اتاق خواب های زیبا +عکس
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: اتاق خواب های زیبا +عکس

 1. #1


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک

  اتاق خواب های زیبا +عکس  اتاق خواب؛ طبق گفتههای متخصصان خواب و ایدههای موجود در بهداشت خواب، اتاقخوابها باید تمیز، منظم، و عاری از هر گونه عوامل پرتكننده حواس مانند كامپیوتر یا تلویزیون باشد. چنین مكانی در طراحیهایی كه از فضاهای ژاپنی و تعالیم ذن الهام گرفتهاند دیده میشود.

  چیدانه:اتاق خواب؛ طبق گفتههای متخصصان خواب و ایدههای موجود در بهداشت خواب، اتاقخوابها باید تمیز، منظم، و عاری از هر گونه عوامل پرتكننده حواس مانند كامپیوتر یا تلویزیون باشد. چنین مكانی در طراحیهایی كه از فضاهای ژاپنی و تعالیم ذن الهام گرفتهاند دیده میشود.

  حتی اگر طراحی ژاپنی برای شما جذاب نیست، عناصری در این نوع طراحی وجود دارد كه میتوان از آنها استفاده كرد. ویژگیهای مشخصی در طراحی ژاپنی مانند صفحههای شوجی (درها، پنجرهها، و تقسیمكنندههایی كه دارای چارچوبی چوبی و صفحهای از جنس كاغذ مات هستند)، تختخوابهای سكویی، حصیرهای بامبو، و شاخههای درختان وجود دارد. اما ویژگیهای ظریفتری نیز در طراحی ژاپنی وجود دارد كه از آنها میتوان به تقارن، رنگ سیاه، و مواد طبیعی اشاره كرد. این عناصر به سادگی فضا كمك میكنند اما تبدیل به تم اصلی فضا نمیشوند.

  در این مطلب به 10 اتاقخواب اشاره میكنیم كه در طراحی آنها از ذن الهام گفته شده است. برخی از آنها به سبك ژاپنی هستند و برخی دیگر نه. همه این اتاقخوابها ساده، آرامشبخش، و آرام هستند.

  ذن مدرن. این اتاقخوابِ بسیار ساده، بسیار زیبا و مدرن است. وسایل، روتختی، قالیچه، پردهها، و لوستر به این فضا گرما و حسی عاشقانه دادهاند كه در طراحی ژاپنی معمول نیست.

  این اتاقخواب نمونه دیگری از ذن مدرن است. این اتاقخواب غرق در نور است و عناصر چوبی به آن گرمایی خاص و زیبایی لطیفی دادهاند.

  عناصر ژاپنی این اتاقخواب كاملا مشخص هستند: حصیرهای بامبو، صفحههای شوجی، و چراغهای دیواری. حتی بدون این نشانههای مشخص، میتوان از ظرافت و توجه به عناصر طراحی ژاپنی در این اتاقخواب به ریشههای شرقی آن پی برد: تقارن، خطوط ساده، مواد طبیعی، و نظم.

  طراحی این اتاقخواب تركیبی از راحتی و آسایش سبك سنتی با سادگی و تقارن سبك ذن است. نتیجه این تركیب اتاقی دنج و منظم است.

  اتاق خوابی گرم و زیبا. سادگی در طراحی ژاپنی به معنی عدم وجود تزئینات نیست. در طراحی این اتاقخواب از رنگ و طرح استفاده شده است و در عین حال طراحی كلی آن مینیمال است.

  وسایل موجود در این اتاقخواب هیچ پیوندی با عناصر طراحی ژاپنی یا ذن ندارند، اما چیدمان و تم رنگی این اتاق الهامگرفته از طراحی ژاپنی هستند. من عاشق این اتاقخواب هستم.

  دیوارهای چوبی این اتاقخواب را شبیه كلبههای كنار دریاچه كردهاند. اما اگر خوب به چیدمان و عناصر موجود در این اتاقخواب نگاه كنید متوجه عناصر ذن در طراحی آن میشوید.

  اتاقخوابی دیگر كه در طراحی آن از عناصر ذن استفاده شده است. عناصری كه پیوندی با ذن و طراحی ژاپنی در این اتاقخواب ندارند چوبها، رنگهای ملایم، و دیوار به رنگ بژ هستند.

  اتاقخوابی آفتابی و مدرن در كالیفرنیا كه در طراحی آن از عناصر ذن استفاده شده است. در این اتاقخواب منظم و ساده با استفاده از نور آفتاب و گرمای چوب جلوه فوقالعاده زیبایی ایجاد شده است.

  تركیب از سبك تلفیقی و سادگی ژاپنی. در این اتاقخواب میتوان تقارن، نشانههایی از صفحههای شوجی در چراغها، شاخه درختان در طرح لحاف، و سادگی و نظم را به وضوح دید.

  ویرایش توسط *sir amirhossein* : 9th September 2014 در ساعت 15:51


 2. #2


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک
  تختخواب شاید مهمترین قطعه از مبلمان در خانه باشد. در فنگشویی نیز به تختخواب اهمیت زیادی داده میشود.

  چیدانه:تختخواب شاید مهمترین قطعه از مبلمان در خانه باشد. در فنگشویی نیز به تختخواب اهمیت زیادی داده میشود. آیا میدانید كه چگونه باید براساس تعالیم فنگشویی تختخواب خود را انتخاب كنید؟ چه تختخوابی از نظر فنگشویی تختخواب مناسب و خوبی است؟ در این مطلب میخواهیم به این سوالها پاسخ بدهیم.

