هفته بیست و هفتم لیگ برتر
ورزشگاه آنفیلد - شنبه، 3 مارچ 2012 ساعت 16:15
Liverpool vs Arsenal


پیش نمایش بازی

آرسنال در هفته بیست و هفتم لیگ برتر میهمان لیورپول است. در ادامه جزئیات این بازی را مطالعه نمایید.

مصدومین و محرومین دو تیم:

آرسنال: جک ویلشر (مچ پا)، امانوئل فریمپونگ (لیگامنت زانو)، سباستین اسکیلاچی (کشیدگی کشاله ران)، فرانسیس کوکلن (همسترینگ)، پر مرته ساکر (مچ پا)، آندره سانتوس (مچ پا) و آرون رمسی (مچ پا) از مصدومان آرسنال هستند.

حضور توماس روسیچکی (کمر)، آبو دیابی (همسترینگ)، رابین ون پرسی (کشاله ران) و توماس ورمالن (مچ پا) در هاله ای از ابهام قرار دارد.

لیورپول: در این دنیل اگر (شکستگی دنده)، لوکاس لیوا (لیگامنت زانو) مصدوم هستند.

حضور استیون جرارد و گلن جانسون (همسترینگ) در هاله ای از ابهام است.

دو تیم محرومی برای این بازی ندارند.

عملکرد و آمار دو تیم تا به این جای فصل:

آرسنال:


توپچی ها در شش بازی آخر رسمی خود سه برد، یک تساوی و دو باخت کسب کرده اند. آن ها در شش بازی آخر خود در لیگ برتر نیز سه برد، یک تساوی و دو باخت کسب کرده اند که به طور مشترک رتبه ی سوم جدول را در شش بازی گذشته ی لیگ برتر به خود اختصاص داده اند و با کسب 46 امتیاز از بیست و شش بازی در مکان چهارم جدول قرار دارند.

توپچی ها تا به اینجای کار چهارده برد داشته اند که پنج برد آن ها در خارج از خانه بوده است و هشت باخت کسب کرده اند که شش باخت آن ها در خارج از خانه بوده است. آن ها چهار تساوی نیز داشته اند که دو تساوی آن ها در خارج از خانه بوده است. در رقابت های خارج از خانه در بین تیم های لیگ برتر آرسنال در رتبه ی هشتم قرار گرفته است. (13 بازی 17 امتیاز؛ 24 گل زده، 26 گل خورده)

آرسنال تا به اینجای کار 53 گل زده داشته که سومین خط حمله ی لیگ برتر بوده و با دریافت 37 گل دوازدهمین خط دفاع لیگ برتر می باشد.

آرسنال بیشتر گل های خود را در دقایق 60 تا 75 (12 گل از 53 گل) به ثمر رسانده و بیشتر گل های خود را نیز در دقایق 30 تا 45 دریافت کرده است. (9 گل از 37 گل)

بهترین گلزن آرسنال در لیگ برتر رابین ون پرسی با 23 گل زده می باشد و تئو والکات با 5 گل و جروینیو و میکل آرتتا هر یک با 4 گل در رتبه های بعدی می باشند. همچنین در لیگ برتر ووجیچ ژسنی با 2340 دقیقه حضور بیشترین حضور را در لیگ برتر داشته اند و رابین ون پرسی و لورن کوسیلنی به ترتیب با 2254 و 2064 دقیقه در رتبه های بعدی قرار دارند.

لیورپول:

لیورپول در شش بازی آخر رسمی خود سه برد، دو تساوی و یک باخت کسب کرده است. آن ها در شش بازی آخر خود در لیگ برتر نیز یک برد، دو تساوی و سه باخت را کسب کردند که به طور مشترک رتبه ی شانزدهم جدول را در شش بازی گذشته ی لیگ برتر به خود اختصاص داده اند و با کسب 39 امتیاز از بیست و پنج بازی در مکان هفتم جدول قرار گرفته اند.

لیورپول تا به اینجای کار ده برد داشته اند که چهار برد آن ها در خانه بوده است و شش باخت نیز داشته است که هیچ یک از باخت های آن ها در خانه نبوده است. آن ها نه تساوی در این فصل کسب کرده اند که هشت تساوی آن ها در خانه بوده است. آن ها در رقابت های داخل خانه در بین تیم های لیگ برتر در رتبه ی نهم قرار دارند. (12 بازی 20 امتیاز؛ 14 گل زده، 8 گل خورده)

قرمزها در این فصل 29 گل زده داشته که به طور مشترک چهاردهمین خط حمله ی لیگ برتر بوده و با دریافت 23 گل، دومین خط دفاع لیگ برتر می باشد.

