفونت شده است. صبح روز بازی با تراکتورسازی تبریز متوجه شدم چشم راستم متورم شده است. تا ظهر همان روز، داخل چشمم کاملا قرمز شده بود، مشخصا یک بلایی سرم آمده که خودم هم نمی دانم ریشه اش از چیست. به همین علت با اجازه کادرفنی، از تمرین تیم به چشم پزشکی رفتم، همین!*اما رفتن تو، این همه حرف و حدیث درست کرد و گفتند با علی دایی به مشکل برخورده ای!


نه هیچ مشکلی بین من و دایی وجود ندارد. هر کدام مسئولیت هایی داریم که طبق آن باید به کارمان ادامه دهیم.*ماجرای صحبت های تو و محمد نوری در لحظه به ثمر رسیدن گل تراکتورسازی روی نیمکت ذخیره ها چه بود؟


داشتیم در مورد بازی حرف می زدیم. موضوع خاصی نبود که بخواهم راجع به آن مصاحبه کنم.*در خصوص سوشا مکانی و عملکردش حرف نمی زدید؟


نه اصلا. من و سوشا رفقای خوبی هستیم و عملکرد او اصلا به من ارتباطی ندارد که بخواهم در موردش صحبت کنم.*احتمال دارد به خاطر این سه گلی که سوشا دریافت کرده، تو دوباره به ترکیب اصلی برگردی. در این خصوص حرفی نداری؟


هر کس توانایی هایی دارد. سوشا از نظر من یکی از بهترین گلرهای ایران است که می تواند سال ها به فوتبالش در باشگاه های بزرگ ادامه دهد ولی من منتظر نیستم که کسی اشتباه کند و به خاطر اشتباه دیگران، به ترکیب اصلی برگردم. فصل گذشته تمام بازی ها را به عنوان بازیکن ثابت به میدان رفتم و عملکرد و کارنامه ام کاملا مشخص است. هواداران هم می دانند که چرا در این فصل در پرسپولیس مانده ام.*فکر می کنی پرسپولیس چه زمانی از بحران خارج شود؟


ما با دو پیروزی به خواسته مان می رسیم. پرسپولیس تیم باشخصیتی است اما بدشانسی ها نگذاشته حرکت مان طبیعی باشد. الان شاید فاصله ما با تیم های صدرجدول زیاد شده باشد ولی شک نکنید آنها امتیاز از دست خواهند داد و این پرسپولیس است که به روزهای خوبش برمی گردد. حتی به عقیده من باید بازی با تراکتورسازی را با برد پشت سر می گذاشتیم ولی به اتفاقات فوتبال باختیم.*مدتی است دیگر به مسائل مالی اعتراض نمی کنی!


در این مورد حرفی ندارم.*علیرضا حقیقی که یک زمانی رقیب تو در پرسپولیس بود، به لیگ پرتغال رفته. به نظر می رسد جای تو با او عوض شده، حقیقی در پرتغال است و تو در پرسپولیس!

حقیقی گلر خوبی است. شاید اختلافاتی میان ما به وجود آمد اما من هرگز مسبب آن اتفاقات نبودم. حالا حضور این بازیکن در لیگ پرتغال که یکی از لیگ های خوب اروپایی است، ثابت می کند حقیقی چه استعداد بزرگی برای فوتبال ایران به شمار می رود. من برایش آرزوی موفقیت می کنم. می خواهم به او بگویم از لحظه به لحظه بازی در پرتغال استفاده کند و چیزهای زیادی بیاموزد.