  این مطلب را به دقت بخوانید، نكات آن را یادداشت كنید، و هنگام خرید به این نكات توجه كنید.  1. سبك و مواد تختخواب

  تشخیص ابعاد تختخوابی كه به آن نیاز دارید كار سادهای است، اما در مورد سبك تختخواب چه؟ و موادی كه تختخواب از آن ساخته شده است؟ آیا باید یك تختخواب چوبی بخرید؟ نظرتان در مورد تختخوابی زیبا با تخته پشتی آهنی چیست؟

  طبیعی است كه در میان گزینههای مختلف كمی سردرگم شوید. با این حال، فنگشویی انتخاب تختخواب مناسب را ساده میكند: بهترین ماده برای تختخواب چوب است.  هر سبك تختخوابی را میتوانید انتخاب كنید، فقط این تختخواب باید فضای كافی در زیر خود برای تنفس داشته باشد. به همین خاطر براساس فنگشویی تختخوابهایی كه در فضای زیرین خود كشو دارند و یا ارتفاع آنها بسیار كم است تختخوابهای خوبی نیستند.  2. تخته پشتی تختخواب

  براساس فنگشویی تختخواب شما حتما باید دارای تخته پشتی مناسبی باشد. بهترین تختههای پشتی از نظر فنگشویی آنهایی هستند كه مستحكماند و از چوب ساخته شدهاند. تختخوابهایی كه دارای تخته پشتی آهنی هستند را انتخاب نكنید، مگر اینكه دلتان برای روزهای خوب گذشته در بیمارستان تنگ شده باشد (شوخی بدی بود).  3.تشك تختخواب و رنگ روتختی

  تشكهای متنوعی در بازار وجود دارند. سعی كنید هوشمندانه تشكی را انتخاب كنید كه بهترین خواب و بیشترین آرامش را برای شما به ارمغان میآورد. هر چه در شب خواب بهتری داشته باشید، در طول روز پرانرژیتر و سرحالتر خواهید بود. تشك دستهدوم نخرید، این كار با تعالیم فنگشویی در تضاد است. بهترین پارچه ها برای روتختی، آنهایی هستند كه به پوست شما آسیب نزنند و با پالت رنگی اتاقخواب شما در هماهنگی باشند. 3. #3


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک
  در این مطلب سریالی 12 مورد از پرسش هایی که هر طراح داخلی باید در مورد آن صحبت کند را در اختیارتان می گذاریم.  برترین ها:بهترین دکوراتور ها دیکتاتور نیستند، و در ضمن توانایی ذهن خوانی نیز ندارند. برای آنکه سلیقه تان را بشناسند به مقداری اطلاعات نیاز دارند.

  می خواهید خانه را تغییر دکور دهید، و می دانید به کمک احتیاج پیدا خواهید کرد پس تصمیم می گیرید یک دکوراتور یا طراح داخلی استخدام کنید. قدم بعدی چیست؟ آیا با نگرانی ناخنتان را می جوید؟

  طراحان معمولا روانشناسان خوبی هستند، زیرا برخی مسایل شخصی تان را در می یابند؛ از علاقه مندی تان و برخی چیزهایی که دوست ندارید، اینکه چطور در خانه تان زندگی می کنید و ... آگاهی می یابند. پس وقتی در جستجوی کاندیدا هستید، مطمئن شوید آن ها سوالات خوبی از شما می پرسند.

  در اینجا 12 مورد از پرسش هایی که هر طراح داخلی باید در مورد آن صحبت کند را در اختیارتان می گذاریم.

  مطلب مرتبط:
  برای طراحی خانه به این سوال ها پاسخ دهید (1)
  سوال مهم دیگری که طراح باید بپرسد: «کارکرد اصلی این اتاق چیست»؟ برای مثال، اگر این اتاق خواب اصلی خانه تان باشد، قطعا کارکرد اصلی آن خوابیدن و استراحت است. اما در این تصویر، تلویزیون نیز عامل مهم دیگری است. از اینرو، در اینجا باید جایی برای مبلمان، تکنولوژی، و فضای کافی برای رفت و آمد در نظر گرفته شود.  برای یک اتاق نشیمن، طراح باید بپرسد آیا این فضا صرفا برای میهمانان در نظر گرفته شده است؟


  یا علاوه بر میهمان، برای دور هم نشستن ها و یا تماشای روزانه تلویزیون مورد استفاده قرار می گیرد؟  و حالا که بحث تلویزیون پیش آمد، سوال هشتم را می آوریم: «صندلی مخصوص تماشای تلویزیون چقدر حائز اهمیت است»؟

  شاید برایتان عجیب باشد که این سوال را جزو 12 سوال اصلی مطرح کنیم. اما تجربه به ما می گوید در طراحی یک اتاق، این مورد از اهمیت بسزایی برخودار است. اگر صندلی مخصوص برای شما چندان مهم نیست، که هیچ! اما اگر برایتان اهیمت دارد سایر وسایل اتاق باید بر اساس تلویزیون و صندلی های مخصوص آن چیده شوند.

