هر بازی که به میدان بروم به اندازه 6 بازی دیگر دروازهبانها است.
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: هر بازی که به میدان بروم به اندازه 6 بازی دیگر دروازهبانها است.

نام واقعی
    عادل
    استاتوس
    3 10 10
    شغل و حرفه
    دانشجوی بازنشسته
    بازیکن محبوب
    ali daei
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | Brazil
    تشکر شده 7,296 بار در 2,406 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 67 تاپیک

Perspolis هر بازی که به میدان بروم به اندازه 6 بازی دیگر دروازهبانها است.

سوشا مکانی در گفتگو با بانک وررزش:
    هر بازی که به میدان بروم به اندازه 6 بازی دیگر دروازهبانها است! / یک عده به خاطر منافعشان میخواهند من از پرسپولیس بروم/ از روز اول میدانستم بین من و نیلسون دعوا میاندازند

بانک ورزش – احد علوی/ سوشا مکانی طی روزهای اخیر به دلیل مصاحبهای که از قول او منتشر و گفته شد از پرسپولیس میرود با حواشی زیادی مواجه شد. سوشا معتقد است منظور او چیز دیگری بوده. گلر پرسپولیس می گوید چون صداقت دارد، زندگیاش به مو میرسد اما پاره نمیشود و به کسی هم باج نخواهد داد. دروازهبان پرسپولیس در گفتگو با بانک ورزش به حواشی اطرافش پاسخ داد و گفت: منافع خیلیها بستگی به جدایی او از پرسپولیس دارد....

روزی که به پرسپولیس آمدی فکر میکردی با این همه نوسان و تغییرات در این تیم مواجه شوی؟
    حقیقتش فکر نمیکردم این شرایط برایم به وجود بیاید اما چنین مسایلی جزیی از زندگی ورزشیام است. همانطور که اتفاقات داخل زمین قابل پیشبینی نیست، بیرون زمین هم اینگونه است. هیچ زمان معلوم نیست شما در یک تیم باشید. چه در اوج باشید چه نباشید و این موضوع تنها برای بازیکن نیست بلکه چنین مسایلی شاید برای کادر فنی یا مدیریت باشگاه و حتی ماساژور تیم هم اتفاق بیفتد. در فوتبال ایران هیچ کس از جایگاه خودش مطمئن نیست.

دقیقا، چنین مسایلی فقط در فوتبال ایران پیش میآید؟
    این مسایل در زندگی روزمره هم عادی است. من عاشق ایران هستم و ناراحت نمیشوم اگر چنین اتفاقاتی رخ دهد. ما هم در ایران زندگی میکنیم و من از این موضوع ناراحت نیستم چون دارم با عشق در وطنم زندگی میکنم.

ولی این نوسانات شاید تو را از تیم ملی دور کند؟
    کیروش اگر به بازیکنی اعتقاد داشته باشد به این مسایل کاری ندارد. او بحثهای فنی را مثبت و منفی مقایسه میکند. من اگر اهل مبارزه نبودم به تیمهای دیگر میرفتم و پول بیشتری هم میگرفتم، چون پیشنهاد داشتم این حرف را میزنم، اما خواستم به پرسپولیس بیایم. چه بخواهیم یا نخواهیم پرسپولیس تیم بزرگی است. این موضوع را طرفداران استقلال و تراکتورسازی هم میدانند و باید قبول کنند پرسپپولیس بزرگترین و پرطرفدارترین باشگاه ایران است.

این شیوه استفاده از شما باعث نمیشود شانستان برای پوشیدن پیراهن تیم ملی کم شود؟
    هر بازی که در پرسپولیس انجام میدهم برابر است با 5، 6 بازی در سایر تیمها. چون پرسپولیس بزرگ است. من و نیلسون به اندازه هم بازی کردیم. قبول دارید اگر من و نیلسون در هر باشگاه دیگری بازی میکردیم ثابت بودیم؟ مهم نیست چند بازی برای پرسپولیس انجام دادم چون بحث تیم ملی برای کیروش تعداد بازی نیست و به تعداد بازی بازیکنان کاری ندارد.
    اگر در پرسپپولیس بازی میکنم آن هم با حضور نیلسون، نشان میدهم کارم سختتر است و کار بزرگی انجام دادهام. چون دروازهبانان دیگر تیمها رقیب ندارند. پس کار من ارزشش خیلی بیشتر از سایر دروازهبانهای لیگ برتر است. من دنبال کارهای بزرگ بودم که به پرسپولیس آمدم.

