دومين تصميم سوال برانگيز وزارت ورزش


در حالي که عبدالحميد احمدي معاون وزير ورزش از دخالت اين وزارتخانه در موضوع برکناري علي دايي ابراز بي اطلاعي کرد، شواهدي وجود دارد که نشان مي دهد اين اتفاق با چراغ سبز وزارتخانه انجام شده است.

به گزارش "ورزش سه"، وزیر ورزش که در موضوع کارلوس کیروش به شدت مورد توجه و بعضا انتقاد رسانه ها قرار گرفته است این بار هم با مصائب دولتی بودن پرسپولیس دست و پنجه نرم می کند. او که امیر خادم سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد را به عنوان مسوول خصوصی ساز دو باشگاه استقلال و پرسپولیس منصوب کرده بود حالا با گذشت چند ماه 2 اتفاق متفاوت در این دو باشگاه به چشم می بیند. باشگاه استقلال با هدایت امیر قلعهنویی صدرنشین لیگ است و شرایط آرامی دارد اما پرسپولیس با هدایت دایی و مدیریت رحیمی به سرعت دچار تغییرات مدیریتی و فنی گردید.

امروز از آنجا در ذهن خبرنگاران حوزه فوتبال باقی خواهد ماند که هیچ کس تصور نمی کرد برکناری دایی در آن کلید بخورد. آن هم در شرایطی که تیم تنها 48 ساعت با بازی نفت مسجدسلیمان که قاعدتا با پیروزی پرسپولیس توام می شد، فاصله داشت. مطبوعات ورزشی که امروز خود را آماده نوشتن پیش بازی برای مسابقات فردا می کردند ناگهان با این خبر مواجه شدند که در باشگاه پرسپولیس توفانی به پا شده است. با این حال حتی بدبین ترین آدم ها فکر نمی کردند خروجی جلسات روز گذشته و امروز صبح برکناری دایی باشد که روزهایی از این بدتر را در پرسپولیس تجربه کرده بود.

حمیدرضا سیاسی که تغییرات باشگاه پرسپولیس به دستور او اتفاق افتاده است، کلید اصلی این ماجراست. او امروز با اعتماد به نفسی کمتر دیده شده دست به این تغییر زد و همه را شگفت زده کرد. او آگاهانه تصمیمی گرفت که حتی منجر به برکناری علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شد، فردی که خود وزارت ورزش او را به پرسپولیس آورده بود. رحیمی با سابقه سپاهانی از ابتدا هم گزینه مناسبی برای پرسپولیس به نظر نمی رسید اما نکته عجیب این بود که وزارت خانه امروز با انتشار بیانیه ای به تصمیم سیاسی صحه گذاشت.

اینکه بین وزارتخانه و هیات مدیره باشگاه چه رخ داده که آنها حاضر به تحمل ترکش های این تصمیم جنجالی هستند کاملا نامشخص است. اما به طور قطع سیاسی این تصمیم را بعد از مشاوره با وزیر ورزش اتخاذ کرده است، چرا که برکناری علی دایی حتی از تیمی مثل راهآهن بی سروصدا و بدون جنجال نیست. آنچه که در پرسپولیس امروز اتفاق افتاده است، حاصل دولتی بودن تیمی است که قراردادهای بلندمدت در آن بی معنا هستند. همان چیزی که پرسپولیس همیشه بوده و لابد خواهد بود.