  برای مثال، در این اتاق صندلی های راحتی اهمیت بسزایی دارند و شیوه ای که وسایل دیگر با آن هماهنگ شده تحسین بر انگیز است.
  یک سوال مرتبط اما غیر ضروری: «آیا مسئله دیگری وجود دارد که در نظر گرفته شود»؟

  این پرسش مربوط به مواقعی است که مثلا یک شخص مسن به میز عسلی یا صندلی کوتاهی برای بلند شدن احتیاج دارد، یا ضرورت وجود ویلچیر، و یا در نظر گرفتن مسائل آلرژیک و غیره.

  برای مثال، در این اتاق بازی/کار کودک کف لامینت و در های پهن 36 اینچی حرکت ویلچر را آسانتر می کنند.  پرسش بعدی در مورد زمان است. «آیا می خواهید کار همزمان تمام شود و یا در چند مرحله صورت پذیرد؟» اگر می خواهید این پروژه را مرحله به مرحله انجام دهید طراح شما باید بتواند پیشنهاد دهد که ابتدا چه وسایلی باید خریداری شود و کدام وسایل در مراحل بعدی، و بدین ترتیب اتاق از همان ابتدا قابل استفاده خواهد بود.

  برای مثال، در طراحی هوشمندانه این اتاق در مرحله اول دو مبل راحتی و میز قهوه خریداری شده اند، و در مرحله دوم صندلی های مخفی و میز های کوچک قرار داده شده اند.  شاید از سوال بعدی چندان خوشتان نیاید ولی پرسیدن آن ضرورت دارد: «بودجه شما چقدر است؟» مشخص نکردن بودجه باعث می شود در حین کار با معضل های دیگری مواجه شوید. انتظارات شما باید منطقی باشد و طراح شما باید بداند آیا برای شما مقدور است مبلغی را برای خرید چند وسیله غیر ضروری اما زیبا کنار بگذارید؟ و یا مجبور است تنها خریدهای اصلی را انجام دهد.

  و اکنون نوبت شماست تا این سوال را بپرسید: «آیا این بودجه با توجه به خواسته های من، بودجه ای معقول است»؟  یک طراح خوب با شما رو راست خواهد بود. و جواب هایی بدین شکل از او خواهید شنید: «قطعا! این هزینه برای انجام یک پروژه خوب کافی است»، یا، «با این بودجه شروع خوبی می توانیم داشت، اما لازم است برای مرحله بعدی بودجه ای پس انداز کنید»، و یا حتی جواب هایی مثل «فکر می کنم بهتر است دوباره در مورد طراحی و روند کار صحبت کنیم، زیرا انتظارات شما با بودجه تان جور در نمی آید.

  شاید با شنیدن پاسخ طراح ناامید شوید، اما بهتر از آن خواهد بود که در پایان، پروژه ای که باعث هیجانتان می شد، موجب ورشکستگی تان شود.

  اگر بودجه و خواسته تان با هم جور در نمی آید، احتمالا طراح به شما چند پیشنهاد خوب می دهد (مثلا در مورد چگونگی شروع کار، و یا خرید وسایلی که در حد توان مالی شما باشد).

  مثلا طراح می تواند پیشنهاد کند که (با توجه به این بودجه) می توانید ظاهر اتاقتان را با اضافه کردن یک قالیچه، یک صندلی جدید و اضافه کردن چند عدد قاب عکس نزدیک مبلمان تغییر دهید.  فرقی ندارد پروژه مفصل و یا مختصری برای دکوراسیون داشته باشید؛ یک طراحی داخلی یا دکوراتور می تواند به شما کمک کند به نتیجه دلخواهتان برسید و از اشتباهاتی که شاید برایتان سنگین تمام شود خوددادری کنید. اما مطمئن شوید که طراح شما سوالات اساسی را می پرسد. اگر اینگونه باشد شانس اینکه طراحی موفقی داشته باشید و در پایان از نتیجه راضی باشید افزایش می یابد. 4. #4


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک
  اتاق خواب؛ طبق گفتههای متخصصان خواب و ایدههای موجود در بهداشت خواب، اتاقخوابها باید تمیز، منظم، و عاری از هر گونه عوامل پرتكننده حواس مانند كامپیوتر یا تلویزیون باشد. چنین مكانی در طراحیهایی كه از فضاهای ژاپنی و تعالیم ذن الهام گرفتهاند دیده میشود.

  چیدانه:اتاق خواب؛ طبق گفتههای متخصصان خواب و ایدههای موجود در بهداشت خواب، اتاقخوابها باید تمیز، منظم، و عاری از هر گونه عوامل پرتكننده حواس مانند كامپیوتر یا تلویزیون باشد. چنین مكانی در طراحیهایی كه از فضاهای ژاپنی و تعالیم ذن الهام گرفتهاند دیده میشود.

  حتی اگر طراحی ژاپنی برای شما جذاب نیست، عناصری در این نوع طراحی وجود دارد كه میتوان از آنها استفاده كرد. ویژگیهای مشخصی در طراحی ژاپنی مانند صفحههای شوجی (درها، پنجرهها، و تقسیمكنندههایی كه دارای چارچوبی چوبی و صفحهای از جنس كاغذ مات هستند)، تختخوابهای سكویی، حصیرهای بامبو، و شاخههای درختان وجود دارد. اما ویژگیهای ظریفتری نیز در طراحی ژاپنی وجود دارد كه از آنها میتوان به تقارن، رنگ سیاه، و مواد طبیعی اشاره كرد. این عناصر به سادگی فضا كمك میكنند اما تبدیل به تم اصلی فضا نمیشوند.