اما در مصاحبهای که انجام داده بودی اینگونه تعبیر شد که قصد جدایی از پرسپولیس را داری؟
    اولا در مصاحبهام به کسی بیاحترامی نکردم، اگر اینگونه بود درخشان نمیآمد جلوی بچهها بگوید «من در مصاحبه سوشا بیاحترامی به کسی ندیدم و حرف بدی نزد.» اگر بازیکن دنبال حقش نباشد، اشتباه کرده است.
    من برای گرفتن حقم باید تلاش کنم و اگر ببینم حقم را نمیدهند و فوتبالم نابود میشود باید بروم جای دیگر و شرایط را تغییر دهم. من در جایگاه خودم صحبت کردم و آنقدر شهامت دارم اگر حرف بدی بزنم، بگویم اشتباه صحبت کردم. من در آن مصاحبه کمی عصبی بودم و میتوانستم بهتر صحبت کنم اما فقط از جایگاه خودم اظهارنظر کردم و به کسی بیاحترامی نکردم.

اگر ببینی در پرسپولیس لطمه میخوری از این تیم جدا میشوی؟
    من بازیکن پرسپولیس هستم و تا وقتی بخواهند، با تمام وجودم برای پرسپولیس بازی میکنم. در حال حاضر هیچ کمبودی در پرسپپولیس احساس نمیکنم و مطمئن هستم میتوانم در پرسپولیس موفق باشم.

پس قصد جدایی نداری؟
    من نمیخواهم از پرسپولیس بروم اما خیلیها دوست دارند من در پرسپولیس بازی نکنم و از این تیم بروم چرا که منافعشان در این است که سوشا در پرسپولیس بازی نکند.

چرا اینگونه فکر میکنی که یک عده میخواهند تو از پرسپولیس بروی؟
    چون منافعشان به خطر میافتد. من آدمی نیستم که از کنار من منفعت ببرند. حق کسی را هیچ زمان در داخل فوتبال ضایع نمیکنم اما خارج از چارچوب فنی از حقم نمیگذرم. اگر زندگی من تا الان به مو رسیده اما پاره نشده به خاطر صداقت رفتاریام بوده است. شاید اگر خارج از فوتبال کارهای غیرعرف میکردم ظرف دو سال به همه چیز میرسیدم ولی بعد از دو سال اگر این افراد میرفتند فوتبالم نابود میشد. برای همین است هر مربی که میآید با جرات کارم را انجام میدهم و از هیچ چیز ترس و واهمه ندارم. اگر آدمی بودم که یکسریها از کنار من منافع داشتند، نمیتوانستم با صداقت حرفهایم را بزنم.

گویا از برخی نوشتهها ناراحت هستی، اما روزی که به پرسپولیس آمدی این مسایل را میدانستی.
    هر کسی هر چه دوست دارد بنویسد، من به حواشی کاری ندارم اینکه از نیلسون خوب مینویسند و از من بد، ناراحت نمیشوم. به غیر از دروغ نوشتن، بقیه مسایل برایم اهمیت ندارد.

روزی که به پرسپولیس آمدی اینگونه میشد حدس زد که با نیلسون دچار مشکل شوی؟
    من و نیلسون جدا از اینکه در داخل زمین رقیب هستیم، بیرون زمین رفاقت داریم. اما جدا از این مساله خاصیت پرسپولیس این است که چون در سالهای گذشته چنین بوده که دیگر دروازهبانها با یکدیگر مشکل داشتهاند حالا هم انتظار دارند همان حاشیهها امسال هم ادامه یابد. از روز اول که به پرسپولیس آمدم میدانستم در خیال خودشان بین من و نیلسون دعوا میاندازند ولی من دیر به پرسپولیس آمدم تا با تجربه عمل کنم.

یعنی چه که دیر آمدی پرسپولیس؟
    میتوانید از افشین پیروانی بپرسید که چند سال پیش به من پیشنهاد پیوستن به پرسپولیس را داد، آن زمان جوان بودم و قبول نکردم چون میدانستم اگر بیایم فوتبالم نابود میشود ولی حالا آمدهام تا به پرسپولیس کمک کنم. متاسفانه ما بعضی از واقعیتها را نمیتوانیم قبول کنیم. بازی کردن در پرسپولیس بازیکن بزرگ میخواهد و من آنقدر بزرگ هستم که با این مسایل از میدان به در نشوم.

همیشه تو قلب ما جا داری کاپیتان

2. 3 کاربر مقابل از ADEL.GH.K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

RaMiN (23rd September 2014), V a H i D (23rd September 2014), Zayed FC (23rd September 2014)

کلمات کلیدی این موضوع