سرمربی تیم ملی مراکش از منیر الحدادی، بازیکن بارسلونا به خاطر پشت کردن به تیم ملی کشورش و پوشیدن پیراهن اسپانیا انتقاد کرد.

به گزارش شفقناورزشی، در پی مصدومیت دیهگو کاستا، مهاجم اسپانیایی چلسی، ویسنته دلبوسکه از مهاجم 19 ساله و مراکشی تیم فوتبال بارسلونا برای همراهی ماتادورها در دیدار برابر مقدونیه در مرحله مقدماتی یورو 2016 دعوت به عمل آورد که همین مسئله انتقاد شدید «بادوا الزاکی»، سرمربی تیم ملی مراکش را به دنبال داشته است.

بازیکن سابق رئال مایورکا در مصاحبه با روزنامه مارکا چاپ اسپانیا اظهار داشت: میهنپرستی را نمیتوان خرید یا اجاره داد! منیر هرگز نتوانست پیشنهاد شهروندی اسپانیا را رد کند و این اصلاً جالب نیست که به پیراهن مراکش پشت کرد.

وی در ادامه افزود: فدراسیون فوتبال مراکش با منیر و خانوادهاش تماس گرفت و از او خواست تا به ما ملحق شود اما گویا اشتباه تصور کردیم و حالا او با پوشیدن پیراهن اسپانیا دیگر راهی برای بازگشت به جمع ما ندارد.

بنابر گزارش تسنیم، الحدادی در جدال برابر مقدونیه در دقیقه 77 جانشین کوکه در ترکیب اسپانیا شد و بر اساس قوانین فیفا دیگر اجازه همراهی تیمی به غیر از تیم ملی اسپانیا را نخواهد داشت.

منیر الحدادی، مهاجم جوان بارسلونا اصلیت مراکشی دارد.