لیورپول بیشتر گل های خود را در دقایق 75 تا 90 (7 گل از 29 گل) به ثمر رسانده و بیشتر گل های خود را در دقایق 45 تا 60 دریافت کرده است. (7 گل از 23 گل)

بهترین گلزن این تیم در لیگ برتر کریگ بلیمی و لوئیز سوارز با 6 گل زده می باشمد و اندی کارول با 3 گل زده در رتبه ی بعدی می باشد. همچنین در لیگ برتر خوزه مانوئل رینا با 2250 دقیقه بیشترین حضور را در زمین برای این تیم داشته است و خوزه انریکه و چارلی آدام به ترتیب با 2160 و 2033 دقیقه حضور در رتبه های بعدی قرار دارند.

بازی های رو در رو:

- دو تیم آرسنال و لیورپول تاکنون در رقابت های مختلف 210 بار به مصاف هم رفته اند. آرسنال موفق به کسب 73 پیروزی شده است. لیورپول نیز 82 بازی را برده است. 55 بازی این دو تیم هم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است. آرسنال 264 گل در مقابل لیورپول به ثمر رسانده و لیورپول نیز 293 بار در مقابل آرسنال گلزنی کرده است.

- لیورپول در بازی های خانگی خود مقابل آرسنال 98 بار به میدان رفته است که حاصل آن، 54 پیروزی، 19 تساوی و 25 شکست بوده است. در این بازی ها 189 گل زده و 111 گل نیز دریافت کرده است.
رفت و برگشت (لیگ): 175 بازی، 60 برد آرسنال، 69 برد لیورپول، 46 مساوی

رفت و برگشت (لیگ برتر): 39 بازی، 11 برد آرسنال، 15 برد لیورپول، 13 مساوی

در خانه لیورپول (لیگ): 87 بازی، 22 برد آرسنال، 48 برد لیورپول، 17 مساوی

در خانه لیورپول (لیگ برتر): 19 بازی، 4 برد آرسنال، 9 برد لیورپول، 6 مساوی
* پر گل ترین بازی دو تیم، پیروزی 6-3 آرسنال در خارج از خانه و در فصل 2006/2007 بوده است.

* پرگل ترین برد آرسنال مقابل لیورپول برد 8-1 آن ها در خانه در فصل 1934/1935 بوده است.

* پرگل ترین برد لیورپول در مقابل آرسنال، برد 5-0 آن ها در خانه و در فصل 1963/1964 بوده است.

آخرین بازی دو تیم در همین فصل و در چارچوب رقابت های لیگ برتر (هفته دوم) و در ورزشگاه امارات برگزار شد و با پیروزی 2-0 لیورپول پایان یافت. (شنبه 29 مرداد 1390 | 20 آگوست 2011). در آن بازی آرون مرسی (دقیقه 78، گل به خودی) و لوئیز سوارز (دقیقه 90) برای لیورپول گلزنی کردند.

نکات حاشیه ای بازی:

* در نه بازی اخیر دو تیم در لیگ، لیورپول تنها یک بار موفق به کسب پیروزی شده است که همان پیروزی 2-0 ماه آگوست در ورزشگاه امارات می باشد. شش بازی از این نه بازی با تساوی پایان یافته است.

* از فصل 1999/2000 به بعد لیورپول نتوانسته است در لیگ آرسنال را دابل کند.

* در شش بازی اخیر دو تیم در لیگ، شش گل در دقیقه 90 یا پس از آن به ثمر رسیده است.

* در پنج بازی اخیر دو تیم در لیگ، سه گل به خودی و دو پنالتی وجود داشته است.

* در سه بازی اخیر دو تیم در لیگ برتر سه کارت قرمز رد و بدل شده است.

* تیم کنی دالگلیش تنها دو گل دیگر برای دستیابی به رکورد 250 گل در لیگ مقابل آرسنال فاصله دارد.

* این چهارصد و پنجاهمین باری است که کنی دالگلیش در لیگ مربیگری می کند. رکورد او در این مدت - در تیم های لیورپول، بلکبرن و نیوکاسل - 247 پیروزی، 115 تساوی و 87 باخت بوده است.

* دو بازی اخیر خانگی لیورپول در لیگ با تساوی بدون گل پایان یافته است که بدین معنی است آن ها هنوز منتظر اولین گل لیگ برتری خود در آنفیلد در سال 2012 می باشند. آن ها در تاریخ لیگ برتر هرگز سه تساوی پیاپی 0-0 نداشته اند.

* لیورپول این فصل در آنفیلد شکست نخورده است (یکی از دو تیمی که این فصل در خانه نباخته است) اما تنها در چهار بازی از دوازده بازی خانگی خود در لیگ برتر پیروز شده است.