  در این مطلب به 10 اتاقخواب اشاره میكنیم كه در طراحی آنها از ذن الهام گفته شده است. برخی از آنها به سبك ژاپنی هستند و برخی دیگر نه. همه این اتاقخوابها ساده، آرامشبخش، و آرام هستند.  ذن مدرن. این اتاقخوابِ بسیار ساده، بسیار زیبا و مدرن است. وسایل، روتختی، قالیچه، پردهها، و لوستر به این فضا گرما و حسی عاشقانه دادهاند كه در طراحی ژاپنی معمول نیست.  این اتاقخواب نمونه دیگری از ذن مدرن است. این اتاقخواب غرق در نور است و عناصر چوبی به آن گرمایی خاص و زیبایی لطیفی دادهاند.  عناصر ژاپنی این اتاقخواب كاملا مشخص هستند: حصیرهای بامبو، صفحههای شوجی، و چراغهای دیواری. حتی بدون این نشانههای مشخص، میتوان از ظرافت و توجه به عناصر طراحی ژاپنی در این اتاقخواب به ریشههای شرقی آن پی برد: تقارن، خطوط ساده، مواد طبیعی، و نظم.  طراحی این اتاقخواب تركیبی از راحتی و آسایش سبك سنتی با سادگی و تقارن سبك ذن است. نتیجه این تركیب اتاقی دنج و منظم است.  اتاق خوابی گرم و زیبا. سادگی در طراحی ژاپنی به معنی عدم وجود تزئینات نیست. در طراحی این اتاقخواب از رنگ و طرح استفاده شده است و در عین حال طراحی كلی آن مینیمال است.  وسایل موجود در این اتاقخواب هیچ پیوندی با عناصر طراحی ژاپنی یا ذن ندارند، اما چیدمان و تم رنگی این اتاق الهامگرفته از طراحی ژاپنی هستند. من عاشق این اتاقخواب هستم.  دیوارهای چوبی این اتاقخواب را شبیه كلبههای كنار دریاچه كردهاند. اما اگر خوب به چیدمان و عناصر موجود در این اتاقخواب نگاه كنید متوجه عناصر ذن در طراحی آن میشوید.  اتاقخوابی دیگر كه در طراحی آن از عناصر ذن استفاده شده است. عناصری كه پیوندی با ذن و طراحی ژاپنی در این اتاقخواب ندارند چوبها، رنگهای ملایم، و دیوار به رنگ بژ هستند.  اتاقخوابی آفتابی و مدرن در كالیفرنیا كه در طراحی آن از عناصر ذن استفاده شده است. در این اتاقخواب منظم و ساده با استفاده از نور آفتاب و گرمای چوب جلوه فوقالعاده زیبایی ایجاد شده است.  تركیب از سبك تلفیقی و سادگی ژاپنی. در این اتاقخواب میتوان تقارن، نشانههایی از صفحههای شوجی در چراغها، شاخه درختان در طرح لحاف، و سادگی و نظم را به وضوح دید. 5. #5


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک
  مهمترین عاملی که در طراحی اتاق کودک باید رعایت شود ماندگاری است. بدین معنی که با گذر زمان دائما به تغییر نیاز نداشته باشد.

  بازارخبر:مهمترین عاملی که در طراحی اتاق کودک باید رعایت شود ماندگاری است. بدین معنی که با گذر زمان دائما به تغییر نیاز نداشته باشد. عوض شدن لحظهبهلحظه علایق و سلیقههای کودکان امری طبیعی است.

  کودکان به دلیل رشد سریعی که در اولین دورهای زندگی خود دارند سلیقهها و علایقشان نیز بهسرعت دچار تغییر و تحول میشود و هیچ مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد. اما هرگاه صحبت از طراحی و دکوربندی اتاق بچهها میشود همگام شدن با این تغییرات سریع نه تنها برای والدین سخت و خستهکننده شده بلکه از لحاظ هزینهها هم مشکلاتی را به وجود میآورد.

  برای طراحی و دکوربندی اتاق بچهها باید نکاتی را در نظر گرفت که با گذر زمان و تغییر سلیقه بچهها نیازی به تغییرات اساسی نداشته باشد و همیشه به روز به نظر برسد. در ادامه مطلب به برخی از این نکات و ترفندها اشاره خواهیم کرد.

  وسایلی استفاده کنید که با گذر زمان قدیمی و بیاستفاده نشوند

  هنگامی که قصد تزئین و دکوربندی اتاق کودک را دارید انتخاب ئ استفاده از تخت و وسایل کودکانه بسیار راحت است اما با گذر زمان و بزرگ شدن بچهها مبلمان و وسایل کودکانه زیبایی خود را ز دست خواهند داد و مناسب اتاق کودک نخواهند بود.

