نکته روز: نیلسون بدون سیدجلال، 6 گل خورده و سه مقصر!آیا بخش عمده ای از موفقیت های دروازه بان سرپنجه و کارامد فصل گذشته پرسپولیس را باید به حساب توانایی های سیدجلال حسینی و خط دفاع بهتر پرسپولیس در آن فصل بگذاریم؟
آی اسپورت - گل دقیقه 3 مقابل نفت مسجد سلیمان و شوتی که کیومرث چراغی به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد نه از یاد ما می رود نه نیلسون کوریا جونیور.دروازه بان 39 ساله برزیلی که بیش از 10 سال باتجربه تر از سوشا مکانی رقیبش در جمع سرخ هاست گل بدی خورد.گلی که می توانست در همان دقایقی اولیه بحران پرسپولیس را عمیق تر کند.


البته نیلسون از این گل های بد کم نخورده و در کارنامه دو فصل و 8 هفته ای اش در فوتبال ایران می توان کنار save های تماشایی و واکنش ها مناسب، اشتباهات عجیب را هم مشاهاده کرد .جمعه گذشته نیسلون یکی از این اشتباهات را مرتکب شد اما با مهار یک موقعت تک به تک در همان دقیقه 3 این بار از نیمه دوم اشتباهش را یر به یر کرد.
با این وجود نیلسون در این فصل روند فوق العاده ای نداشته است.او تا اینجای فصل در 5 مسابقه درون دروازه تیمش قرار گرفته که در این 5 بازی 6 گل خورده و در نیمی از این گل ها مقصر بوده ات.نیلسون در گل دوم فولاد که از شریفات خورد مقصر بود همان طور که در صحنه گل پدیده و نفت مسجد سلیمان اشتباه کرد.هر چند اگر دایی هم با ما هم نظر بود بعد از بازی با فولاد سوشا را به ترکیب برمی گرداند اما اشتباه بازی با پدیده باعث شد سوشا در مصاف با صبا و تراکتورسازی به ترکیب برگردد.
با این حال با در نظر گرفتن اشتباهات این فصل نیلسون و اینکه در 5 بار حضوش در ترکیب تنها یک کلین شیت داشته است این سوال بزرگ مطرح می شود که آیا بخش عمده ای از موفقیت های دروازه بان سرپنجه و کارامد فصل گذشته پرسپولیس را باید به حساب توانایی های سیدجلال حسینی و خط دفاع بهتر پرسپولیس در آن فصل بگذاریم یا این گلر باتجربه مثل بسیاری از همبازیانش امسال افت کرده است؟


به هر حال حتی با در نظر گرفتن اینکه نیلسون در بازی قبل اشتباه بزرگی انجام داد اما بعید است درخشان فعلا او را کنار بگذارد مگر اینکه آن گل کذایی سرمربی جدید را واقعا ناراحت کرده باشد.