* رکورد هشت تساوی خانگی در این فصل بیش از مجموع رکورد تساوی های خانگی این تیم در فصول 2009/10 (با 3 تساوی خانگی) و 2010/11 (با 4 تساوی خانگی) می باشد.

* رکورد بد لیورپول در بازی های خانگی (20 امتیاز در 12 بازی) به طور مشترک بدترین رکورد آن ها در یک فصل از لیگ برتر می باشد.

* تنها منچسترسیتی (6 گل) توانسته اند در لیگ برتر و در خانه گل های کمتری نسبت به لیورپول (8 گل) دریافت کند.

* قرمزها تنها دو بار در نه بازی اخیر خود در لیگ پیروز شده اند.

* قرمزها بدترین نرخ تبدیل شانس های گلزنی به گل را در میان تیم های لیگ برتر دارا هستند و تنها 8.6% ضزبات آن ها به گل تبدیل شده است.

* اگر آرسنال در این بازی شکست نخورد، این اولین باری است که آن ها در پنج بازی پیاپی خارج از خانه در آنفیلد شکست نمی خورند.

* آرسنال این فصل و در پایان هفته بیست و ششم (53 گل) گل های بیشتری نسبت به فصل 2003/04 که بدون شکست قهرمان شد به ثمر رسانده است. (51 گل)

* توپچی ها در چهار بازی اخیر خود در لیگ برتر شکست نخورده اند و سه پیروزی پیاپی به دست آورده اند.

* توپچی ها در آنفیلد بیش از هر ورزشگاه دیگری (جز ورزشگاه خانگی) در لیگ برتر گل دریافت کرده اند. (36 گل)

* توپچی ها در بازی های خارج از خانه این فصل بردهای بیشتری (5 برد) نسبت به لیورپول در خانه داشته اند. (4 برد)

* تیم آرسن ونگر در سال 2012 تا کنون 18 گل در لیگ برتر به ثمر رسانده است که بیش از تمامی تیم ها در این مقطع می باشد.

* آرسنال در 20 بازی اخیر خارج از خانه خود در لیگ برتر تنها سه کلین شیت داشته است.

* تئو والکات اکنون 23 گل در لیگ برتر برای آرسنال به ثمر رسانده است که تنها دو بازیکن انگلیسی بیش از این تعداد گل برای آرسنال در لیگ برتر گلزنی کرده اند. پل مرسون (28 گل) و یان رایت (104 گل)

* والکات می تواند صدمین شروع خود در لیگ برتر را در این بازی تجربه کند.

لیست دو تیم برای این بازی:
Liverpool: Reina, Johnson, Carragher, Skrtel, Enrique, Adam, Gerrard, Henderson, Bellamy, Suarez, Carroll, Doni, Kelly, Coates, Spearing, Shelvey, Downing, Rodriguez, Kuyt

Arsenal:
Szczesny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Benayoun, Walcott, Song, Arteta, Rosicky, van Persie, Fabianski, Oxlade-Chamberlain, Jenkinson, Gervinho, Park, Chamakh, Miquel, Diaby
اطلاعات تکمیلی بازی:

این بازی روز شنبه 13 اسفند 1390 | 3 مارچ 2012، ساعت 16:15 به وقت ایران در ورزشگاه آنفیلد برگزار خواهد شد.

قضاوت این دیدار بر عهده مارک هالسی (M Halsey) می باشد و دستیاران وی بنت و گانفیلد می باشند (S Bennett, R Ganfield). داور چهارم لی میسون (L Mason) خواهد بود. نماینده ی لیگ برتر آقای برمهال (J Bramhall) و نماینده ی کمیته داوران آقای بلنچارد (I Blanchard) خواهد بود.

تیم آرسنال در بازی قبل خود با نتیجه 5-2 مقابل تاتنهام هاتسپر در خانه و در لیگ برتر به پیروزی رسید و لیورپول در فینال جام اتحادیه و در خارج از خانه با تساوی 2-2 مقابل کاردیفدر ضربات پنالتی موفق به شکست این تیم شد و قهرمان این جام شد.

فیفا 12 این بازی را 3-1 به نفع آرسنال پیش بینی کرده است.

ترکیب پیش بینی شده برای دو تیم:

یورو اسپورت:


اسکای اسپورت:
Liverpool: Reina, Kelly, Carragher, Skrtel, Enrique, Henderson, Gerrard, Spearing, Downing, Suarez, Carroll

Arsenal: Szczesny, Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Walcott, Rosicky, Arteta, Song, Benayoun, Van Persie
گل:
Liverpool:

Reina
Kelly, Carragher, Skrtel, Enrique
Gerrard, Spearing
Henderson, Suarez, Downing
Carroll


Arsenal:

Szczesny
Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs
Arteta, Song
Walcott, Rosicky, Benayoun
Van Persie