  در اینت صورت مجبور میشوید تا مجدداً برای خرید وسایل و مبلمان اتاق کودک به خرید بروید و هزینههای بیشتری داشته باشید. برای این که چنین مشکلی نداشته باشید از همان ابتدا مواردی را برای اتاق بچه انتخاب کنید که با گذر زمان و بزرگ شدن بچه همچنان تازگی خود را حفظ کنند. برای مثال به جای انتخاب یک کمد لباس کوچک برای بچه کمد بزرگتری را انتخاب کنید که تا چند سال بعد جوابگوی حجم البسه بچههای در حال رشد باشد.  از وسایل چندمنظوره استفاده کنید

  استفاده از مبلمان و وسایل چند منظوره یکی از بهترین گزینهها برای طراحی و دکور اتاق کودکان است. به خصوص زمانی که نمیخواهید تغییرات زیادی را در وسایل اتاق بچه بعد از گذشت چند سال و بزرگ شدن کودک انجام دهید. برای مثال نوزادان در ابتدا به فضای خال آنچنانی در اتاق احتیاج ندارند ولی هنگامی که بزرگ میشوند برای بازی به فضای خالی بیشتری نیاز دارند. در این مورد داشتن یک تخت خواب جمع شونده که به یک میز ویا مبل تبدیل میشود گزینه بسیار مناسبی است.

  در مورد خرید قفسه نیز می تاونید به سراغ مدلهایی بروید که قابلیت تبدیل شدن به میز تحریر را نیز داشته باشند تا در زمان مدرسه بتوان از آن استفاده بهینه کرد. در هنگام خرید تخت نیز تا جای ممکن سعی کنید مدلهایی را انتخاب کنید که زیر آنها فضای ذخیره سازی داشته باشد. بعدها با زیاد شدن وسایل و لوازم بدون مصرف مخصوصاً اسباب بازیهای بدون استفاده از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد.  تا جای ممکن المانهای گرانقیمت را محدود نگه دارید

  در طراحی هر قسمت از خانه باید فاکتورهایی را در مورد موارد خاص مانند رنگ اتاق، پوشش کف و طراحی مبلمان در نظر بگیرید که با گذر زمان امتحان خود را پس بدهند. اتاق بچهها نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای مثال بجای انتخاب رنگ آبی و یا صورتی پاستل برای دیوارهای اتاق بچه گزینه ای را انتخاب کنید که ماندگاری و تازگی خود را در دراز مدت نشان دهد وی برای پوشش کف از گزینههایی استفاده کنید که مرسوم و متداول باشد.

  برای اطمینان از متعادل بودن طراحی قیمت معیار خوبی است. اگر مورد انتخابی شما قیمت به نسبت بالایی دارد باید به طور قطع مطمئن باشید که در مدت زمان کوتاه تازگی و استفاده خود را از دست نمیدهد. دکورهای خاص را محدود به لوازم و وسایلی کنید که اگر بعدها قصد تعویض ویا خرید مجدد آنها را داشتید با مشکلی مواجه نشوید.  به طراحی اتاق شخصیت ببخشید

  به گزارش بازارخبر، طراحی اتاق بچه یکی از مواردی در طراحی است که باید تا جای ممکن به آن شخصیت داد. در واقع اتاق بجه ها فضای شخصی آنها بوده و باید نشان دهنده شخصیت آنها باشد. تنها نکته ای که باید در طراحی لوازم و تزئینات اتاق کودک به آن توجه کنید این است که تمرکز خود را بر روی لوازم و وسایلی بگزارید که با گذر زمان بدون مشکلی بتوانید آنها را تغییر دهید و یا تعویض کنید.

  برای مثال قالیچه، پردههای کوچک، طرح بالشت و قابهای تزئینی بر روی دیوار از جمله این موارد هستند.  کودک را نیز در طراحی دخیل کنید

  همانطور که اشاره شد اتاق بچهها فضای شخصی آنها بوده و به زمان زیادی از روز را در آن سپری خواهند کرد. بنابراین دخیل کردن آنها در طراحی و چیدمان اتاق می اولاند بسیار تأثیر گذار باشد. مهمترین مسئله در این مورد این است که به بچهها یادآوری کنیم که با وجود اینکه اتاق خواب آنها فضای شخصی خودشان است باید با دیگر فضاهای خانه نیز هماهنگی داشته باشد.

  محدودیتهایی را در تغییر و طراحی برای آنها در نظر بگیرید. نتیجه مثبت این کار این است که هرچه طراحی و چیدمان اتاق با سلیقه خود بچه هماهنگی و همخوانی داشته باشد مراقبت بچه از اتاق و در نهایت ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود.


 6. #6


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک

  در این مطلب، چندین اتاق خواب متنوع و جالب برایتان انتخاب کرده و عناصر تزئینی آنها را برایتان توضیح داده ایم.  برترین ها:در این مطلب، چندین اتاق خواب متنوع و جالب برایتان انتخاب کرده و عناصر تزئینی آنها را برایتان توضیح داده ایم. می توانید با توجه به تکتک عناصر موجود در این اتاق ها، دکوراسیون اتاق فرزند خود را تغییر دهید. به همه چیز خوب دقت کنید، از رنگ و طرح دیوارها گرفته تا لوستر، تخت، کمد، قالی، وسایل تزئینی، عروسک، وسایل بازی، میز تحریر و ... .
  با ما همراه باشید.

