اسپانیا و مقدونیه در اولین روز دیدارهای مقدماتی یورو 2016، امشب در استادیوم والنسیا در اسپانیا به مصاف یکدیگر میروند.

اسپانیا ظاهری جدید به خود گرفته و دچار تغییرات زیادی شده است. پس از عملکرد بسیار ضعیف در جام جهانی 2014 و شکست مقابل شیلی و هلند و حذف در مرحله مقدماتی، دل بوسکه به دلیل عدم تغییر و نوآوری در سبک بازی تیمش، مورد انتقادات زیادی قرار گرفت.

با خداحافظی کارلس پویول، دیوید ویا، ژاوی و ژابی آلونسو، اسپانیا چهره جدیدی به خود گرفت و بازیکنانی مثل دیگو کاستا، ایسکو، کارواخال، منیر و … به تیم اضافه شدند، همچنین فرناندو تورس، یکی دیگر از ستاره های دوران طلایی اسپانیا نیز به تیم ملی دعوت نشد، جرارد پیکه و آندرس اینیستا نیز مصدومین اسپانیا هستند.

دنیل کارواخال، میکل سن خوسه و رائول گارسیا ، اولین بازی ملی خود را در پیروزی 1-0 مقابل فرانسه تجربه کردند و احتمال تغییرات در ترکیب اسپانیا نسبت به گذشته وجود دارد.

در دیگر سو، مقدونیه که در مقدماتی یورو 2012 و جام جهانی 2014 موفق عمل نکرد، حالا با خبری بسیار بد روبروست. گوران پاندف که به عنوان بهترین بازیکن تاریخ مقدونیه شناخته میشود، از تیم ملی خداحافظی کرده است. به علاوه، آنها نتوانستند در 4 بازی اخیر خود، پیروزی به دست آورند.

یوهاویچ، مهاجم مقدونیه از زمان پیوستن به سوتوف، نتوانسته جایگاهی برای خود پیدا کند در حالی که کوستوفسکی، دیگر مهاجم این تیم، عملکرد خوبی در تیم باشگاهی خود داشته و موفق شد مقابل بلژیک نیز گلزنی کند.
اسپانیا، اوکراین، اسلوواکی، بلاروس، لوکزامبورگ و مقدونیه در گروه سی قرار دارند.