  1. قالب کلی تزئینات این اتاقِ زیبا و شاد، درخت است. همان طور که می بینید، یک درخت بزرگ و برجسته نیز روی دیوار کار شده است و زیر سایه آن جایی برای نشستن و استراحت کودک در نظر گرفته شده است. ترکیب رنگ های سبز روشن، زرد لیمویی و کرم بعلاوه سفید موجب شده است تا این اتاق کاملا شاد و نورانی دیده شود.
  2. برای اینکه حس خلاقت و رویاپردازی کودک نیز تقویت شود، خانه ای درختی برای آن در نظر گرفته شده است. پلکان و یک باکس فلزی مشبک درست در جلوی درخت روی دیوار نصب شده است. در مواقعی که خود کودک درون این خانهی مثلا درختی نیست، می توانید اسباب بازی یا عروسک های او را برای تزئین در آنجا قرار دهید.
  3. رنگ زرد کمرنگ برای کمد دیواری، قاب آینه یا حتی برخی از تزئینات اتاق یکی از بهترین انتخاب ها می تواند باشد.
  4. در دیوار مقابل نیز می توانید از برچسب های تزئینی با طرح درخت استفاده کنید. این کار موجب می شود تا تِم اصلی اتاق که «درخت» است رعایت شود.  5. اتاق بعدی مملو از رنگ های شاد است. سفید، فیروزه ای و زرد قالب اصلی رنگ های این اتاق را تشکیل داده اند.
  6. کاغذدیواری راهراه در دیوار پشت تختخواب کودک نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند و برای کودکانی که بسیار پر انرژی و پرهیجان هستند، گزینه مناسبی است. این طرح راهراه را در مبلمان اتاق نیز می توان رعایت کرد.
  7. یکی از ایده های جالبی که در این اتاق پیاده شده است، تفکیک محل استراحت و خواب از فضای مطالعه است. همان طور که می بینید دو دیوار کوچک و پنجرهدار، اتاق را به دو بخش تقسیم کرده اند. یک طرف برای استراحت، بازی و لم دادن است و طرف دیگر برای درس و مشق و رسیدن به کارهای مربوط به مدرسه است.
  8. اتاق سومی که انتخاب کرده ایم کاملا دخترانه و مملو از رنگ های شاد و دوست داشتنی است. سرخابی، زرد و فیروزه ای غالب رنگ های این اتاق را تشکیل داده اند. کمد، صندلی ها و حتی پله های نردبان اتاق نیز با این رنگ های شاد تزئین شده اند. البته این اتاق فضای بزرگی دارد و فضای استراحت از فضای مطالعه و بازی تفکیک شده است.
  9. قسمت پایین کمد دیواری، به شکل تخته سیاه گچی نقاشی شده است تا کودک بتواند هر چه دوست دارد روی دیوار بکشد و پاک کند و والدین هم خیالشان راحت باشد که در و دیوار خودکاری و ماژیکی نمی شود.
  10. نصب نردبان ژیمناسیک و ورزش هم می تواند برای کودک هیجان و شادی زیادی به همراه داشته باشد. در مواقعی که انرژی زیادی برای تخلیه دارد از پله ها بالا می رود و تفریح می کند.
  11. این اتاق بزرگ دونفره است و برای اینکه از فضا استفاده بهینه کنید و بیشتر آن را به بازی کودکان اختصاص دهید، می توانید از تخت دوطبقه استفاده کنید. برای اینکه کودکان فرم اختصاصی خود را داشته باشند، روتختی و رنگ و طرح آنها را مجزا و متفاوت از هم انتخاب کنید. در قسمت خواب، رنگ های دیوار و کف و چهارچوب باید ملایم تر باشد تا هنگام خواب به کودک آرامش ببخشد.
  12. در قسمت استراحت و لم دادن برای تماشای تلویزیون، دوباره از همان ترکیب رنگ های بسیار شاد و انرژی بخش استفاده کنید. کوسن های کاناپه آنها را منتوع و رنگی انتخاب کنید. در کنار کاناپه نیز برایشان آباژور بگذارید.
  13. اتاق بعدی، رنگ های بسیار ملایم و آرامش بخشی دارد. اما در عین حال بسیار شیک و جالب تزئین شده است. طرح های بسیار متنوعی در این اتاق می توانید ببینید. از پله های تخت که کشو هم هستند گرفته تا باکس های دیواری که هم حکم کتابخانه دارند و هم تاقچه ای برای قرار دادن وسایل تزئینی هستند. قالیچه ای که با توجه به رنگ دیوار و وسایل انتخاب شده است در این اتاق بسیار خودنمایی می کند. همه وسایل کاملا مینیمالیستی اما زیبا انتخاب شده اند.
 7. کاربر مقابل از *sir amirhossein* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  SoRooSH (9th September 2014)

 8. #7


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک

  15. برای کودکی که در این اتاق زندگی می کند یک فضای مطالعه کوچک در نظر گرفته شده است تا در آرامش در کنج اتاق به تکالیف خود رسیدگی کند.  16. در این اتاق بیشتر روی مطالعه و انجام تکالیف مدرسه تاکید شده است. میز کامپیوتر، تحریر، کتابخانه و مبلمانی که اجازه استراحت به کودک می دهد، یک فضای مطالعه برای او ایجاد کرده اند.  17. این اتاق بیشتر برای دختران نوجوان مناسب است.  18. این اتاق کوچک که مستطیلی هم هست به ظاهر برای قرار دادن تخت و مبل و میز فضای کافی ندارد. اما اگر کمی هوشمندانه این وسایل را انتخاب کنید، می توانید در عینِ زیبایی همه این اسباب را نیز در اتاق بچینید.  19. طرح هندسی و رنگی برای کاغذ دیواری موجب زیبایی بیشتر اتاق شده است.  20. ترکیب رنگ های زرد لیمویی و سبز بسیار روشن با سفید باعث روشن و دلباز دیده شدن اتاق می شود.  21. همه فرزندان رنگ های بچه گانه و طرح های خیلی شاد را دوست ندارند و ترجیح می دهند اتاقشان رنگ و بوی جوانی و بزرگسالی داشته باشد. صاحبان این اتاق هم از این دست کودکان هستند و همان طور که می بینید تزئینات کودکانه ای در دکور اتاق آنها وجود ندارد.  22. کاغذ دیواری با طرح جنگل و درخت، تختخواب های ساده با روتختی های متفاوت، مبلمان کوچک، نورپردازی زیاد، کمد دیواری با رنگ و طرح ساده و یک میز بلند و سراسری در گوشه ای از اتاق برای ایجاد فضای مطالعه و انجام تکالیف مدرسه، از ویژگی های این اتاق هستند. 9. #8


  محل سکونت
  تهران،شهریار
  نام واقعی
  amirhossein
  استاتوس
  آنچه ما کردیم با خود هیچ نابینا نکرد در میان خانه گم کردیم، صاحب خانه را ...
  شغل و حرفه
  شهرداری شهریار مشغولم
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  7,494
  تشکر
  5,818
  تشکر شده 21,310 بار در 6,701 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 50 تاپیک
  اگر به ساخت اتاقی بهتر متمایل هستید بهتر است از توصیه های متخصصان این حرفه بهره بگیرید.


  برترین ها:همه ی ما احتمالا این تجربه را داشته ایم که به اتاقی در خانه نگاه کرده و حس کنیم که چیزی کم دارد. این فکر آزار دهنده تر خواهد بود اگر این مکان، اتاق خوابتان باشد. گذشته از آن وقتی که انتظار می رود این اتاق، مأمن آرامشتان باشد، چشم پوشی از این امر بسادگی امکانپذیر نیست. اگر به ساخت اتاقی بهتر تمایل دارید بهتر است از توصیه های متخصصان این حرفه بهره بگیرید.

  فرش

  اگر در هنگام پایین آمدن از تختخواب، پای خود را بجای زمین سرد و سخت، بر بافت و جنسی دلپذیرتر قرار دهیم قطعا احساس بهتری خواهیم داشت. اما مشکل آن است که فرش ها قیمت بالایی دارند و این امر موجب می شود در مورد انتخاب جای آن دقت بیشتری به خرج دهیم. آیا برای قراردادن آنها زیر مبلمان قوانینی وجود دارد؟ چگونه در مورد اندازه ی آن تصمیم بگیریم؟ به شما توصیه می کنیم ابتدا نفس عمیقی کشیده و هر گونه پیش فرضی که در مورد اینگونه قوانین در ذهن خود داشته اید را به دور بیاندازید، و در عوض تمرکز خود را بر این گذاشته که از این فضا چگونه استفاده می کنید.  برای مثال این اتاق را در نظر آورید. ببینید که طراح، فضایی را برای فرش انتخاب کرده که حاشیه ای در اطراف تختخواب ایجاد کند و برای راحت قدم برداشتن، آن را به دیوار پشت تخت نچسبانده است. طراح می گوید: «وقتی از تختخواب بلند می شوید و یا بر آن می نشینید ضرورتی ندارد فرش در زیر وسایلی مثل میز پاتختی قرار بگیرد». هزینه خرید فرش نیز عامل دیگری ست که در تصمیم گیری در مورد اندازه و جنسیت و نحوه قرار گیری آن در اتاق باید مورد توجه قرار گیرد. پس بهتر است خلاق باشیم! قالیچه های کوچکتری کنار تخت قرار دهید، و برای فضای مقابل تخت از رانر استفاده کنید. سعی کنید قالیچه را در جایی قرار دهید که بزرگتر به نظر برسد.

  فضایی برای نشستن

  اگر بخواهید فرزندتان در انتخاب لباس به شما کمک کند و یا اگر به فضایی خصوصی برای لم دادن احتیاج دارید، یک صندلی یا کاناپه می تواند به عنوان وسیله ای مفید در اتاق خوابتان مورد استفاده قرار گیرد.  اتاقی که مشاهده می کنید متعلق به دو خواهر است که صاحب تختخوابی بزرگ و جادار هستند. طراح از کاناپه هایی با چند رنگ مجزا استفاده کرده است که ترکیب رنگی مناسبی را ایجاد می کند. طبیعتا داشتن اتاقی به این بزرگی برای همه ما مقدور نیست. اگر قرار دادن صندلی در فضای کوچکتان ضرورت دارد، پیشنهاد ما این است که از صندلی های چرخدار استفاده کنید که تحرک و جابجایی را برایتان آسان تر می کند.

  شاید علاقه مند باشید در مقابل تختخواب خود، فضایی را به صندلی، نیمکت و یا مبلمان راحتی اختصاص دهید. به عقیده ما این فرصت دیگری ست برای ایجاد خلاقیت. مثلا همانند تصویر میزی با یک جفت صندلی در مقابل تخت قرار دهید.  فقط یک نکته را بخاطر بسپارید: بهتر آن است که هر وسیله ای در مقابل تخت قرار می گیرد از خود تخت کمی ظریف/باریکتر باشد که مانع از دیدن گوشه ها نشود.

  آینه ها

  در آغاز یک روز خوب، تماشای تصویر خود در آینه بسیار دلپذیر خواهد بود بشرط آنکه در انتخاب اندازه و نحوه قرار گیری آینه ها در اتاق خواب دقت لازم صورت گرفته باشد. طراحان معتقدند که بسیاری افراد در موقع لم دادن بر تختخواب تمایلی به دیدن تصویر خود ندارند. برای حل این مسئله پیشنهاد ما این است که از آینه های دودی و یا رنگی استفاده کنیم تا در هنگام دراز کشیدن در تخت از زل زدن تصویرمان به خود جلوگیری کنیم.  صرفنظر از جایی که برای قرارگیری آینه درنظر می گیرید توصیه می شود به بازتاب آینه توجه کنید. مثلا اگر آینه در مقابل سرویس بهداشتی قرار گیرد، در واقع شما دستشویی را دو برابر کرده اید. بنابرین مطلوبتر خواهد بود که آینه را در مقابل پنجره، وسیله ای هنری، مبلمانی زیبا و وسایلی از این قبیل قرار گیرد.

  کوسن و بالش های تزیینی

  برای اکثر ما پیش آمده که مهمان کسی باشیم و لحظاتی پیش از خواب به تعدادی بالش تکیه دهیم. اینجا باید گفت «هر چه کمتر بهتر» اما طراح می گوید ما به حجم نیز احتیاج داریم. پیشنهاد می شود با استفاده از بالش هایی با رنگ، اندازه و بافت های متنوع در کنار یکدیگر فضا را مطلوبتر کنید.  میز پاتختی

  ضروری است که میز کنار تخت حداقل یک کشو داشته باشد. این به شما کمک می کند تا لوازمی که پیش از خواب مورد استفاده قرار می گیرند را در خود جای دهد و مانع از بهم ریختگی و بی نظمی سطح میز شود. توصیه می شود میز پاتختی یک کشو و یک طبقه، و یا دارای سه کشو باشد در اینصورت ترکیب بندی متعادل تری ایجاد می شود. اگر فضای کافی برای قرار دادن یک جفت پاتختی ندارید، یک میز کافی ست و برای حفظ تعادل بصری می توانید در آنسوی تخت از وسایلی نظیر آباژور پایه بلند، و سینی پایه دار صبحانه استفاده کنید.  وسایل تزیینی کنار تخت

  علاوه بر اهمیت وجود میز کشودار در کنار تخت، وسایل تزیینی روی آن نیز باید مورد توجه قرار گیرند. اصل اساسی برای اینکار در نظر گرفتن سادگی و زیبایی است. کتاب های روی هم چیده شده با یک ظرف گل بر آن، یک ساعت آنتیک، زیر گلدانی برای یک جام زیبا از مواردی است که معمولا مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجا که پاتختی (بدلیل کنار تخت قرار داشتن) بهتر است آرامش را القا کند می توان از وسایل کوچک و زیبایی استفاده کرد که به نحوی احساس آرامش و شادابی را به ما ارزانی می دارند. می توان برای وسایل کوچکتر از جعبه ای تزیینی بر روی پاتختی استفاده کرد، بخصوص زمانی که میز کنار تختتان کشو ندارد.  چراغ خواب

  اگر از آن دسته افراد هستید که پیش از ظلمات بر می خیزند، و یا تا پاسی از شب به مطالعه مشغول اند بسیار اهمیت دارد کنار تختتان چراغی با اندازه ی مناسب قرار گیرد. بلندی این چراغ به ارتفاع تشک و پاتختی، و نیز به سلیقه ی شما بستگی دارد. اگر به کار و مطالعه در تختخواب خود علاقه مندید شاید تمایل داشته باشید منبع نور را در ارتفاع بالاتری قرار داده تا نور بیشتری را مورد استفاده قرار دهید. نکته ی دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد سایه هایی چراغ است. این سایه ها با توجه به اندازه و فرم چراغ تغییر می کند؛ باید نور را ملایم تر کرده بنحوی که پشت سر را احاطه کند. لامپ با قدرت روشنایی 60 وات برای یک اتاق خواب مناسب است. این میزان روشنایی برای مطالعه کافی ست و بدلیل ملایم بودنش چشم را آزار نمی دهد.  جذابیت نور و رنگ

  اتاق خصوصی شما نقش قابل توجهی در گرمابخشی به زندگیتان دارد، بنابراین بهتر است در تزیین آن از ترفندهای بیشتری استفاده شود. بکارگیری کاغذ دیواری های ابریشمی و لطیف در اتاق خواب زوجین و نیز پانل پارچه ای پشت تخت، حال و هوای صمیمانه تری به فضای اتاق می دهد.

  نکته دیگری که باید در نظر گرفته شود استفاده از چراغهایی با قابلیت تنظیم نور است. صرفنظر از نوع چراغ (چراغ خواب، لوستر، یا نور های سقف) بهتر است برای اتاق خواب از نورپردازی بسیار ملایم استفاده شود. 10. 2 کاربر مقابل از *sir amirhossein* عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  elnaz8 (9th September 2014), هوادار کریم (10th September 2014)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا